سبک زندگی

بهترین جراح شهر کیست؟ ۱۱ نکته برای انتخاب بهترین پزشک

بهترین جراح شهر

اختصاصی فارمافوری: اگر می خواهید ببینید کدام دکتر در یک بیمارستان خاص بهتر است، به سراغ خدمه ی همان بیمارستان بروید. زندگی ما در دست جراحان است. اما اطلاعات ما در مورد آرایشگرمان از دانسته های ما در مورد جراحان بیشتر است. در اینجا نکاتی ارائه شده که به شما در تبدیل شدن به یک بیمار باهوش و سالم کمک می کنند. تا راحت تر بتوانید بهترین جراح شهر را پیدا کنید.

 

از کجا بفهمیم بهترین جراح شهر کیست؟

 

 1. از آنها به هنگام ویزیت در مورد عوارض جراحی سئوال کنید

اگر به شما چیزی نگفتند، یا چیزی را از شما پنهان می کنند و یا اینکه هنوز آنقدر جراحی نکرده اند تا تجربه کافی داشته باشند.  هیچ کس نمی تواند از عوارض خطرناک جان سالم به در ببرد. پس جراح خوب باید به عوارض تسلط داشته باشد.

 

 1. در عمل، همه ی جراحان ذاتا دچار تضاد منافع مالی هستند

این به خاطر آن است که میزان پولی که بابت انجام جراحی دریافت می کنند تقریبا ده برابر پولی است که برای مدیریت مشکلات شما به صورت محافظه کارانه دریافت می کنند. بنابراین همواره ترجیحشان این است که توصیه به عمل کنند.

 

 1. اگر یک شرکت هواپیمایی به شما بگوید که خلبانش در کار خود از همه بهتر است، اما گواهینامه ندارد، آیا سوار آن هواپیما خواهید شد یا خیر؟

با همین منطق، همیشه بررسی کنید که آیا جراح شما در تخصصی که دارد حائز مدرک علمی هست یا خیر. بسیاری از جراحان بدون برد تخصصی مشغول به فعالیت هستند. مثلا بسیاری از جراحی های مربوط به زیبایی را پزشکان عمومی یا داخلی انجام می دهند. که مربوط به تخصصشان نیست.

 

 1. با بیماران قبلی همان دکتر تماس بگیرید

این کار مانند مراحل استخدام پرستار کودک است. نظر بیماران قبلی آن دکتر را بپرسید. همچنین بعضی از سایت ها هستند که بیماران نظرشان را راجع به دکترها می نویسند.

 

 1. بعضی جراحان از ذکر کارهایی که بلد نیستند خودداری می کنند

بیمارانی را می بینیم که به آنها گفته شده باید بر روی آنها عمل خارج کردن رحم انجام شود. درصورتیکه حتی با لاپاروسکوپی هم مشکل آنها حل می شود. به همین دلیل خوب است که از نظر دیگر متخصصان همان رشته هم استفاده کنیم.

 

 1. همیشه سئوال کنید که “چه کسی بعد از جراحی از من مراقبت خواهد کرد؟”

شما دوست دارید بشنوید که “من تا زمان بهبودی ، به صورت منظم به شما سر خواهم زد.” این فرد اغلب از خدمه بیمارستان و یا دستیار پزشک خواهد بود. بعضی اوقات کسی مراقب شما نخواهد بود. مخصوصا زمانی که از بیمارستان مرخص شده باشید.

 

 1. بهتر است که در اوایل هفته جراحی داشته باشید

بسیاری از دکترها پنجشنبه و جمعه در بیمارستان حضور نداشته و برای بررسی وضعیت سلامتی شما حاضر نخواهند بود. اگر شما روز چهارشنبه وارد بیمارستان شوید و در روز پنجشنبه یا جمعه مشکلی برایتان پیش بیاید، باید از کسی درخواست کنید تا وظیفه جراح را انجام دهد. و کسانی به وضعیت شما رسیدگی خواهند کرد که به اندازه خود جراحتان تخصصی ندارند. حتی اگر بهترین جراح شهر هم پزشک شما باشد، اگر در وقت حیاتی حضور نداشته باشد، به دردتان نخواهد خورد.

 

 1. با یکی از اعضای خانواده خود در جلسه قبل از عمل حاضر شوید

با این کار به دکتر خود می گویید که در حین جراحی حواس خود را جمع کند. چون شما عضوی از یک خانواده هستید.

 

 1. جالب است که بعضی افراد در مورد انتخاب جراح مناسب دقت زیادی به خرج می دهند. اما اصلا به متخصص بیهوشی توجه نمی کنند

این نکته ی مهمی است. سئوال کنید که چه کسی قرار است عملیات بیهوشی را بر روی شما انجام دهد. و یا از جراحتان بپرسید که کدام متخصص از بقیه بهتر است. در بعضی بیمارستان ها، می توانید درخواستی برای استفاده از هوش بر مناسب بفرستید. بیهوش کردن، بهوش آوردن و از همه مهمتر، حفظ علائم حیاتی شما در طی عمل بر عهده متخصص بیهوشی است.

 

 1. چند سال قبل، یک بیمار تصاویر آزمایشات خود را به سه آسیب شناس مختلف ارسال کرد و سه پاسخ متفاوت گرفت

شنیدن این جملات ناراحت کننده است. شاید باعث شود که دیگر به آسیب شناس خود اطمینان نکنید. اگر دکتر شما به چیزی رسیده است، از او بخواهید که تصاویر را به یک آزمایشگاه رسمی بفرستد. این کار را برای تمام تصاویر انجام دهد و پس از گرفتن جواب به یک نتیجه گیری برسد.

 

 1. بعضی جراح ها انسان های دمدمی مزاجی هستند

اگر در اتاق جراحی اوضاع بر وفق مراد آنها نباشد، عصبانی خواهند شد. بعضی شروع به دشنام دادن و پرتاب اشیا کرده و بعضی به شدت خشمگین می شوند. بنابراین سعی کنید جراحی را انتخاب کنید که ظاهری خونسرد و آرام داشته باشد.

 

 

این متن توسط تحریریه فارمافوری با استفاده از منابع متعدد تهیه و تالیف شده است. بازنشر آن تنها با ذکر منبع مجاز است.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *