خانواده سالم

بهترین مکمل برای بارداری : چطور شانس باروری سالم را افزایش دهیم

بهترین مکمل برای بارداری

اختصاصی فارمافوری جامعه پزشکی تلاش میکند تا طیف گسترده ای از ابزارهای کمک کننده برای بارداری سالم را در اختیار زوج ها قرار دهد. از آزمایشهای متعدد تا تستهای غربالگری و سونوگرافی. در میان مکمل ها نیز، بهترین مکمل برای بارداری محصولی ست که به تخمک گذاری دقیق و سالم کمک کند. و همچنین شانس باروری در مردان و زنان را تقویت کند. و سلامت و تعداد اسپرم ها را بهبود بخشد.

 

بهترین مکمل برای بارداری

پر طرفدارترین مکمل های غذایی در آمریکا در این زمینه، فرتیل اید آقایان FertilAid و فرتیل اید و اوابوست برای خانم ها است. (برای مشاهده محصول می توانید بر روی نام آن ها کلیک کنید.) این مکمل ها بر اساس جدیدترین دانش روز و با توجه به نیازهای تغذیه ای خاص مردان و زنانی که دنبال بچه دار شدن هستند تهیه شده اند.

 

چرا مصرف فرتیل اید برای آقایان ضروری ست

واقعیت کاملاً اثبات شده بر اساس پژوهش ها این است که طی هفتاد و پنج سال گذشته تعداد اسپرم ها به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. عمدتا به دلیل رژیم غذایی نامناسب و قرار گرفتن در معرض سموم محیطی این اتفاق افتاده است. مجموعه ای از تحقیقات علمی به استرس اکسیداتیو (آسیب به سلولهای اسپرم ناشی از رادیکال های آزاد به دلیل رژیم غذایی نامناسب و قرار گرفتن در معرض سموم محیطی) به عنوان یکی از عوامل اصلی در ناباروری مردان اشاره دارند. همین مقالات پیشنهاد می کنند که نقش مکمل های آنتی اکسیدان در کاهش استرس اکسیداتیو باید جدی گرفته شود.

FertilAidبرای مردان حمایت آنتی اکسیدانی لازم برای مقابله با استرس اکسیداتیو را تامین می کند. در نتیجه سلامت اسپرم ها را حفظ میکند. همچنین مجموعه گسترده ای از مواد مغذی را در سطوحی فراهم می کند که از نظر بالینی نقش شان در بهبود سلامت اسپرم و حجم و تعداد آن اثبات شده است.  نتایج یک مطالعه در اثبات تاثیر زیاد این دارو در بهبود باروری در مقایسه با دارونما در مجله آمریکایی آندرولوژی منتشر شده است.

 

چرا مصرف فرتیل اید برای زنان ضروری ست

کاملاً اثبات شده است که اختلالات تخمک گذاری عامل ۱۵٪ از کل موارد ناباروری در ایالات متحده است. بیماری های مربوط به غدد درون ریز، به ویژه سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) ، اختلالاتی هورمونی ایجاد می کند که منجر به اختلالات تخمک گذاری می شود. FertilAid برای زنان شامل ترکیبی از گیاهان ، از جمله Vitex agnus-castus است. به طور علمی نقش این گیاه در بازگرداندن تعادل هورمون ها و تقویت تخمک گذاری منظم اثبات شده است. فواید این مکمل به همراه ویتامین های موجود در آن به طور کامل مورد پذیرش پزشکان قرار گرفته است. حتی بدبین ترین منتقدین مکمل ها هم تا کنون نتوانسته اند فواید مکمل های فرتیل اید برای زنان را زیر سوال ببرند. نکته مهم این است که ویتامین ها در این مکمل به صورت پیش ساز موجود هستند. بنابراین در بدن تبدیل به ویتامین می شوند و در نتیجه موثرتر از مکمل های ویتامینی معمول هستند.

 

آیا فرتیل اید ها می توانند معجزه کنند؟

آیا FertilAid باید به عنوان “دارویی جادویی” برای درمان ناباروری زنان و مردان دیده شود؟ قطعا نه. آیا مکمل های غذایی و گیاهی نقشی موثر در باروری سالم در زنان و مردان دارند؟ بله کاملا.

همان طور که هیچ قرص جادویی برای کاهش وزن، یا پیشگیری از سرطان، یا مدیریت دیابت وجود ندارد ، هیچ راه جادویی برای حل مشکلات مربوط به بارداری زوج هایی که با مشکلات ناباروری دست و پنجه نرم می کنند وجود ندارد. ولی علم هر روز می تواند راه های تازه و موثری برای حل مشکلات پیدا کند.

 

چرا مصرف فرتیل اید ها به نسبت IVF بسیار به صرفه است؟

راه حل های پیشنهادی برای زوج هایی که با مشکل ناباروری روبرو هستند و نا امیدانه می خواهند پدر و مادر شوند، کدامند؟ پیشرفت در طب مدرن مجموعه ای از فناوری های کمک باروری (ART) ، از جمله IVF (لقاح آزمایشگاهی) ، ICSI (تزریق اسپرم داخل سیتوپلاسمی) ، و IUI (تلقیح داخل رحمی) در اختیار ما قرار داده است. این فناوری ها قیمت بسیار بالایی دارند. روش IUI می تواند تا پنج میلیون تومان هزینه داشته باشد. یک دوره IVF حداقل ده میلیون تومان هزینه دارد.

شاید این تصور وجود داشته باشد که این هزینه بالا، نتیجه ای تضمینی دارد. متاسفانه اینطور نیست. این روش های گران و تهاجمی که اغلب با عوارض جانبی قابل توجهی همراه هستند شامل هیچ تضمینی نیستند. در حقیقت ، احتمال بارداری موفقیت آمیز با IUI تقریباً ۱۰٪ است. و به طور معمول برای حاملگی به چندین دوره IVF نیاز است. هر دوره ده میلیون تومان هزینه دارد. و هیچ تضمینی برای نتیجه قطعی وجود ندارد.

 

قبل از هر اقدامی سراغ فرتیل اید بروید

FertilAid برای مردان با هزینه ای حدود یک میلیون تومان بهترین مکمل برای بارداری و بهبود سلامت اسپرم مردان است. که شامل مقادیر زیادی مواد مغذی آنتی اکسیدانی(از ویتامین ها تا ترکیبات گیاهی) حیاتی است. که اثبات شده به طور موثر به سلامت کلی اسپرم کمک می کند. FertilAid برای زنان هم با همان حدود قیمت، یک ویتامین کامل و ترکیبی از گیاهانی ارائه می دهد که تعادل هورمونی را در زنان را تقویت می کند. و منجر به تخمک گذاری منظم و سالم می شود. جادویی است؟ خیر. اثر گذاری اش را علم ثابت کرده است؟ به طور قطع.

البته همه افرادی که FertilAid استفاده می کنند باردار نمی شوند. هستند کسانی که FertilAid را  دقیقاً طبق دستورالعمل مصرف می کنند ولی به بارداری نمی رسند. درست مثل IVF و IUI هیچ تضمینی وجود ندارد. اما هزینه این کجا، و هزینه آن کجا! آمارها نشان می دهد تفاوتی معنی دار در احتمال بارداری میان مصرف این مکمل ها و مثلا IUI وجود ندارد. بنابراین، مصرف فرتیل اید با اینکه قیمت یک میلیونی آن به نظر زیاد می رسد، ولی باز هم در برابر دیگر روشهای موثر، ارزانترین راه برای درمان ناباروری محسوب می شود.

 

این متن توسط تحریریه فارمافوری با استفاده از منابع متعدد تهیه و تالیف شده است. بازنشر آن تنها با ذکر منبع مجاز است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *