تناسب اندام

بهترین روش های لاغری | چهار استراتژی فوق العاده موثر

بهترین روش های لاغری

بهترین روش های لاغری کدامند؟ چطور میتوانیم در سریعترین زمان ممکن لاغر شویم؟ آیا میتوانیم بدون انکه به بدنمان آسیبی برسانیم لاغر شویم؟ با ما در فارمافوری همراه باشید

 

بهترین رژیم برای کاهش وزن سالم چیست؟

هر کتاب رژیم غذایی که بر دارید مدعی آن  است که تمام پاسخ ها برای هر میزان کاهش وزن موفقی که می خواهید را دارد. برخی شان می گویند کلید ماجرا کم غذا خوردن و بیشتر ورزش کردن است. برخی دیگر می گویند راه ماجرا خوردن غذاهایی با چربی پایین است. همزمان برخی دیگر می گویند باید کربوهیدرات ها را حذف کنید. کدام یک را باید باور کرد؟

حقیقت این است که هیچ راه حل “موثر برای همگان” برای کاهش وزن سالم و دائمی وجود ندارد. رژیمی که برای یک نفر کار می کند ممکن است برای دیگری کار نکند. چرا که بدن ما، بسته به ژن ها و دیگر فاکتورهای سلامت، به غذاهای مختلف واکنش های مختلف نشان می دهد. پیدا کردن شیوه کاهش وزنی که برای شما خوب باشد احتمالا زمان می برد. صبوری و تعهد می طلبد. و باید غذاها و رژیم های مختلفی را تجربه کنید. تا بتوانید به رژیم مناسب خودتان دست پیدا کنید.

برخی افراد به شمارش کالری و شیوه های محدود کننده مشابه واکنش خوبی نشان می دهند. برخی دیگر به آزادی عمل بیشتر در برنامه ریزی برای کاهش وزن پاسخ بهتری می دهند. آزاد بودن در اجتناب از غذاهای سرخ کردنی یا کاهش کربوهیدرات تصفیه شده آن ها را در مسیر موفقیت قرار می دهد.

هرگز نا امید نشوید

اگر یک رژیم برای دیگری کار کرد اما به درد شما نخورد مایوس نشوید. و اگر چسبیدن به یک رژیم برای شما بیش از اندازه محدودکننده بود و عصبی تان کرد، خودتان را ملامت نکنید. در نهایت ان رژیم غذایی خوب است که بتوانید در طول زمان با آن همراه بمانید. و فراموش نکنید: هر کسی به یک رژیم غذایی خوب پاسخ میدهد!

و یادتان باشد : با اینکه هیچ راه آسانی برای کاهش وزن وجود ندارد، اما قدم های بسیاری است که می توانید بردارید تا رابطه سالم تری با غذا داشته باشید.

بهترین روش های لاغری: چهار استراتژی فوق العاده موثر برای  کاهش وزن

 

یک : کاهش کالری

برخی از کارشناسان اعتقاد دارند مدیریت موفق کاهش وزن به معادله ای ساده بر می گردد : اگر کمتر از آنچه می سوزانید کالری بخورید وزن تان کم می شود. ساده به نظر می آید. مگر نه؟ پس چرا کاهش وزن اینقدر سخت است؟

کاهش وزن در گذر زمان یک رویداد خطی نیست. برای نمونه وقتی کالری را کم می کنید شاید در چند هفته اول وزن کم کنید اما بعد اوضاع تغییر کند. همان قدر کالری مصرف می کنید اما وزن کمتری از دست می دهید یا اصلا وزن کم نمی کنید. این به این خاطر است که وقتی وزن کم می کنید دارید آب بدن و بافت را هم به همراه چربی از دست می دهید. پس متابولیسم شما کند می شود. و حالت بدن تان تغییر می کند. نتیجتا برای ادامه کاهش وزن هفتگی می بایست کالری کمتری نسبت به قبل مصرف کنید.

دو : کاهش کربوهیدرات

یک روش متفاوت برای مشاهده کاهش وزن ، مساله را صرفا در مصرف کالری شناسایی نمی کند. بلکه مساله را در روشی که بدن چربی را پس از مصرف کربوهیدرات انباشت می کند شناسایی می کند. به طور خاص نقش هورمون انسولین!

انسولین نمیگذارد چربی ها بسوزند!

وقتی شما وعده ای غذایی مصرف می کنید، کربوهیدرات ها از طریق گلوکز وارد جریان خون شما می شود. بدن شما برای اینکه سطح قند خون را تنظیم کند همیشه اول پیش از سوزاندن چربی آن وعده غذایی، گلوکزش را می سوزاند.

اگر شما غذاهای پر کربوهیدرات مانند ( ماکارونی، برنج، نان یا مثلا سیب زمینی سرخ کرده ) بخورید بدن شما برای مواجهه با هجوم حجم انبوه قند(گلوکز) به خون شما انسولین ترشح می کند. انسولین به جز اینکه میزان قند خون شما را تنظیم می کند، دو کار دیگر هم می کند : اجازه نمی دهد سلول های چربی شما چربی آزاد کنند. تچرا که الویت اش سوزاندن گلوکز است. و سلول های چربی بیشتری ایچاد می کند تا هرچه بدن شما نمی تواند بسوزاند را ذخیره کند. نتیجه این است که وزن شما بالا می رود.

از آنجا که انسولین فقط کربوهیدرات را می سوزاند، شما هوس کربوهیدرات می کنید. و نتیجتا چرخه ای معیوب از مصرف کربوهیدرات و افزایش وزن آغاز می شود. برای کاهش وزن منطقا باید با کاهش کربوهیدرات این چرخه را بشکنید.

اولین قدم در کاهش وزن

پس اولین قدم کاهش مصرف کربوهیدرات است. اگر فکر میکنید کربوهیدرات کم میخورید، و نمیتوانید بیشتر از این کمش کنید، باید مصرف آن را به کمک برخی مکمل ها کنترل کنید. برای مثال  کرب کر برانسون  مانع از جذب کربوهیدرات موجود در غذا میشود. و همنطور قرص پومئول برولر که با افزایش سوخت قندها و کاهش جذب کربوهیدراتها به شما کمک میکند تا بهتر و موثرتر بتوانید مصرف کربوهیدراتها را کاهش دهید.

سه: کاهش چربی

این پایه و اساس بسیاری از رژیم ها است. اگر نمی خواهید چاق شوید چربی نخورید. در هر راهرویی از فروشگاه های مواد غذایی که قدم بر دارید اطراف شما مملو از اسنک ها ، لبنیات و موادغذایی که کم چرب است. با افرایش گزینه های کم چرب نرخ چاقی نیز کاهش یافته است. پس چرا رژیم های کم چرب برای همه ما کار نمی کند؟

اغلب موازنه را رعایت نمی کنیم

بسیاری از ما اشتباه می کنیم و چربی را با قند بدون کالری یا کربوهیدرات تصفیه شده تعویض می کنیم. برای نمونه به جای اینکه ماست پرچرب بخوریم ، نسخه کم چرب یا بدون چربی آن را می خوریم که مملو از شکر است. تا از دست رفتن مزه ماست جبران شود. یا بیکن صبحانه خود را با کلوچه یا دونات عوض می کنیم که باعث افزایش سریع قند خون می شود. پس به قیمت حذف چربی، قند را اضافه نکنید!

از رژیم مدیترانه ای پیروی کنید

رژیم مدیترانه ای برای مصرف چربی و کربوهیدرات به اندازه، مصرف زیاد میوه و سبزیجات تازه، آجیل، ماهی، روغن زیتون ، و فقط مقدار کمی گوشت و پنیر را پیشنهاد میکند. البته رژیم مدیترانه ای فراتر از صرفا مصرف غذا است. فعالیت فیزیکی منظم و به اشتراک گذاشتن غذا با دیگران دیگر اجزای اصلی آن هستند.

چهار : کنترل خوردن احساسی، از بهترین روش های لاغری

ما همیشه برای رفع گرسنگی نیست که عذا می خوریم. خیلی موقع ها به دلیل اینکه استرس یا اضطراب داریم غذا می خوریم. امری که باعث خراب شدن رژیم تان می شود. و افزایش وزن به دنبال دارد. آیا وقتی نگران، خسته یا تنها هستید غذا می خورید؟ آیا در پایان یک روز پراسترس جلوی تلویزیون اسنک می خورید؟ به همراه تماشای فیلم یا مطالعه حتما باید تنقلات بخورید؟ اینها خوردنهای احساسی هستند.

شناخت محرک های عاطفی ( احساسی) غذا خوردن می تواند تفاوت چشمگیری در تلاش شما برای کاهش وزن به همراه داشته باشد. البته برخی مکمل های لاغری باعث می شوند تا میل شما به خوردن کمتر شود. در نتیجه بسیار راحت تر از خیر خوردن های عاطفی و اخساسی میگذرید. برای مثال کپسول اسلیم می به واسطه ترکیبات گوارانا و گارسینیا کامبوجیا اشتها را سرکوب میکند. همینطور قرص هزال که خوردنهای احساسی را به خوبی میتواند کنترل کند.

منبع : هلپ گاید

ترجمه توسط فارمافوری

2 نظر برای “بهترین روش های لاغری | چهار استراتژی فوق العاده موثر

  1. فائزه گفت:

    ممنون من از روش کاهش کالری استفاده کردم و راضی بودم الان استاپ کردم روش کاهش کربوهیدرات رو شروع میکنم مرسی از مطالب مفیدتون

    1. فارمافوری گفت:

      ممنون از کامنتی که برامون گذاشتین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *