پوست و زیبایی

برای ماندگاری آرایش چه باید کرد؟ سه نکته ساده و موثر

برای ماندگاری آرایش چه باید کرد؟

اختصاصی فارمافوری: در این مطلب بر روی این نکته تمرکز می کنیم که برای ماندگاری آرایش بر روی صورت چه کار باید بکنیم؟ برای فهم این مطلب، از یک آرایشگر و گریمور حرفه ای مشورت گرفته ایم.

 

آرایشگران برای ماندگاری آرایش بر روی صورت چه می کنند؟

 

شما حتا اگر از بهترین مواد و لواز آرایشی هم استفاده کنید، اگر ندانید که چطور باید آن ها را روی پوست ماندگار کنید، بعد از چند ساعت، به خصوص در فصل گرما، آرایشتان از بین می رود. پس بهتر است قبل از تغییر برند محصولات آرایشی تان، به این نکات توجه کنید.

ابتدا کار خودرا با پرایمر آغاز کنید. پرایمر آرایشی پایه برای زیر کرم پودر است. که اجازه می دهد کرم پودر روی پوست بهتر نشسته و آرایش، ماندگاری بهتری داشته باشد. این ماده به صورت کرم، ژل و پودر در دسترس است. پرایمرها می توانند به هموار کردن خطوط صورت، چین و چروک و حفره های بزرگ کمک کنند. آکنه را بپوشانند و چاله ها و لکه ها را پنهان کنند.

گام بعد استفاده از اسپری فیکس کردن آرایش است که بسیار شبیه پرایمر است. اما پس از آرایش اعمال می شود. به آن به چشم کتی نگه کنید که روی همه ی لباس ها می پوشید. دیگر تفاوت کلیدی بین پرایمر و اسپری تثبیت آرایش آن است که فیکس کننده به شکل اسپری یا غبار است. در حالیکه پرایمر معمولا به شکل کرم یا ژل است. اگرچه می توان از اسپری تثبیت کننده قبل از گذاشتن پایه استفاده کرد. محلول را به سادگی روی پد آرایش خود یا قلم پایه اسپری کنید. سپس می توانید از آنها استفاده کنید.

در نهایت، از پودر تثبیت کننده برای حفظ آرایش خود استفاده کنید. پودر تثبیت کننده به محو کردن خطوط و حفره های صورت کمک کرده و چهره ی زیباتری را برای شما به ارمغان می اورد. این پودرها بی رنگ هستند.

 

این متن توسط تحریریه فارمافوری با استفاده از منابع متعدد تهیه و تالیف شده است. بازنشر آن تنها با ذکر منبع مجاز است.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *