خانواده سالم

بعد از طلاق پشیمان شدم! | بزرگترین پشیمانی زوج ها بعد از جدایی

بعد از طلاق پشیمان شدم

بعد از طلاق پشیمان شدم! این جمله را خیلی از مردان و زنانی که طلاق گرفته اند، بیان میکنند. البته سعی میکنند آبرو را جلوی اطرافیان حفظ کنند و میگویند از طلاق پشیمان نیستند. ولی بخش قابل توجهی از این دسته از مردان و زنان، به دوستان نزدیک یا مشاوران میگویند که شاید اگر به گذشته برمیگشتند، تصمیم دیگری میگرفتند. شاید میتوانستند به جای جدایی، زندگی مشترکشان را نجات دهند. آنها پشیمانند از این که چرا بعضی رفتارها و کارها را تغییر ندادند. که شاید سرنوشت بهتری برایشان رقم میخورد.

بزرگترین پشیمانی های زوج ها پس از جدایی

اختصاصی فارمافوری: زمانی که وارد یک رابطه ی عاشقانه می شوید، آخرین چیزی که دوست دارید به آن فکر کنید پشیمانی های شماست. اما از زوج هایی که چند سال در کنار یکدیگر بوده و یا از یکدیگر طلاق گرفته اند سئوال کنید. مطمئن باشید چیزهای زیادی برای گفتن خواهند داشت.

شنیدن این پشیمانی ها بهترین توصیه ها را برای بهتر شدن رابطه شما فراهم میکند. چیزهایی خواهید شنید که واقعا به درد بخور هستند. آنها به شما میگویند بعد از طلاق، پشیمان شدند چرا که حالا به گذشته بی طرفانه نگاه میکنند، و متوجه میشوند که میتوانستند زندگیشان را نجات دهند. در اینجا به ۹ پشیمانی زوج ها اشاره می کنیم. (شماره ۶ قطعا به دردتان خواهد خورد):

  1. آنها همسر خود را در اولویت قرار نداده اند

زوج های مطلقه به زمانی اشاره می کنند که همسر خود را در اولویتی پس از دوستان، کار و یا دیگر تعهدات خود قرار داده اند. اگر همسرتان را در اولویت قرار ندهید، عواقبی سخت در انتظار رابطه شما خواهد بود. بله! حتی ممکن است به جدایی ختم شود.

 

  1. آنها قرار گذاشتن با یکدیگر را کنار گذاشته اند

زوج ها پس از مدتی دیگر تمایلی به قرار گذاشتن و بیرون رفتن ندارند. مخصوصا زمانی که کودک یا شغل جدیدی وارد زندگی آنها شود. این یک اشتباه بسیار بزرگ است. همه ی اینها به اولویت قرار دادن همسرتان بستگی دارد. نیازی نیست که قرار ملاقات ها برای شما گران تمام شوند. همین که در کنار یکدیگر زمانی را بگذرانید و بر روی رابطه تان تمرکز کنید مهمترین اتفاق است.

 

  1. آنها به این فکر می کردند که همسرشان قرار است تغییر کند

ما همواره تلاش می کنیم که در بهترین حالت قرار بگیریم. اما اگر شما در رابطه ای هستید و امیدوارید که شریک زندگیتان خود را تغییر دهد، به شدت در اشتباه هستید. اگر با یک شخص درون گرا، خجالتی و یا خانواده دوست ازدواج کرده اید، باید بدانید که او خود را تغییر نخواهد داد. پس این انتظار را کنار بگذارید. بپذیرید که با چنین شخصیتی ازدواج کرده اید. و حتما ویژگی های او برای شما جذابیتهایی داشته که انتخابش کرده اید.

  1. آنها خارج از زندگی متاهلی خود، چیز دیگری نداشته اند

فرقی نمی کند که متاهل باشید و یا طلاق گرفته باشید، داشتن سرگرمی بیرون از محیط خانواده حیاتی است. اگر پس از ازدواج، ملاقات با دوستان خود را کنار گذاشته اید و یا از انجام کارهایی که شما را شاد می کنند اجتناب می کنید، حتی اگر رابطه شما در بهترین حالت خود باشد باز هم احساس تنهایی و انزوا خواهید داشت. بنابراین سعی کنید سرگرمی های مورد علاقه دوران مجردیتان را پس از تاهل هم حفظ کنید.

 

  1. آنها بیش از حد خسیس بوده اند

کمی خساست در رابطه مشکلی به وجود نمی اورد، اما اگر جدی شود می تواند لطماتی جبران ناپذیر بر رابطه شما وارد نماید. خساست بیش از حد به هر دوی شما فشار می آورد. در حقیقت باعث بی وفایی یا ترک زندگی توسط طرف مقابل می شود. پس از همین الان برای مقابله با خساست خود اقدام کنید.

 

  1. آنها رابطه زناشویی خوبی با یکدیگر نداشته اند

روانشناسان می گویند که یکی از بزرگترین علل جدایی زوجین نداشتن رابطه ی زناشویی دلچسب است. این زوج ها اغلب انتظار داشته اند که همسرشان ذهن آنها را بخواند. ولی، بعد از جدایی تازه متوجه میشوند که هیچ همسری ذهن خوانی بلد نیست! با در نظر گرفتن اینکه مشکلات زناشویی منجر به پایان پذیرفتن رابطه های زیادی شده است، باید گفت که باید در این زمینه هشیار باشید. پس در این رابطه با هم صادق باشید. خواسته هایتان را به یکدیگر بگویید. نداشتن یک رابطه دلچسب در نهایت میتواند به جدایی ختم شود. پس از همین حالا میتوانید جلوی این اتفاق را بگیرید.

 

  1. آنها درآمد خود را از همسرشان مخفی نگه داشته اند

اگر شما در جلسات زیادی حضور دارید و در مورد مسائل مالی صادق هستید، مشکلی به وجود نمی آید. اما به دلائلی، بسیاری از افراد گزارش داده اند که همسرشان مخارج سنگینی داشته است. در حدود ۱۳ میلیون مصرف کننده در آمریکا حساب های مالی خود را از همسرشان پنهان میکنند. و در حدود ۲۰ درصد از این جمعیت بدون گفتن به همسرشان مخارجی بالاتر از ۵۰۰ دلار داشته اند.

بسیاری از زوجین پول، بدهی یا هزینه های خود را از همسرشان پنهان میکنند. و زمانی که همسرشان پی به این مسئله می برد، جنگی بین آنها به وقوع می پیوندد.

اگر شما از کودکی حمایت می کنید و مبلغی را به او اختصاص داده اید و یا اینکه نمی توانید مخارج خود را کنترل کنید، باید بدانید که در رابطه ای مانند ازدواج نباید مسائل مالی را از همسرتان پنهان کنید. اگر شما یا همسرتان مبلغ زیادی را از دیگری پنهان کنید، مشاوره گرفتن از متخصص مشاوره خانواده کار عاقلانه ای خواهد بود. چرا که برملا شدن پنهان کاری شما، میتواند بسیار گران تمام شود.

 

      ۸.  آنها به اندازه کافی برای هم وقت نمیگذارند

برای یکدیگر وقت بگذارید. بنشینید و به حرفها، دغدغه ها و نگرانی های یکدیگر گوش دهید. این یکی از مهمترین رکن های زندگی خانوادگی است. اینکه بهترین دوستان یکدیگر باشید. حرف بزنید و حرف بشنوید. اگر ناراحتی یا انتقادی دارید مطرح کنید. صحبت کنید. صبح تا شب با یکدیگر صحبت کنید. سکوت را فراموش کنید.

 

 

  1. آنها ابراز علاقه و تحسین همسر را در دستور کار خود قرار نداده اند

شما باید همیشه از همسرتان تعریف کرده و به او احترام بگذارید. همیشه سعی کنید که به چیزی در مورد او فکر کنید که عشق و علاقه به او را در وجودتان افزایش می دهد. بیاد آورید که چرا اولین بار عاشق او شده اید.

اگر یک زوج از مکانیزم تحسین و عشق و علاقه استفاده کنند، ازدواج آنها دوام خواهد داشت. علاقه و تحسین دو عنصر حیاتی در ماندگاری یک رابطه عاشقانه هستند. آنها یکدیگر را آرام می کنند. و این موضوع برای سالم نگه داشتن رابطه و جلوگیری از خیانت حیاتی است.

بعد از طلاق پشیمان نشدم!

البته همواره هم اینگونه نیست که تمامی ازدواج ها قابل نجات یافتن باشند. مردم به دلائل مختلف در یک ازدواج ناموفق قرار می گیرند. اما حضور طولانی مدت در چنین رابطه ای منجر به پشیمانی فرد خواهد شد. درست است که پرورش رابطه و حل مشکلات در صورت توان از اهمیت بالایی برخوردار است، اما فدا کردن خود در رابطه کار درستی نیست. پس، با رعایت ۹ نکته بالا، تلاش کنید تا آن گرمایی که در ابتدا شما را به یکدیگر نزدیکتان کرده را زنده نگه دارید. ولی گاهی، به دلایل گوناگونی، هرکاری بکنید باز هم نمیشود. ولی مهم این است که بعد از طلاق پشیمان نشوید!

 

این متن توسط تحریریه فارمافوری با استفاده از منابع متعدد تهیه و تالیف تهیه شده است. بازنشر آن تنها با ذکر منبع مجاز است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *