خانواده سالم

درمان ناباروری مردان با مکمل فرتیل اید

درمان ناباروری مردان با مکمل فرتیل اید

اختصاصی فارمافوری: بسیاری از پزشکان و متخصصان معتقدند درمانی برای ناباروری آقایان وجود ندارد. با اینکه علل ناباروری در خانم ها معمولا قابل کنترل و درمان است. ولی مردان در این زمینه شانس بسیار پایینی دارند. با این حال، برخی دیگر از متخصصان و پژوهشگران معتقدند برخی ترکیبات می توانند تاثیر مثبتی بر سلامت جنسی آقایان بگذارند. یکی از پیشنهادها برای درمان ناباروری مردان، مکمل فرتیل اید است. برای مشاهده این محصول و قیمت آن می توانید بر روی نام آن کلیک کنید.

 

مکمل فرتیل اید ِ آقایان تحرک اسپرم را افزایش می دهد

در یک مطالعه بالینی ۹۰ روزه آینده نگر، تصادفی، دو سو کور و کنترل شده با دارونما که شامل چهارده مرد دریافت کننده مکمل “فرتیل اید برای مردان” (FertilAid for Men) و یا دارونما بود، در گروهی که فرتیل-ایدِ مردان مصرف شده بود بهبود قابل توجهی در تعداد کل اسپرم های متحرک و طبیعی مشاهده شد. نتایج این مطالعه در سالنامه آمریکایی جامعه آندرولوژی منتشر شد.

این نتایج نشان می داد که فرتیل اید نقش پررنگی در “بهبود قابل توجه” تعداد اسپرم های متحرک یا “تحرک کامل اسپرم ها” دارد.

 

تحرک اسپرم ها رابطه مستقیم با توانایی باروری دارد

به گفته دکتر الینگتون در جریان چندین مطالعه مشخص شد مردانی که سطح بالاتری از اسپرمهای متحرک و دارای شکل طبیعی دارند  عملکرد بهتری در باروری نشان داده اند.

یک مشخصه تعیین کننده در سلامت اسپرم ، تحرک اسپرم است. یا توانایی اسپرم در حرکت پیش رونده و یک جهته. اسپرم های متحرک توانایی شنا به شکل مداوم و رو به جلو از خود نشان می دهند. نکته مهم این است که اسپرم های متحرک همچنین توانایی باروری تخمک را افزایش می دهند. از طرف دیگر، اسپرم های غیر متحرک توانایی کمی در ایجاد لقاح (یا باروری) دارند.

در تعیین عملکرد اسپرم، “تحرک کلی اسپرم” یک جنبه اساسی یا یک “پارامتر” مهم درتبیین سلامت باروری در مردان است. نتایج مطالعه بر روی فرتیل اید نشان می دهد استفاده از این مکمل افزایش قابل توجهی به تحرک اسپرم می دهد.

 

فرتیل اید آقایان باعث افزایش تعداد اسپرم ها می شود

دکتر الینگتون، مدیر مطالعه، همچنین استدلال می کند که استفاده از فرتیل اید ممکن است باعث افزایش تعداد اسپرم شود. نتایج مطالعه نشان می دهد که در افرادی که این مکمل را مصرف کرده اند افزایش تعداد اسپرم متحرک مشاهده شده است. مطالعات مستقل هم این نکته را تایید کرده اند.

مکمل فرتیل اید که فرمول آن توسط دکتر آموس گرونبام طراحی و ارائه شده یک مکمل غذایی بدون نسخه است. که ترکیبیست از مجموعه ای کامل از ویتامین ها، آنتی اکسیدان ها و ترکیبات موثر گیاهی و ال-کارنیتین. علاوه بر مطالعه اخیر بر روی فرتیل اید سایر داده های بالینی مستقل نیز نشان می دهد که مواد موجود در این مکمل سلامت اسپرم را در چندین مقوله حائز اهمیت افزایش میدهد. از جمله شمارش کلی اسپرم ، تحرک اسپرم و مورفولوژی اسپرم. به همین خاطر، درمان ناباروری مردان با مکمل فرتیل اید نتایج بسیار خوبی داشته است.

آنتی اکسیدان ها از اسپرم ها محافظت می کنند

تحقیقات علمی نشان می دهد آنتی اکسیدان ها می توانند با کاهش آسیب اکسیداتیو به اسپرم، قدرت باروری مردان را بهبود بخشند. همزمان عملکردِ اصلیِ پلاسمای منی که از اسپرم محافظت و تغذیه می کند را تقویت می کنند. در مطالعات مختلف و مستقل نشان داده شده است که آنتی اکسیدان ها ضمن افزایش یکپارچگی کلی اسپرم ، آسیب “رادیکال های آزاد” را کاهش می دهند.

 

ال کارنیتین سلامت کلی اسپرم را ارتقا می دهد

مطالعات روی اسید آمینه الکارنیتین نیز نتایج هیجان انگیزی داشت. طبق تحقیقات ثابت شده است که ال کارنیتین متابولیسم اسپرم یا ظرفیت اسپرم برای تبدیل مولکولهای پیچیده به انرژی را بهبود می بخشد. در تعدادی از مطالعات بالینی، نقش ال کارنیتین در افزایش چندین پارامتر اساسی اسپرم ثابت شده است. از جمله غلظت اسپرم ، تحرک و مورفولوژی طبیعی.

 

درمان ناباروری مردان با مکمل فرتیل اید

دکتر آموس گرونبام می گوید “مطالعه برای روی فرتیل اید شواهد مطالعات مستقل پیشین را نیز تایید می کند. مطالعاتی پیرامون رابطه اثر تغذیه بر تعداد و سلامت اسپرم ها. پس فرمول فرتیل اید بر اساس شواهد اثبات شده بالینی قبلی نیز است. ما خوشحالیم که می بینیم مطالعات جدید نقش این مکمل در باروری مردان و سلامت اسپرم را تأیید می کند. ”

این خبر بسیار خوبی برای زوج هایی است که هدفشان بارداری است! دکتر گرونبام تأکید می کند که مکمل فرتیل اید برای تمام مردانی تهیه و ارائه شده است که دنبال اطمینان از سلامتی مطلوب اسپرم در هنگام تلاش برای باردار شدن همسر خود هستند. نه فقط کسانی که با ضعف اسپرم مواجهند، بلکه تمام مردانی که آرزوی فرزندانی سالم دارند.

 

 

این متن توسط تحریریه فارمافوری با استفاده از منابع متعدد تهیه و تالیف شده است. بازنشر آن تنها با ذکر منبع مجاز است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *