خانواده سالم

افزایش میل جنسی زنان! بهترین و موثرترین ترکیبات گیاهی

افزایش میل جنسی زنان

افزایش میل جنسی زنان و مردان میتواند نجات دهنده بسیاری از رابطه ها و زندگی های زناشویی باشد. چه بسیار زنان و مردانی که بخاطر مشکلات زناشویی کارشان به جدایی و طلاق کشیده. متاسفانه بسیاری از زوج ها نمیدانند که برای اغلب مشکلات این چنینی درمان و راه حلی وجود دارد. برای کم میلی و بی میلی، اختلال در نعوظ، زود انزالی و … در این مقاله سراغ بهترین و موثرترین ترکیبات گیاهی رفتیم که به افزایش قابل توجه میل جنسی در زنان سرد مزاج می انجامد.

افزایش میل جنسی زنان

اختصاصی فارمافوری: ورزش می کنید، سالاد کلم پیچ می خورید، و آب هندوانه می نوشید. اما با این وجود باز هم متوجه می شوید میل جنسیتان مقبول نیست. به چه چیزی روی می آورید؟ باید به معجزه گیاهان روی آورید! زیرا گیاهان توانایی تحریک شور جنسی را در شما دارند.

در اینجا به معرفی هشت مورد از مفیدترین داروهای گیاهی برای ایجاد اشتیاق و فوران میل جنسی(به خصوص در خانم ها)  می پردازیم. توصیه ما به بیمارانمان این است که آنها را به صورت مکمل دریافت کنند. برخی از آنها به طور مجزا در عطاری ها در دسترس هستند. ولی مزیت مکمل ها این است که دوز آن ها مشخص است. ولی تهیه خود گیاه ممکن است شما را سردرگم کند. چرا که ممکن است بیشتر یا حتی کمتر از مقدار مورد نیاز مصرف کنید. و به نتیجه دلخواه نرسید و یا حتی مسموم شوید!

هشت گیاه که قوای جنسی شما را به شدت افزایش می دهد

 

ماکا

ماکا به طور رسمی با نام Lepidium meyenii شناخته می شود. و در منطقه آندس در کشور پرو رشد می کند. پودر ریشه ماکا برای خوردن بی خطر تلقی می شود. و حاوی گلوکوزینولات های مشابه سبزیجات چلیپایی مانند کلم بروکلی است.

در تحقیقات متعددی گزارش شده که ماکا باعث افزایش عملکرد جنسی در مردان و زنان و همچنین بهبود علائم یائسگی در زنان می شود. منابع علمی بسیاری برای ریشه ماکا وجود دارد. از جمله برخی تحقیقات علمی می گویند که باعث افزایش قابل توجه میل جنسی در بانوان می شود. ماکاویت اف حاوی این گیاه است. (برای مشاهده قیمت و توضیحات محصول بر روی ماکاویت اف کلیک کنید.)

تریبولوس

تریبولوس عصاره گیاهی به نام Tribulus terrestris است که حاوی عوامل محرک بسیاری است. در تحقیقات متعددی ثابت شده است که تریبولوس می تواند به عملکرد طبیعی تولید مثل و ترشح طبیعی هورمون ها در زنان و مردان کمک کند. در یک مطالعه پیرامون واکنش جنسی در زنان، تریبولوس علاقه جنسی را به طور قابل توجهی افزایش داد. تریبولوس در بین ورزشکاران مرد تحت عنوان تستسترون طبیعی شناخته میشود. تریبولوس در مکمل آرژین مکس برای خانم ها موجود است. (برای مشاهده قیمت و توضیحات آرژین مکس بر روی آن کلیک کنید.)

.

اپیمدیوم

اپیمدیوم گیاهی است که عمدتا از چین می آید. به عنوان یک داروی مقوی افزایش میل جنسی بیشتر به عنوان “علف ِ بزِآتشین مزاج” مشهور است. این گیاه حاوی ترکیبات شیمیایی معروف به فلاوونوئیدها است. فیتواستروژن های گیاهی که یک داروی قوی برای افزایش میل جنسی خانمها است. این دارو به دلیل تولید اکسید نیتریک (NO) و افزایش جریان خون در اندام های جنسی، سلامت و عملکرد جنسی زنان را بهبود بخشد.  در مطالعه روی مردان مبتلا به ED (ناتوانی در نعوظ)، ترکیبی حاوی اپیمدیوم نسبت به دارونما تاثیر بیشتری در بهبود  عملکرد جنسی داشت. همچنین کسانی که به علت دیابت یا چاقی، اختلال در خون رسانی باعث کاهش میل جنسی شان شده، می توانند از این مکمل استفاده کنند.

دامانیا

دامیانا – که به آن Turnera diffusa نیز گفته می شود – گیاهی کم رشد و دارای گلهای زرد و برگهای معطر است. این گیاه بومی مناطق نیمه گرمسیری جنوب تگزاس ، مکزیک ، آمریکای مرکزی و جنوبی و کارائیب است.

گفته می شود دامیانا به افزایش سلامت جنسی کمک می کند. در یک مطالعه بر روی ۱۰۸ زن با میل جنسی پایین، دارویی شامل دامیانا در مقایسه با دارونما تفاوت معناداری در تحریک و افزایش میل جنسی داشت.

اِل -آرژنین

اِل-آرژنینین یک اسید آمینه و پیش ماده تولید اکسید نیتریک (NO) است. مکمل هایی هستند که حاوی ال-آرژنین به تنهایی یا به صورت ترکیبی هستند. و شکل مقبول و جالب توجه آن “ال-آرژنین آلفا-کتوگلوتارات” است. وقتی این ماده تجزیه می شود ، گلوتامین ترشح می شود، که برای سلامت روده و مغز مفید است. ده ها مطالعه در مورد ال-آرژنین و عملکرد جنسی وجود دارد. ال آرژنین از طریق افزایش خون رسانی به اندام جنسی، در زنان و مردان موجب تحریک میشود. ال آرژنین در مکمل آرژین مکس برای خانم ها موجود است. (برای مشاهده قیمت و توضیحات آرژین مکس بر روی آن کلیک کنید.)

برگاموت 

برگاموت از جمله مرکبات است.  شبیه لیمو ترش است و در جنوب ایران به آن ترنج می گویند. تفاله میوه ترکیبی منحصر به فرد از مواد شیمیایی است. که همان آنزیمی را مسدود می کند که داروهای استاتین مانند آتروواستاتین می مسدود می کنند. و همزمان قند خون و التهاب را نیز کاهش می دهد. هنگامی که برگاموت با سایر داروهای گیاهی ترکیب شود ، در مردان مبتلا به ناتوانی در نعوظ و مرض قند باعث بهبود عملکرد جنسی می شود. این امر احتمالا تا حدی به دلیل تاثیرش بر کاهش قند خون و کاهش فشار خون و کلسترول خون است. همچنین ممکن است به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی قوی آن باشد که می تواند عملکرد اندوتلیال را بهبود بخشد.

این ماده در زنان نیز با خیال راحت قابل استفاده است. و اساساً عاری از عوارض جانبی است. در زنان از طریق کاهش افسردگی، اضطراب و اثرات آرام بخشی اش می تواند میل جنسی را تحریک کند.

لوبیای جادویی مخملی

این گیاه برای افزایش میل جنسی ، افزایش باروری و بهبود اختلالات عصبی استفاده شده است. و با نام Mucuna pruriens نیز شناخته می شود. استفاده از عصاره دانه ها و برگ هایش در مکمل های مختلف نتایج موفقیت آمیزی در بهبود عملکرد جنسی داشته است. داده ها نشان می دهد لوبیای جادویی مخملی باعث بهبود حرکت اسپرم و احتمالاً باروری می شود. مکمل ویگوکال دارای این گیاه جادویی ست. (برای مشاهده قیمت و توضیحات بر روی ویگوکال کلیک کنید.)

اوریکوما لانگیفولیا ( تونکات علی)

این گیاه گلدار در اندونزی ، مالزی و ویتنام رشد می کند. لانگیفولیا در جوامع غربی به طور کلی به عنوان داروی تب بر شناخته می شود. با مرور مقالات پزشکی که بین سالهای ۲۰۰۰ و ۲۰۱۴ منتشر شده است ، ۱۱ تحقیق با کیفیت بالا در این خصوص دیده می شود. در آن مطالعات معلوم شد استفاده از این گیاه باعث افزایش قابل توجه سلامت، عملکرد و میل جنسی در هر هفت نفر از ده نفر می شود. بنابراین، این گیاه به زنان و مردانی که سرد مزاج هستند، پیشنهاد می شود. چرا که در هفتاد درصد موارد، بدون داشتن عارضه خاصی، موثر واقع می شود.

به طور کلی ، بهترین راه برای حفظ و تقویت عملکرد جنسی داشتن سبک زندگی سالم است. که شامل سیگار نکشیدن، ورزش منظم، حفظ فشار خون، قند خون و کلسترول خون طبیعی و رسیدن به وزن مناسب بدن را شامل می شود.

بهترین مسیر برای داشتن میل جنسی طبیعی، سبک زندگی سالم و به دور از استرس است.  گیاهان ذکر شده در بالا تنها در صورتی پیشنهاد میشوند که با وجود داشتن زندگی سالم، باز هم کمبود میل جنسی در زوجین دیده شود

این متن توسط تحریریه فارمافوری با استفاده از منابع متعدد تهیه و تالیف تهیه شده است. بازنشر آن تنها با ذکر منبع مجاز است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *