بهترین مکمل ها

بهترین مکمل های کلسیم

بهترین مکمل های کلسیم

بهترین مکمل های کلسیم : ممکن است فرد بتواند کلسیم مورد نیاز خود را از رژیم غذایی خود دریافت کند، اما برخی از افراد به حمایت بیشتر از مکمل کلسیم نیاز دارند.


بهترین مکمل های کلسیم

اختصاصی فارمافوری: کلسیم یک ماده مغذی ضروری برای استخوان ها و دندان های قوی و سالم است. اگرچه ممکن است فرد بتواند کلسیم مورد نیاز خود را از رژیم غذایی خود دریافت کند، اما برخی از افراد به حمایت بیشتر از مکمل کلسیم نیاز دارند.

عواملی مانند سن، رژیم غذایی و بیماری های زمینه‌ای می‌توانند بر میزان جذب کلسیم در بدن تأثیر بگذارند.

این مقاله به این موضوع می پردازد که چه کسانی می بایست از مکمل کلسیم بهره مند شوند، فرد چه مقدار کلسیم نیاز دارد، برخی از محصولات موجود را معرفی می کند  و به این پرسش می پردازد که چه زمانی باید با پزشک صحبت کرد.

چه کسانی به مکمل کلسیم نیاز دارند؟

بسیاری از افراد می توانند کلسیم کافی را از یک رژیم غذایی متعادل دریافت کنند.

با این حال، دفتر مکمل های غذایی (ODS) خاطرنشان می کند که گروه های خاصی ممکن است بیشتر در معرض خطر کمبود کلسیم باشند، از جمله:

چه افرادی بیشتر در معرض خطر کمبود کلسیم هستند ؟

زنان یائسه: کاهش استروژن می تواند جذب کلسیم را کاهش داده و خطر پوکی استخوان را افزایش دهد. مصرف مکمل های کلسیم ممکن است سرعت کاهش تراکم استخوان را در زنان یائسه کاهش دهد.

افرادی که پریودهای نادر یا بدون قاعدگی دارند: افرادی که چرخه قاعدگی منظمی ندارند نیز ممکن است سطح استروژن کمتری داشته باشند. ورزشکاران یا افراد مبتلا به اختلالات خوردن گاهی اوقات می توانند چرخه های نامنظم داشته باشند.

افراد مبتلا به عدم تحمل لاکتوز یا آلرژی به لبنیات: پرهیز از محصولات لبنی می تواند دریافت کلسیم کافی را دشوارتر کند. مصرف مکمل می تواند به افزایش سطح کمک کند.

گیاهخواران: وگان ها و گیاهخوارانی که تخم مرغ می خورند اما لبنیات نمی خورند، ممکن است کلسیم کافی را از رژیم غذایی روزانه خود دریافت نکنند.

اگر فردی نگران کمبود کلسیم است، بهتر ست که با ارائه دهنده مراقبت های پزشکی صحبت کند. پزشکان می توانند آزمایش های خاصی را انجام دهند و سلامت کلی و رژیم غذایی فرد را تجزیه و تحلیل کنند تا تأیید کنند که آیا مکمل کلسیم ضروری است یا خیر.

در مکمل کلسیم به چه نکاتی توجه کنیم؟

بهترین مکمل کلسیم به شرایط منحصر به فرد فرد بستگی دارد. نوع و مقدار کلسیم مورد نیاز یک فرد بسته به موارد زیر متفاوت است:

سن آن ها

دارویی مصرف کنند یا نه

آیا بیماری خاصی دارند یا نه

پزشک می‌تواند بهترین راه برای دریافت کلسیم بیشتر را بر اساس این عوامل توصیه کند.

هنگام جستجوی یک محصول، مهم است که عوامل زیر را در نظر بگیرید.

دوز

مهم است مکملی را انتخاب کنید که حاوی مقدار مناسب کلسیم برای سن فرد باشد. افراد می بایست روزانه مقادیر کلسیم زیر را در رژیم غذایی خود دریافت کنند:

بدن انسان چه میزان کلسیم نیاز دارد ؟

سن : نیاز روزانه به کلسیم

۰ تا ۶ ماه ۲۰۰ میلی

۷ تا ۱۲ ماه ۲۶۰ میلی گرم

۱-۳ سال ۷۰۰ میلی گرم

۴ تا ۸ سال ۱۰۰۰ میلی گرم

۹ تا ۱۸ سال ۱۳۰۰ میلی گرم

۱۹ تا ۵۰ سال ۱۰۰۰ میلی گرم

۵۱ تا ۷۰ سال ۱۰۰۰ میلی گرم برای مردان، ۱۲۰۰ میلی گرم برای زنان

۷۱ سال و بالاتر ۱۲۰۰ میلی گرم

افراد زیر ۱۸ سال باردار یا شیرده به ۱۳۰۰ میلی گرم کلسیم در روز نیاز دارند.

قرص روکش دار سیترابن هولیستیکا یک مکمل غذایی، حاوی کلسیم سیترات، منیزیم دریایی و… بوده و به پیشگیری از پوکی استخوان و حفظ سلامت استخوان‌ها کمک می‌کند.در فارمافوری بررسی کنید

عناصر

علاوه بر یافتن محصولی با دوز مناسب، ایده خوبی است که در نظر بگیرید کدام شکل از کلسیم مناسب‌تر است.

مکمل کلسیم به دو شکل اصلی است :

دو شکل اصلی کلسیم در مکمل ها وجود دارد: کربنات کلسیم و سیترات کلسیم.

کربنات کلسیم:

به طور گسترده در دسترس است

ارزان

کلسیم بالاتری دارد

با این حال، کربنات کلسیم برای جذب به اسید معده متکی است، بنابراین افراد باید آن را با غذا مصرف کنند. برخی از افراد ممکن است متوجه شوند که کربنات کلسیم باعث عوارض جانبی مانند گاز و نفخ می شود.

قرص کلترکس هلث برست به شکل کربنات کلسیم در فارمافوری.کیلیک کنید
سیترات کلسیم :

برای جذب به اسید معده بستگی ندارد. در نتیجه، می تواند برای افرادی که دارای موارد زیر هستند مناسب تر باشد:

سطوح پایین تر اسید معده

بیماری التهابی روده

سوء جذب

حساسیت به کربنات کلسیم

با این حال، سیترات کلسیم گرانتر از کربنات کلسیم است و در کل حاوی کلسیم کمتری است. این بدان معنی است که ممکن است فرد نیاز به مصرف بیشتر آن داشته باشد.

این متن توسط تحریریه فارمافوری با استفاده از منابع متعدد تهیه و تالیف تهیه شده است. بازنشر آن تنها با ذکر منبع مجاز است.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *