خانواده سالم

از کجا بفهمیم عاشق شده ایم؟ ۸ نشانه عشق حقیقی

از کجا بفهمیم عاشق شده ایم

اختصاصی فارمافوری: در حالت کلی، عشق مفهوم ساده ای ست. یا عاشق کسی هستید، یا خیر! اما در واقع حتی تعریف معروف ترین واژه نامه ها هم از واژه عشق، مبهم است. در کتاب لغت، در تعریف ساده عشق آمده است که: “احساس اشتیاق قوی یا مداوم به کسی.” یا “جاذبه ای که شامل اشتیاق جنسی می شود.” یا “فردی که شما به طور عاشقانه آن را دوست دارید.” اما تا چه حد شیفتگی با این تعاریف جور در می آید؟ از کجا بفهمیم عاشق شده ایم؟

برای کمک به کم کردن ابهام و آشفتگی موجود پیرامون این حس بزرگ، ما چند نکته را فهرست کرده ایم که به شما کمک می کند به جواب سوال خود برسید.

 

از کجا بفهمیم عاشق شده ایم

 

۸ نشانه عشق حقیقی

 

کارهای معمولی و خسته کننده برایتان جذاب می شود

لذت بردن از محیط، زمانی که سر قرار عاشقانه می روید یا پایتان را در شن های سفید ساحل فرو می برید آسان است. اما اگر عاشق شده باشید، خرید کردن روزانه و انجام کارهای روزمره نیز، برایتان جذاب می شود. انگار که هر روز بهترین روز زندگی شماست. زمانی که با عشق خود هستید، حتی ابری ترین روزها هم برایتان آفتابی می شود. خسته کننده ترین کارها برایتان سرگرم کننده می نماید. اگر بخواهیم ساده بگوییم، بودن در کنار شخصی که عاشقش هستید، تمام جنبه های زندگی را دلپذیر می کند. در واقع یکی از اولین نشانه ها در پاسخ به این ابهام که از کجا بفهمیم عاشق شده ایم، این است که کنار معشوق هرگز حوصلمان سر نمی رود!

 

آینده شما با شریکتان رقم می خورد

زمانی که مجرد باشید، تمام انتخاب ها و تصمیم گیری هایتان، در راستای منافع شخصی خودتان است. اما زمانی که واقعا عاشق شده باشید، ذهن شما به صورت طبیعی به این فکر می کند که کدام تصمیم به نفع هر دوی شماست. یا اینکه به طور نا خود آگاه سعی می کنید برنامه تان را طوری تنظیم کنید که در زمان تعطیلات به پدر و مادر عشقتان سر بزنید. زمانی که از صمیم قلب کسی را دوست دارید، دوست دارید آن فرد همیشه در کنار شما باشد. چه هنگام عروسی بهترین دوستتان باشد، چه زمان خرید اولین خانه مشترکتان، و چه زمانی که پا به سن می گذارید.

 

دیگر عیب و نقص ها برایتان اهمیت نخواهد داشت

پیش از اینکه فرد مورد علاقه تان را پیدا کنید، شاید به همه گفته باشید که هرگز با کسی که موسیقی پاپ دوست دارد، یا اسکی کردن را دوست ندارد، ازدواج نخواهید کرد. اما به محض اینکه عاشق شوید، تمام این قوانینی که برای خودتان وضع کرده اید بی معنی می شود. عشق به نحوی پوشاننده تمام تفکرات و قوانین گذشته است که قبلا برای خود داشته اید. همچنین نقص های فرد مورد علاقه تان را تبدیل به ویژگی های منحصر به فردی می کند که شما آنها را با آغوش باز می پذیرید. زمانی که عاشق باشید، اینکه عشقتان از سریالی که شما دوست دارید خوشش نیاید و دلش بخواهد فوتبال ببیند، یا اینکه طرفدار تیم مورد علاقه شما نباشد، برایتان آزار دهنده نیست.

 

شریکتان، از شما آدم بهتری می سازد

با اینکه هر فرد همیشه ویژگی های منحصر به فردی دارد، اما وقتی کسی با فردی که دوستش دارد وارد رابطه می شود، تمام شناختی که قبلا از خودش داشت، ممکن است تغییر کند. ممکن است در این راه، فرد ویژگی های جدیدی کسب کند. یا نسبت به قبل، تبدیل به آدم بهتری شود. مثلا به جای اینکه تمام آخر هفته را صرف بازی کامپیوتری کند، شاید به کوهنوردی برود. یا با عشقش باشگاه رفته و در کنار او ورزش کند. در مسیر عاشق شدن، علایق فرد، عادت های وی، و نحوه ای که قبلا زمان خالی خود را با آن پر می کرده است ممکن است به طور کامل تغییر پیدا کند و تحت تأثیر فرد متقابل قرار بگیرد.

 

فرد مورد علاقه تان از ذهنتان دور نمی شود

زمانی که عاشق شده باشید، همه چیز اطراف، شما را به یاد محبوبتان می اندازد. فرقی نمی کند که یک پست در فضای مجازی باشد، یک تبلیغ در مجله و تلویزیون باشد، یا یک حیوان خانگی که در خیابان به آن بر می خورید. به هر حال این فرد همیشه در خاطر شماست. در پاسخ به این واکنش، احتمالا می بینید که همواره در میان جمع دوستان، آشنایان، همکاران، یا هر کس دیگری که در حال صحبت با او هستید، در باره فرد مورد نظر حرف می زنید. می بینید که هر چند وقت یک بار، به صورت ناخودآگاه به او زنگ می زنید. تا فقط صدایش را بشنوید و احوالش را بپرسید.

 

بقیه افراد برایتان جذاب نیستند

زمانی که عشق واقعی را بیابید، خیلی زود روابط قدیمی و افرادی که به آنها تمایل دارید را فراموش می کنید. حتی عشق اول یا فرد قبلی که با او در رابطه بودید، به نحوی برایتان کم رنگ می شوند. با اینکه باز هم با ملاقات با افراد جذاب، ممکن است متوجه جذابیت آن ها بشوید. اما حس می کنید هیچ کسی روی کره زمین با عشق شما قابل مقایسه نیست. عشق واقعی آنقدر شما را در بر می گیرد که محبوبتان برایتان یک دنیا ارزش دارد. و از صمیم دل معتقید همان یک نفر برایتان کافی است. از کجا بفهمیم عاشق شده ایم؟ از آنجا که هیچ کس را با عشقمان قابل قیاس ندانیم!

 

هرگز از اینکه او را به دیگران معرفی کنید خجالت نمی کشید

شاید مدل جدید موهایش خوشتان را دوست نداشته باشید. یا علت اصرارش برای پوشیدن زود به زود آن لباس کهنه و گشادش را ندانید. اما زمانی که عاشقش باشید، هرگز از شریکتان خجالت زده یا شرمنده نمی شوید. فرقی نمی کند که تا چه حد دست و پا چلفتی باشد. در زمان عاشق بودن، شخصیت، ظاهر، و حتی شاید گذشته پر پیچ و خم او را تمام و کمال می پذیرید. حتی اگر پر خور ترین فرد دنیا هم باشد، این خصلتش جلوی شما را برای رفتن به رستوران و گذراندن یک شب خوب با او را نمی گیرد.

 

فرد مورد علاقه تان شما را متعادل می کند

شریک شما کامل کننده شماست. اگر مثلا پریشان باشید، او شما را آرام می کند. اگر گریه کنید، خوشحالتان می کند. شما هم دقیقا همین کارها را برای او انجام می دهید. محبوبتان به شما می قبولاند که حتی بدترین چیز ها هم آنقدر بد نیستند. بهترین ها لایق جشن گرفتن اند. او به زندگی و احساسات شما تعادل می بخشد.

 

این متن توسط تحریریه فارمافوری با استفاده از منابع متعدد تهیه و تالیف شده است. بازنشر آن تنها با ذکر منبع مجاز است.

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *