سبک زندگی

درمان خانگی زانو درد : ۱۰ روش فوق العاده موثر

درمان خانگی زانو درد

اختصاصی فارمافوری: زانو درد تقریبا یک بیماری جدید است. به دلیل آسیب دیدگی یا به دلیل بیماری مفصلی مانند آرتروز ایجاد می شود. به هر دلیلی که باشد ، درمان خانگی زانو درد اغلب ممکن و موثر است

درمان خانگی زانو درد: ده روش فوق العاده موثر

 • بسته های گرم یا سرد:

استفاده از بسته های داغ به شکل کیسه آب گرم یا حوله داغ یا کیسه یخ یکی از بهترین و ساده ترین درمان های ضد التهابی در خانه است. از قرار دادن یخ به طور مستقیم روی پوست بالای زانو خودداری کنید. آن را با حوله ای روی زانو بپیچید و سپس با فشار ملایم و ثابت روی زانو قرار دهید.

 • ماساژ درمانی:

ماساژ ملایم زانو با روغن های گرم گیاهی(به ویژه روغن های گیاهی طب آیورودا) بسیار موثر است. (برای مشاهده یکی از بهترین روغنهای ماساژ ضد درد بر روی ام اویل کلیک کنید.)

برای هزاران سال است که این یک روش آزمایش شده و مورد اعتماد برای زانو درد است. این روش همچنین در طب سنتی هندوستان یعنی آیورودا برای انواع مختلف درد بسیار توصیه می شود. ماساژ ماهیچه های ران دارای اثر تقویتی نیز است. که به نوبه خود باعث کاهش فشار بر زانو در حین فعالیت هایی مانند تمرینات هوازی و تمرینات تحمل وزن بدن (مانند اسکوات) می شود.

می توانید با یک ماساژور محلی قرار ملاقات بگذارید. یا از مراکزی که ماساژ درمانی ارائه می دهد ، مراجعه کنید.

 • بی حرکت ماندن:

استفاده از زانوبند یا باندهای کرپ در اطراف مفصل می تواند به محدود کردن حرکت مفصل و در نتیجه درد کمک کند.

 • نحوه تمرین زانو و ماهیچه های اطراف زانو را بیاموزید:

به فیزیوتراپیست مراجعه کنید و بیاموزید که کدام تمرینات برای درد زانو مفید است. تمریناتی که مفصل زانو و ماهیچه های اطراف آن را هدف قرار می دهند در صورت انجام روزانه در تسکین درد زانو موثر هستند.

 • استراحت:

از فعالیت هایی که ممکن است به زانو شما فشار وارد کنند ، اجتناب کنید. در صورت صدمه شدید به زانو ، یک یا دو روز و بیشتر استراحت کنید.

 • یخ:

یخ یک مسکن موثر است. اگرچه یخ درمانی به طور کلی بی خطر و موثر است ، اما در هر بار بیش از ۲۰ دقیقه از یخ استفاده نکنید (خطر آسیب به اعصاب و پوست شما).

 

 • ارتفاع:

برای کمک به کاهش تورم ، سعی کنید پای آسیب دیده خود را روی بالش قرار دهید یا در یک تخت نشسته باشید.

 • از نظر جسمانی فعال بمانید:

زیاد استراحت نکنید. از نشستن طولانی مدت در یک مکان خودداری کنید. اگر میز کار دارید ، مطمئن شوید که بعد از هر ۴۵ دقیقه از جای خود بلند می شوید و حداقل یک دقیقه حرکت می کنید. یک شیوه زندگی بی تحرک می تواند ماهیچه های شما را ضعیف کرده و هنگام ایستادن ، راه رفتن و دویدن به زانو فشار وارد کند.

 • وزن خود را تحت کنترل داشته باشید:

اضافه وزن فشار زیادی به زانو وارد می کند. راه هایی برای کاهش وزن پیدا کنید و سعی کنید وزن سالم خود را حفظ کنید. هر کیلو از دست رفتن برای کاهش درد زانو مفید است.

 • از کفش های دارای کفی بالشتک استفاده کنید:

پوشیدن کفش با کفی بالشتک می تواند فشار زانوها را کاهش داده و به کاهش زانو درد کمک کند. می توانید از پزشک یا فیزیوتراپیست خود در مورد مناسب ترین کفی برای خودتان سوال کنید.

 • طب سوزنی را امتحان کنید:

طب سوزنی یک شکل رایج درمان تسکین درد است که منشاء آن در طب چینی است. سوزن های کوچک در نقاط خاصی از پوست در نقاط مختلف بدن برای تسکین درد زانو وارد می شوند. برای جلسات طب سوزنی به متخصص طب سوزنی/درمانگر واجد شرایط مراجعه کنید.

 • از تمرینات با ضربه زیاد اجتناب کنید:

در هنگام درد زانو ، از تمرینات تند مانند دویدن ، پریدن و کیک بوکسینگ خودداری کنید. در عوض ، تا زمانی که درد تسکین نمی یابد ، پیاده روی کنید. از یک فیزیوتراپ بپرسید که آیا و چه زمانی می توانید تمرینات با شدت بالا را از سر بگیرید.

 • انجام یوگا:

یوگا درمانی در چند سال گذشته به عنوان روشی موثر در تسکین انواع مختلف درد و به عنوان یک ضد استرس محبوبیت یافته است. مطالعه ای که روی ۶۶ نفر مبتلا به آرتروز زانو انجام شد ، کاهش درد زانو و بهبود عملکرد مفصل زانو را نشان داد. مناسب ترین یوگا برای مفصل زانو را از مربی معتبر یوگا بیاموزید.

در صورت درد شدید یک بیماری شناخته شده مانند آرتروز ، می توانید از داروهای ضد درد (OTC) مانند کورکومکس (بدون نسخه) استفاده کنید. (برای خرید این محصول می توانید روی آن کلیک کنید.)

اگر به زانو آسیب جدی وارد کرده اید ، درخواست کمک پزشکی را به تعویق نیندازید. اگر اقدامات مراقبتی فوق در تسکین کافی درد زانو موثر نبود ، به یک متخصص ارتوپدی مراجعه کنید.

 

این متن توسط تحریریه فارمافوری با استفاده از منابع متعدد تهیه و تالیف شده است. بازنشر آن تنها با ذکر منبع مجاز است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *