بهداشت فردی, تناسب اندام, خانواده سالم, رژیم غذایی, سبک زندگی

آیا پچ های کاهش وزن کار می کنند؟

آیا پچ های کاهش وزن کار می کنند؟

آیا پچ های کاهش وزن کار می کنند؟ پچ های کاهش وزن یک روند جدید در صنعت رژیم غذایی است. سازندگان ادعا می کنند که مواد تشکیل دهنده این پچ ها به کاهش وزن افراد کمک می کند. افراد این تکه ها را روی پوست خود روی نواحی که می خواهند وزن کم کنند، می زنند.

محققان اثربخشی و ایمنی پچ های کاهش وزن را مطالعه نکرده اند. با این حال، شواهد محدودی برای تأیید اثربخشی برخی از مواد تشکیل دهنده در هنگام مصرف خوراکی وجود دارد.

در این مقاله به بررسی این موضوع می پردازیم که آیا تکه های کاهش وزن می توانند کار کنند یا خیر. ما همچنین نمونه هایی از برخی از محصولات موجود در بازار را ارائه می دهیم.

پچ کاهش وزن چیست؟

محققان هنوز اثربخشی پچ های کاهش وزن را تایید نکرده اند.

پچ های کاهش وزن حاوی مواد مختلفی هستند که سازندگان ادعا می کنند می توانند به افراد در کاهش وزن کمک کنند.

برخی از مواد تشکیل دهنده پچ های کاهش وزن ممکن است شامل موارد زیر باشد:

عصاره دانه قهوه سبز

نعناع هوکوتو که به آن نعناع ژاپنی نیز می گویند

آکای ​​بری

چای سبز

افدرا

پرتقال تلخ

روغن بذر کتان

برخی از تکه های کاهش وزن ترکیبی از چندین ماده هستند که ممکن است به کاهش وزن افراد کمک کند.

ظاهراً این تکه‌ها با آزاد کردن مواد فعال از یک سیستم تحویل تعبیه‌ شده روی سطح پوست کار می‌کنند. سپس، پوست باید ذرات ماده فعال را جذب کند تا اجازه دهد وارد جریان خون فرد شود.

چسب های نیکوتین نمونه ای از تحویل دارو از طریق پچ هستند.

نتایج برخی تحقیقات

مقاله ای در مجله British Journal of Pharmacology Trusted Source توضیح می دهد که چگونه تولیدکنندگان چسب های ترانس درمال هنگام توسعه محصولات خود با چالش های متعددی مواجه می شوند.

نویسندگان اشاره می‌کنند که مواد فعال و غیردارویی باید در سیستم تحویل مناسب ترکیب شوند، که باید مواد فعال را از پچ روی پوست آزاد کند.

مواد تشکیل دهنده نیز باید به اندازه کافی کوچک باشند تا از سد پوستی عبور کنند. اگر بتوانند این کار را انجام دهند و وارد جریان خون شوند، سازندگان باید تعیین کنند که آیا مقدار موجود در جریان خون برای هدف مورد نظر بی خطر و مؤثر است یا خیر.

همه نواحی پوست نرخ جذب یکسانی ندارند، زیرا ویژگی‌های سطح پوست بر توانایی جذب آن تأثیر می‌گذارد. رطوبت و گرما عوامل دیگری هستند که می توانند بر روی جذب پوست تأثیر بگذارند.

یکی از مزایای استفاده از چسب، اجتناب از نیاز به عبور دارو از دستگاه گوارش است. اگر سیستم گوارش یک ماده را قبل از جذب خون متابولیزه کند، ممکن است اثربخشی خود را از دست بدهد.

محققان اثرات چسب های کاهش وزن را مطالعه نکرده اند و سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) تولید آنها را تنظیم نمی کند. اطلاعات کافی در مورد این چسب ها برای درک اینکه آیا مواد تشکیل دهنده پچ بر کاهش وزن تأثیر می گذارد یا خیر در دسترس نیست.

آیا کار می کنند؟

سازمان غذا و داروی آمریکا استفاده از چسب های کاهش وزن را تایید نکرده است زیرا در حال حاضر هیچ مدرکی در مورد اثربخشی و ایمنی آنها در دسترس نیست.

از آنجایی که سازمان غذا و داروی آمریکا این محصولات را کنترل نمی کند، آنها مقدار مواد فعال در هر پچ یا کیفیت مواد را تنظیم نمی کنند.

محققان اثرات دوزهای خوراکی برخی از مواد مورد اعتماد را در پچ های کاهش وزن مطالعه کرده اند. با این حال، نمی توان ادعا کرد که مواد تشکیل دهنده همان نتایجی را که زمانی که فرد آنها را می خورد، در قالب یک پچ داشته باشند.

بهترین پچ کاهش وزن

اگرچه سازندگان ادعا می کنند که استفاده از محصولات کاهش وزن بر روی پوست بی خطرتر از مصرف دوزهای خوراکی است، شواهدی مبنی بر بی خطر بودن چسب های کاهش وزن وجود ندارد. مشخص نیست که آیا هر پچ کاهش وزن بهتر از دیگری است یا بهتر از قرص های کاهش وزن. برای پاسخ به این سوالات تحقیقات بیشتر در انسان هنوز ضروری است.

با این حال، افرادی که مایل به استفاده از چسب های کاهش وزن هستند، می توانند محصولات زیر را در نظر بگیرند:

پچ توت آکای با چای سبز

در حال حاضر، هیچ مدرکی نشان نمی دهد که توت آکای به کاهش وزن کمک می کند.

محققان تأثیرات چای سبز و عصاره چای سبز را بر کاهش وزن مطالعه کرده اند. ظاهراً نوشیدن چای سبز سرعت متابولیسم بدن را افزایش می‌دهد، سلول‌های چربی را تجزیه می‌کند و میزان چربی تولید شده در بدن را کاهش می‌دهد.

شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد چای سبز ممکن است باعث کاهش وزن بالینی ناچیز در افراد دارای اضافه وزن شود. با این حال، همه مطالعات کاهش وزن را نشان نمی دهند. ناشناخته است که آیا این اثرات زمانی رخ می دهد که افراد تکه های چای سبز را روی پوست قرار می دهند.

عصاره چای سبز ممکن است منبع مطمئنی نباشد. می تواند باعث یبوست، حالت تهوع و افزایش فشار خون شود.

پچ کاهش وزن SlimKick

پچ SlimKick حاوی Fucus vesiculosus است. گاهی اوقات تولید کنندگان این عصاره جلبک دریایی را به محصولات کاهش وزن اضافه می کنند. Fucus vesiculosus حاوی ید است که ممکن است با دیابت ارتباط داشته باشد، اما هیچ مدرکی مبنی بر کاهش وزن در انسان وجود ندارد. وقتی فردی آن را روی پوست بمالد ممکن است بی خطر باشد.

زینک پیروات یکی دیگر از مواد لاغری محبوب در پچ SlimKick است. سازندگان مکمل ادعا می کنند که پیرووات روی باعث افزایش تجزیه چربی و کاهش وزن بدن می شود. اگرچه این ماده در دوزهای خوراکی ۳۰ گرم در روز تا ۶ هفته بی خطر است، اما محققان نمی توانند اثربخشی آن را در پچ ها تایید کنند.

پچ هیمیتسو

پچ هیمیتسو حاوی نعناع ژاپنی است. توسعه دهندگان این پچ گزارش می دهند که نعناع ژاپنی به شکستن سلول های چربی، افزایش متابولیسم و ​​جلوگیری از جذب قند و نشاسته کمک می کند. اگرچه مطالعاتی در مورد فواید و خطرات نعناع ژاپنی در کاهش وزن وجود ندارد.

پچ لاغری Zycie Nutrition

این پچ حاوی چندین ماده است که برخی ادعا می کنند می توانند به کاهش وزن افراد کمک کنند، مانند Fucus vesiculosus  و زینک پیروات. همانطور که قبلاً ذکر کردیم، اگرچه ممکن است این مواد به اندازه ادعای سازنده ها مؤثر نباشند.

این پچ همچنین حاوی عصاره پرتقال تلخ است که ممکن است اشتهای فرد را کاهش دهد و به بدن او کمک کند کالری بیشتری بسوزاند و چربی را راحت تر تجزیه کند. با این حال، شواهد پشت این ادعاها وجود ندارد.

برخی از افراد هنگام استفاده از پرتقال تلخ عوارض جانبی را گزارش می دهند، از جمله:

درد قفسه سینه

اضطراب

سردرد

درد عضلانی و استخوانی

ضربان قلب سریع

فشار خون بالا

خطرات

اگرچه ممکن است برخی از افراد در حین استفاده از پچ های کاهش وزن، وزن خود را کاهش داده باشند، اما محققان اثرات آنها را در آزمایشات بالینی به طور دقیق مطالعه نکرده اند. افراد برای کاهش وزن نباید به پچ های کاهش وزن اعتماد کنند.

بسیاری از محصولات و پچ های کاهش وزن دیگر در بازار موجود هستند، اما افراد باید قبل از استفاده از هر محصولی با پزشک مشورت کنند تا به کاهش وزن کمک کنند. پزشکان می‌توانند روش‌هایی را برای کاهش وزن توصیه کنند که کارآزمایی‌های بالینی مؤثر و بی‌خطر هستند.

روش های جایگزین کاهش وزن

پچ های کاهش وزن روش قابل اعتمادی برای کاهش وزن نیستند. موثرترین راه برای کاهش وزن، ایجاد تغییرات در سبک زندگی است. اینها می توانند به افراد در رسیدن به اهداف واقعی کاهش وزن در مراحل افزایشی کوچک کمک کنند.

اگر فردی با کاهش وزن با بهبود سلامتی روبرو شود، پزشک ممکن است به او توصیه کند که وزن اولیه خود را تا ۱۰٪ کاهش دهد. برای مثال، فردی با وزن ۲۰۰ پوند (پوند) می تواند سعی کند ۲۰ پوند وزن کم کند.

نرخ ایمن و پایدار کاهش وزن حدود ۱ تا ۲ پوند در هفته است. هنگامی که فرد به هدف اولیه خود رسید، در صورت تمایل یا توصیه پزشک، ممکن است به تلاش برای کاهش وزن ادامه دهد.

پزشکان برای کمک به کاهش وزن، رژیم غذایی کم کالری را توصیه می کنند. تعداد کالری هایی که یک فرد باید هر روز مصرف کند به عوامل مختلفی از جمله وزن پایه، جنسیت، سن و سطح فعالیت بستگی دارد. یک پزشک یا متخصص تغذیه می تواند به فرد کمک کند تا بهترین کل کالری دریافتی روزانه و تجزیه درشت مغذی ها را برای او محاسبه کند.

ترکیب یک رژیم غذایی کم کالری با یک رژیم ورزشی می تواند باعث کاهش وزن شود که ممکن است منجر به کاهش چربی شکمی شود که عامل تعیین کننده ای برای سلامت قلب و عروق است.

اجرای هر روزه این اقدامات آسان نیست و برخی افراد ممکن است رفتار درمانی را مفید بدانند زیرا با تغییرات سبک زندگی سازگار می شوند. داشتن یک سیستم حمایتی قوی و ثابت ممکن است به افرادی که سعی در کاهش وزن یا حفظ وزن خود دارند نیز کمک کند.

خلاصه

محققان هنوز اثربخشی و ایمنی پچ های کاهش وزن را مطالعه نکرده اند.

اگرچه برخی از مواد تشکیل دهنده ممکن است زمانی که افراد آنها را به صورت خوراکی مصرف می کنند مزایای کاهش وزن داشته باشند، محققان باید مطالعه آنها را ادامه دهند تا تأیید کنند که آیا آنها در یک پچ کار می کنند یا خیر.

از آنجایی که FDA پچ های کاهش وزن را تنظیم نمی کند، افراد باید قبل از استفاده از هر یک از این محصولات با پزشک صحبت کنند.

پزشکان به طور کلی تغییرات سبک زندگی و رژیم غذایی را برای کاهش وزن توصیه می کنند.

این متن توسط تحریریه فارمافوری با استفاده از منابع متعدد تهیه و تالیف تهیه شده است. بازنشر آن تنها با ذکر منبع مجاز است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *