بیماری ها, خانواده سالم, خواص مواد غذایی, رژیم غذایی

آیا تخم مرغ برای افراد دیابتی مفید است؟

آیا تخم مرغ برای افراد دیابتی مفید است؟

آیا تخم مرغ برای افراد دیابتی مفید است؟ تخم مرغ یک غذای کم کربوهیدرات است و دارای شاخص گلیسمی بسیار پایینی است. همین باعث می شود منبع خوبی از پروتئین برای افراد مبتلا به دیابت باشد.

انجمن دیابت آمریکا (ADA) اعلام کرده است که تخم مرغ غذای مناسبی برای افراد مبتلا به دیابت است. داشتن نمره شاخص گلیسمی پایین به این معنی است که آنها تأثیر کمتری بر سطح قند خون افراد دارند.

مردم ممکن است در مورد محتوای کلسترول در تخم مرغ نگران باشند. با این حال، کارشناسان معتقد نیستند که خوردن تخم مرغ در حد اعتدال بر سطح کلسترول تأثیر منفی می گذارد.

در این مقاله به اثرات سلامتی افراد مبتلا به دیابت از خوردن تخم مرغ می پردازیم. ما همچنین خطرات احتمالی و بهترین راه های خوردن تخم مرغ را در صورت ابتلا به دیابت پوشش می دهیم.

چه ارتباطی بین دیابت و تخم مرغ وجود دارد؟

کارشناسان توصیه می کنند که افراد مبتلا به دیابت، تخم مرغ را به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم بگنجانند.

دیابت می تواند بر تعادل کلسترول LDL (بد) و HDL (خوب) در بدن تأثیر بگذارد.

ابتلا به دیابت می تواند فرد را در معرض افزایش خطر بیماری قلبی قرار دهد. برخی از مردم نگران این هستند که خوردن تخم مرغ ممکن است سطح کلسترول را افزایش دهد و این می تواند خطر بیماری قلبی را افزایش دهد.

انجمن دیابت آمریکا توصیه می کند که افراد کمتر از ۳۰۰ میلی گرم (میلی گرم) کلسترول در روز بخورند.

تخم مرغ دارای کلسترول بالایی است و تخم مرغ بزرگ حاوی حدود ۲۰۰ میلی گرم کلسترول است. با این حال، اکنون تحقیقات نشان می دهد که کلسترول موجود در غذاها تأثیر کمی بر افزایش سطح کلسترول در بدن دارد.

در عوض، خطر مصرف غذاهای با محتوای چربی اشباع بالا است که می تواند منجر به افزایش سطح کلسترول شود. این غذاها شامل کیک و کلوچه، بیکن، آب نبات، و تنقلات به شکل فرآوری است.

مطالعه ای در سال ۲۰۱۸ نشان می دهد که مصرف منظم تخم مرغ می تواند قند خون ناشتا را در افراد مبتلا به پیش دیابت یا دیابت نوع ۲ بهبود بخشد. محققان در اینجا پیشنهاد می کنند که مصرف یک تخم مرغ در روز می تواند خطر ابتلا به دیابت را در افراد کاهش دهد.

تحقیقات انجام شده در سال ۲۰۱۵ نشان می دهد که افراد مبتلا به پیش دیابت یا دیابت نوع ۲ پس از خوردن یک رژیم غذایی با تخم مرغ بالا، تغییر منفی در پروفایل لیپیدها تجربه نمی کنند. نویسندگان پیشنهاد می کنند که خوردن یک رژیم غذایی سرشار از تخم مرغ برای افراد مبتلا به دیابت مفید است.

تخم مرغ و تغذیه

این ماده غذایی حاوی کولین است که می تواند خلق و خو و حافظه را تقویت کند.

تخم مرغ از نظر مغذی یک غذای “مفید” است، به این معنی که سرشار از مواد مغذی است اما کالری کمی دارد. غذاهای پر پروتئین، از جمله تخم مرغ، می توانند احساس سیری را در فرد ایجاد کنند. این ممکن است به افراد مبتلا به دیابت برای حفظ وزن سالم کمک کند.

تخم مرغ یک پروتئین کامل است، به این معنی که حاوی تمام ۹ اسید آمینه است که بدن نمی تواند آن ها را تولید کند و افراد باید از رژیم غذایی خود به دست آورند.

یک تخم مرغ آب پز بزرگ ارزش غذایی زیر را ارائه می دهد:

۶.۲۵ گرم پروتئین

۴.۷۴ گرم چربی

۰.۳۵ گرم کربوهیدرات

۷۲ کالری

بدون فیبر غذایی

در حالی که بیشتر پروتئین موجود در یک تخم مرغ از سفیده آن به دست می آید، زرده آن مملو از چربی های سالم، ویتامین های A، D، E و K و آنتی اکسیدان هایی مانند لوتئین است. تخم مرغ همچنین منبع غنی ویتامین B-12 و مواد معدنی مانند آهن، مس و روی است.

یکی دیگر از ترکیبات تخم مرغ کولین است که در فرآیندهای بدن مانند حافظه و خلق و خو نقش دارد و در دوران بارداری نقش مهمی در رشد مغز جنین دارد.

روش های سالم برای تهیه تخم مرغ برای دیابت

سالم‌ ترین روش پخت تخم‌ مرغ، به شکل آب پز و یا مصرف آن همراه با شیر کم‌ چرب است.

بهتر است تخم مرغ را با سبزیجات یا سالاد به جای مصرف آنها در کنار غذاهای پرچرب مانند بیکن یا پنیر همراه کنید.

در صورت طبخ تخم مرغ با روغن، افراد می توانند روغن سرخ کردنی را به روغنی که برای قلب مفیدتر است، مانند روغن ذرت، کانولا یا زیتون تغییر دهند.

خلاصه

افراد مبتلا به دیابت می توانند تخم مرغ را به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم بگنجانند. تحقیقات نشان می دهد که مصرف تخم مرغ در حد اعتدال نباید بر خطر ابتلا به بیماری قلبی در فرد تأثیر منفی بگذارد و ممکن است سطح گلوکز خون ناشتا را بهبود بخشد.

محققان فشار خون و قند خون را با کلسترول مرتبط دانسته‌اند، بنابراین توجه به این که رژیم چگونه ممکن است بر این عوامل تأثیر بگذارد مهم است. تخم مرغ آب پز، آب پز یا همزده گزینه های سالمی هستند.

برای اطلاع از خطر ابتلا به هر بیماری و ایجاد تغییرات در رژیم غذایی و سبک زندگی در صورت لزوم، مراجعه منظم به پزشک ضروری است.

این متن توسط تحریریه فارمافوری با استفاده از منابع متعدد تهیه و تالیف تهیه شده است. بازنشر آن تنها با ذکر منبع مجاز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *