پوست و زیبایی

اصول اولیه روتین پوستی به زبان ساده

اصول اولیه روتین پوستی به زبان ساده

اختصاصی فارمافوری: اگر درباره یک روال مراقبت از پوست چیزی نمی دانید، یا به دنبال اصول اولیه روتین پوستی هستید ، با ما همراه باشید.

چرا همه باید اصول اولیه روتین پوستی را بدانند و رعایت کنند؟

اگر در بین بسیاری از عدم قطعیت های موجود در جهان ما اکنون فقط یک قطعیت وجود داشته باشد این است: صرف وقت برای مراقبت از خود را دیگر نباید یک اغماض یا حتی یک تجمل تلقی کرد. در عوض ، به دلایل زیادی ، این یک ضرورت است .

سجال شاه ، متخصص پوست در نیویورک ، معتقد است: “بازار مراقبت از پوست در چند سال گذشته واقعا رونق داشته است.” ” این بسیار عالی است. زیرا انواع مختلفی از ترکیبات و فرمولاسیون جدید را در اختیار ما می گذارد. اما همزمان می تواند برای مصرف کننده گیج کننده باشد. به ویژه برای یک مبتدی.”

اصول اولیه روتین پوستی به زبان ساده

اگر چه همه افراد دارای پوست متفاوتی هستند و در نتیجه مسائل پوستی ، نگرانی ها ، اهداف و غیره متفاوت است. برخی قوانین معمول پوست وجود دارد که عموماً در همه جا حاکم است. اینها در اصل به عنوان اصول اولیه شناخته می شوند.

ما با تعدادی از متخصصین پوست مشورت کردیم تا دقیقاً آنها را تأیید کنیم و نکات مراقبت از پوست را که برای همه ما ، مبتدیان و حرفه ای ها به کار می رود ، به اشتراک بگذاریم. اگر درباره نحوه تنظیم یک روال مراقبت از پوست مطمئن نیستید یا به دنبال اصول اولیه هستید ، با ما همراه باشید.

 

یک روال ساده روزانه را کنار هم قرار دهید و به آن پایبند باشید

میشل فاربر ، متخصص پوست در نیویورک توصیه می کند: ” اولین روال مراقبت از پوست این است که آن را ساده نگه دارید.”

دیویا شوکین ، متخصص پوست در تورنس  کالیفرنیا با این نظر موافق است. شوکین می گوید: “مهمترین توصیه مراقبت از پوست، ساده نگه داشتن آن است.” “با اصول اولیه  شروع کنید. هرطور که مناسب می دانید آن را پیش ببرید.”

کار را برای خودتان سخت و طولانی و پیچیده نکنید. به گونه ای که گیج و خسته شوید.

مرحله ۱: تمیز کردن

قاعده کلی در اینجا این است که پاکسازی پوست خود دو بار در روز – یکبار صبح ، یکبار شب – انجام دهید. شوکین توضیح می دهد که تمیز کردن در صبحگاه کمک می کند تا هرگونه اثری از عرق یا روغن باقی مانده از بالش و موهای شما در طول خواب از بین برود.

شست و شو را با شوینده های غیر صابونی انجام دهید. اگر آرایش کرده اید، قبل از شوینده، از میسلار واتر هم استفاده کنید. شوینده غیر صابونی آردن سبوما و میسلار بیکن پیشنهادهای خوبی هستند. (برای مشاهده قیمت محصول روی آن کلیک کنید.)

مرحله ۲: مرطوب کنید

در مرحله بعد ، از یک مرطوب کننده یا یک محصول مرطوب کننده استفاده کنید. فاربر می گوید: “من معمولاً یک مرطوب کننده بدون روغن و بدون عطر توصیه می کنم. زیرا این مورد در [همه] انواع پوست ، از مستعد آکنه گرفته تا حساس ، به خوبی قابل استفاده است.”

مرطوب کننده پوست چرب ژنو میتواند پیشنهادی برای همه پوستها باشد. (برای مشاهده قیمت روی آن کلیک کنید.)

فراتر از این پارامترها ، همچنین می توانید از این مرحله برای رفع همزمان نگرانی های خاص پوست با جستجوی مرطوب کننده ای استفاده کنید که حاوی ترکیبات اضافی است و نیازهای خاص را هدف می گیرد. لیست کلی مواد تشکیل دهنده مراقبت از پوست بسیار طولانی و همیشه در حال تغییر است. بنابراین در این مقاله برخی از اصلی ترین مواردی که باید در مورد مرطوب کننده ها بدانید ذکر شده است:

اسید هیالورونیک: پوست را نرم کرده و رطوبت از دست رفته را بازیابی می کند.
سرامیدها: برای استحکام سد پوستی و سلامت کلی (و برای افرادی که پوست خشک و اگزما دارند مهم است).
ویتامین C: محافظت آنتی اکسیدانی و درخشندگی کلی پوست را فراهم می کند.

وجود این ترکیبات در مرطوب کننده شما، باعث می شود تا با یک تیر چند نشان بدهید.

 

مرحله ۳: محافظت کنید

فاربر توضیح می دهد: “ضد آفتاب اولین خط دفاعی و محافظ شما در برابر سرطان پوست است. اگر قرار نیست هیچ کاری برای پوست خود انجام دهید ، دستکم ضدآفتاب بزنید.”

کرم ضد آفتابی را انتخاب کنید که SPF 30 یا بالاتر داشته باشد و روزانه از آن استفاده کنید. (حتی وقتی هوا ابری است)

همیشه زدن ضد آفتاب آخرین مرحله در برنامه مراقبت از پوست شماست.

از ضد آفتابی مناسب پوستتان استفاده کنید. ضد آفتابهای درماتیپیک معمولا پیشنهاد خوبی هستند. برای مشاهده قیمت محصول کافی ست بر روی آن کلیک کنید.

 

این متن توسط تحریریه فارمافوری با استفاده از منابع متعدد تهیه و تالیف شده است. بازنشر آن تنها با ذکر منبع مجاز است.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *