پوست و زیبایی

درمان طبیعی و گیاهی اگزما / هفت درمان طبیعی برتر برای اگزما

درمان طبیعی و گیاهی آگزما

اختصاصی فارمافوری: درمان طبیعی و گیاهی آگزما چیست ؟ درمان های خانگی و درمان های طبیعی می توانند پوست خشک و خارش ناشی از اگزما را تسکین دهند.

افراد می توانند از کرم ها، محصولات طبیعی و تغییرات رژیم غذایی و سبک زندگی برای مدیریت یا پیشگیری از تشدید اگزما استفاده کنند، به خصوص در فصل زمستان که علائم در بدترین حالت خود هستند.

مواد طبیعی مانند ژل آلوئه ورا و روغن نارگیل می توانند پوست خشک و شکسته را مرطوب کنند. آنها همچنین می توانند با التهاب و باکتری های مضر برای کاهش تورم و جلوگیری از عفونت مبارزه کنند.

درمان‌های طبیعی نمی‌توانند اگزما را درمان کنند، اما می‌توانند به مدیریت علائم و جلوگیری از عود بیماری کمک کنند. این مقاله به بررسی بهترین درمان های طبیعی برای اگزما می پردازد.

 

ژل آلوئه ورا

 

فرد می تواند برای ژل آلوئه ورا به طور مستقیم از گیاه آن استفاده کند.

 

ژل آلوئه ورا از برگ های گیاه آلوئه ورا به دست می آید. مردم برای قرن ها از ژل آلوئه ورا برای درمان طیف گسترده ای از بیماری ها استفاده می کنند. یکی از کاربردهای رایج آن برای تسکین اگزما است.

 

یک بررسی سیستماتیک از سال ۲۰۱۵ به بررسی اثرات آلوئه ورا بر سلامت انسان پرداخته است. محققان گزارش دادند که این ژل دارای خواص زیر است:

 

آنتی باکتریال

ضد میکروبی

تقویت کننده سیستم ایمنی

التیام زخم

اثرات ضد باکتریایی و ضد میکروبی می تواند از عفونت های پوستی جلوگیری کند و احتمالا زمانی که فرد دارای پوست خشک و ترک خورده است بروز بهتری دارد. خواص ترمیم زخم آلوئه ممکن است پوست شکسته را تسکین دهد و باعث بهبودی شود.

 

نحوه استفاده از آن

 

مردم می توانند ژل آلوئه ورا را از فروشگاه های بهداشتی یا به شکل آنلاین خریداری کنند یا می توانند گیاه آلوئه ورا را خریداری کنند و مستقیماً از ژل برگ های آن استفاده کنند.

 

محصولات ژل آلوئه را با ترکیبات اندک انتخاب کنید – محصولات دیگر می توانند حاوی مواد نگهدارنده، الکل، عطر و رنگ باشند که همگی می توانند پوست حساس را تحریک کنند. الکل و سایر مواد خشک کننده می توانند اگزما را بدتر کنند.

 

برای بررسی حساسیت پوست با مقدار کمی ژل شروع کنید. گاهی اوقات آلوئه ورا می تواند باعث سوزش شود. اما به طور کلی برای بزرگسالان و کودکان بی خطر و موثر است.

 

 

 

سرکه سیب

سرکه سیب یک درمان خانگی محبوب برای بسیاری از بیماری ها از جمله اختلالات پوستی است.

 

انجمن ملی اگزما (NEA) گزارش می دهد که سرکه سیب ممکن است به بهبود این بیماری کمک کند. با این حال توصیه می کنند که با احتیاط از آن استفاده کنید، زیرا اسیدهای سرکه می تواند به بافت نرم آسیب برساند.

 

هیچ تحقیقی تایید نکرده است که سرکه سیب علائم اگزما را کاهش می دهد، اما چندین دلیل وجود دارد که می تواند کمک کننده باش:

 

متعادل کردن سطح اسیدیته پوست

 

سرکه بسیار اسیدی است. پوست به طور طبیعی اسیدی است، اما افراد مبتلا به اگزما ممکن است نسبت به دیگران پوست کمتری اسیدی داشته باشند. این امر می تواند دفاع پوست را تضعیف کند.

 

استفاده از سرکه سیب رقیق شده می تواند به تعادل سطح اسیدیته پوست کمک کند، اما سرکه اگر رقیق نشود می تواند باعث سوختگی شود.

 

در مقابل، بسیاری از صابون ها، مواد شوینده و پاک کننده ها قلیایی هستند. آنها می توانند اسیدیته پوست را مختل کنند که می تواند پوست را آسیب پذیر کند. همین امر ممکن است توضیح دهد که چرا شستشو با صابون های خاص می تواند باعث تشدید اگزما شود.

 

مبارزه با باکتری ها

 

مطالعات نشان داده است که سرکه سیب احتمالا با باکتری ها از جمله اشریشیا کلی و استافیلوکوکوس اورئوس مقابله می کند. استفاده از سرکه سیب روی پوست می تواند به جلوگیری از عفونی شدن پوست ترک خورده کمک کند.

 

نحوه استفاده

همیشه سرکه سیب را قبل از مالیدن روی پوست رقیق کنید. سرکه رقیق نشده می تواند باعث سوختگی شیمیایی یا آسیب های دیگر شود.

 

برای استفاده از سرکه سیب:

 

۱ فنجان آب گرم و ۱ قاشق غذاخوری سرکه را با هم مخلوط کنید.

محلول را روی پنبه یا گاز بمالید.

پانسمان را با پارچه نخی تمیز بپوشانید.

بگذارید به مدت ۳ ساعت روی آن ناحیه بماند.

برای امتحان کردن حمام سرکه سیب:

 

۲ فنجان سرکه سیب را به وان گرم اضافه کنید.

۱۵-۲۰ دقیقه خیس کنید.

بدن را کاملاً بشویید.

ظرف چند دقیقه پس از خروج از حمام کرم مرطوب کننده بزنید.

 

سفید کننده در حمام

اگرچه ممکن است خطرناک به نظر برسد، اما تحقیقات نشان می دهد که سفید کننده در حمام به دلیل اثرات ضد باکتریایی و ضد التهابی خود می تواند علائم اگزما را بهبود بخشد.

 

سفید کننده می تواند باکتری های سطح پوست از جمله استافیلوکوکوس اورئوس را که باعث عفونت استاف می شود از بین ببرد و ممکن است میکروبیوم سطح پوست را بازیابی کند.

 

نتیجه گیری یک بررسی در سال ۲۰۱۵ نشان می دهد که حمام سفید کننده می تواند نیاز به درمان های موضعی کورتیکواستروئید یا آنتی بیوتیک را کاهش دهد. با این حال، تحقیقات دیگر هیچ فایده ای از حمام سفید کننده در مقایسه با حمام معمولی نشان نداد.

 

نحوه استفاده

 

برای تهیه حمام سفید کننده برای اگزما، از سفید کننده معمولی (۶ درصد) استفاده کنید و موارد زیر را امتحان کنید:

 

نصف فنجان سفید کننده را به یک وان پر آب اضافه کنید یا به ازای هر گالن آب ۱ قاشق چای خوری سفید کننده اضافه کنید.

در حالی که حمام در حال پر شدن است، سفید کننده را داخل آن بریزید.

۵-۱۰ دقیقه خیس کنید.

بدن را کاملا با آب گرم بشویید.

به آرامی پوست را خشک کنید.

برای جلوگیری از خشک شدن پوست از آب ولرم استفاده کنید و بلافاصله پس از خشک شدن آن را مرطوب کنید.

 

بلغور جو دوسر کلوئیدی

بلغور جو دوسر کلوئیدی که به نام Avena sativa نیز شناخته می‌شود، از جوی تهیه می‌شود که آسیاب شده و جوشانده شده است تا خواص درمانی آن استخراج شود.

 

نتایج یک مطالعه در سال ۲۰۱۵ گزارش می دهد که لوسیون بلغور جو دوسر کلوئیدی دارای خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی است که این موارد را بهبود می بخشد:

 

خشکی پوست

پوسته پوسته شدن

شدت خارش

با توجه به نتایج یک کارآزمایی تصادفی کنترل شده، یک مرطوب کننده کلوئیدی بلغور جو دوسر بهتر از یک کنترل عمل کرد.

 

نحوه استفاده

پودر بلغور جو دوسر کلوئیدی را به وان گرم اضافه کنید و خیس کنید.

یک محصول بلغور جو دوسر کلوئیدی را انتخاب کنید که تنها ترکیب آن جو دوسر باشد و از موادی که دارای رایحه یا مواد افزودنی هستند اجتناب کنید. مردم می توانند بلغور جو دوسر کلوئیدی خالص را از داروخانه ها یا به شکل آنلاین خریداری کنند.

لوسیون ها و کرم هایی که حاوی بلغور جو دوسر کلوئیدی هستند نیز برای خرید آنلاین در دسترس هستند.

بلغور جو دوسر کلوئیدی به طور کلی برای همه سنین بی خطر است، اما افرادی که به جو دوسر حساسیت دارند باید از آن اجتناب کنند. افرادی که به گلوتن حساسیت دارند باید احتیاط کنند، زیرا جو اغلب با گندم فرآوری می شود.

 

حمام

استحمام رطوبت ضروری پوست را تامین می کند و بخش مهمی از درمان اگزما است. هنگامی که فردی به بیماری پوستی مانند اگزما مبتلا می شود، پوست او به رطوبت اضافی نیاز دارد. زیرا لایه بیرونی آن طور که باید عمل نمی کند.

برای برخی، شستشوی مکرر می تواند پوست را خشک کرده و اگزما را بدتر کند. به ویژه اگر:

از آب خیلی گرم یا سرد شود.
از صابون نامناسب شود.
بعد از حمام پوست مرطوب نشود
از حمام کردن زیاد خودداری کنید. اکثر نوزادان و کودکان یک یا دو بار در هفته نیاز به حمام دارند
حداقل یک بار در روز حمام یا دوش بگیرید.
از آب ولرم استفاده کنید.
حمام کردن را به ۱۰ تا ۱۵ دقیقه محدود کنید.
از شستشوی پوست خودداری کنید.
به جای صابون از پاک کننده های ملایم استفاده کنید.
انواع مختلف حمام های دارویی مانند حمام های حاوی جوش شیرین، سرکه یا بلغور جو دوسر را امتحان کنید.
یک دوش طولانی و آب گرم می تواند چربی های طبیعی و رطوبت را از پوست پاک کند. کوتاه‌تر دوش بگیرید و آب را در دمای ولرم نگه دارید.
پس از حمام کردن، ظرف ۳ دقیقه پس از بیرون آمدن، مرطوب کنید. به آرامی پوست را با یک حوله خشک کنید و قبل از اینکه پوست کاملاً خشک شود از یک مرطوب کننده با پایه روغن استفاده کنید.
پس از شستن و خشک کردن دست ها، از مرطوب کننده استفاده کنید تا از بروز اگزما در آنها جلوگیری شود.

 

روغن نارگیل

روغن نارگیل حاوی اسیدهای چرب سالمی است که می تواند رطوبت را به پوست اضافه کند، که به افراد مبتلا به پوست خشک و اگزما کمک می کند.

همچنین، روغن نارگیل بکر ممکن است با کمک به مبارزه با التهاب و با بهبود سلامت پوست، از آن محافظت کند.

یک کارآزمایی بالینی تصادفی شده به بررسی اثرات استفاده از روغن نارگیل بکر بر روی پوست کودکان پرداخت. نتایج نشان داد که استفاده از روغن به مدت ۸ هفته علائم اگزما را بهتر از روغن معدنی بهبود می بخشد.

 

نحوه استفاده

 

روغن نارگیل بکر فشرده را بلافاصله بعد از حمام و تا چند بار در روز روی پوست بمالید. قبل از خواب از آن استفاده کنید تا پوست در طول شب مرطوب بماند.

 

روغن نارگیل فوق بکر به طور کلی در دمای اتاق جامد است، اما گرمای بدن فرد آن را به مایع تبدیل می کند. این روغن در داروخانه ها و به شکل آنلاین به فروش می رسد.

 

افرادی که به نارگیل حساسیت دارند نباید از روغن نارگیل استفاده کنند.

 

عسل

عسل یک عامل ضد باکتری و ضد التهاب طبیعی است و قرن ها است که مردم از آن برای التیام زخم ها استفاده می کنند.

نتیجه گیری یک بررسی تایید می کند که عسل می تواند به بهبود زخم ها و تقویت عملکرد سیستم ایمنی کمک کند، به این معنی که می تواند به بدن در مبارزه با عفونت ها کمک کند.

یک بررسی دیگر بیان می‌کند که عسل برای درمان انواع بیماری‌های پوستی از جمله سوختگی و زخم مفید است و قابلیت ضد باکتری دارد.

 

عسل اگر مستقیماً روی اگزما استفاده ‌شود، می‌تواند به جلوگیری از عفونت‌ها کمک کند و در عین حال پوست را مرطوب می‌کند و بهبود را تسریع بخشد.

 

نحوه استفاده از آن

 

سعی کنید کمی عسل روی ناحیه بمالید. محصولات عسل مانوکا که برای مراقبت از زخم و کاربرد پوست طراحی شده اند نیز در بسیاری از داروخانه ها و به صورت آنلاین در دسترس هستند.

این متن توسط تحریریه فارمافوری با استفاده از منابع متعدد تهیه و تالیف شده است. بازنشر آن تنها با ذکر منبع مجاز است.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *