تناسب اندام

ایستادن باعث لاغری می شود؟ کارها را ایستاده انجام دهیم یا نشسته؟

ایستادن باعث لاغری

اختصاصی فارمافوری: یک مطالعه جدید شما را متقاعد می کند که در اسرع وقت صندلی خود را رها کنید و کار خود را پشت میز ایستاده انجام دهید. تحقیقات نشان می دهد که ایستادن برای سلامتی مفید است. اما آیا ایستادن باعث لاغری هم میشود؟

مطالعات ثابت می کنند که کم تحرکی بیش از حد برای سلامتی ما مضر است. یکی از این مطالعات نشان میدهد که نشستن زیاد ممکن است پیری بیولوژیکی را تسریع کند. زیرا یک سبک زندگی بی تحرک ممکن است عمر تلومرهای ما را که کلاهک های محافظ انتهای کروموزوم ها هستند، کوتاه کند.

ارتباط بین چاقی و کم تحرکی نیز به خوبی شناخته شده است. نشستن زیاد می‌تواند به تجمع چربی در اطراف اندام‌های داخلی ما کمک کند.

همه ما می دانیم که ورزش بیشتر کلید مقابله با اثرات منفی نشستن است اما گاهی اوقات زمان و اراده کافی برای رفتن به باشگاه را نداریم.

 

آیا چیزی به سادگی ایستادن به جای نشستن می تواند به کاهش وزن ما کمک کند؟

یک مطالعه جدید می گوید که می تواند. محققان در کلینیک مایو در روچستر، اولین بررسی سیستماتیک مطالعات موجود را انجام داده اند که تفاوت بین نشستن و ایستادن را از نظر کالری سوزانده شده بررسی می کند.

دکتر فرانسیسکو لوپز-جیمنز – رئیس قلب و عروق پیشگیرانه در کلینیک مایو – این متاآنالیز را هدایت کرده و نتایج آن را در مجله اروپایی قلب و عروق چاپ کرده اند.

 

ایستادن چند کالری می سوزاند؟

شش ساعت ایستادن روزانه ۵۴ کالری می سوزاند

دکتر لوپز-خیمنز و تیمش ۴۶ مطالعه را مورد بررسی قرار دادند که در مجموع ۱۱۸۴ شرکت کننده را که به طور متوسط ​​۳۳ سال سن داشتند، بررسی کردند. میانگین وزن این افراد ۱۴۳.۳ پوند (یا ۶۵ کیلوگرم) بود.

دکتر فرزانه سعیدی فرد، نویسنده مطالعه اول، متخصص قلب و عروق در کلینیک مایو، نتایج را برای ما خلاصه کرد:

او می‌گوید: «به طور کلی، مطالعه ما نشان می‌دهد که وقتی تمام شواهد علمی موجود را کنار هم می‌گذاریم، در موقع ایستادن بیشتر از نشستن کالری میسوزانیم.”

به طور خاص، در مقایسه با نشستن، در حالت ایستادن ۰.۱۵ کالری بیشتر در دقیقه میسوزانیم. این بدان معناست که اگر یک فرد بالغ با وزن ۱۴۳.۳ پوند (یا ۶۵ کیلوگرم) هر روز ۶ ساعت نشستن را با ایستادن جایگزین کند، ۵۴ کالری بیشتر از همتای کم تحرک خود می سوزاند.

در طول یک سال، این معادل ۵.۵ پوند (یا ۲.۵ کیلوگرم) و ۲۲ پوند (یا ۱۰ کیلوگرم) در طول ۴ سال است. بنابراین می توانیم با اطمینان بگوییم که ایستادن باعث لاغری میشود.

 

ایستادن برای سلامتی مفید است

دکتر لوپز-خیمنز می گوید: “ایستادن طولانی مدت برای بسیاری از بزرگسالان ممکن است غیرممکن به نظر برسد. به خصوص آنهایی که کار روی میز دارند. اما برای فردی که ۱۲ ساعت در روز می نشیند، کاهش زمان نشستن به نصف فواید زیادی خواهد داشت.”

با توجه به اینکه آمریکایی ها به طور متوسط ​​۱۳ ساعت در روز می نشینند، نتایج مطالعه جدید بسیار مهم است. اگر هر شب ۸ ساعت خواب به آن اضافه کنید، از هر ۲۴ ساعت، ۲۱ ساعت بی تحرکی بدنی می شود که فاجعه است.

 

این متن توسط تحریریه فارمافوری با استفاده از منابع متعدد تهیه و تالیف شده است. بازنشر آن تنها با ذکر منبع مجاز است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *