خانواده سالم

دعوای زن و شوهر چه فوایدی می تواند داشته باشد؟

دعوای زن و شوهر

اختصاصی فارمافوری: وجود کشمکش در رابطه هیچوقت برای طرفین خوشایند نبوده است. در همین حال که شما و شریک زندگیتان در حال غلبه بر یک مشاجره سخت هستید، اگر این موارد زیاد اتفاق بیفتند، ممکن است از خودتان بپرسید که آیا رابطه شما اصلا وضع خوبی دارد یا خیر؟ اصلا دعوای زن و شوهر چه معنایی می تواند داشته باشد؟ آیا همیشه مضر است یا میتواند مفید باشد؟

خبر خوب آن که در اکثر موارد، مشاجره با همسر، اشکالی ندارد. در اینجا به فواید مشاجره اشاره میکنیم. و عنوان می کنیم که در چه مواردی باید آن را جدی گرفت. و در چه مواردی میتواند مفید باشد.

 

دعوای زن و شوهر چه فوایدی می تواند داشته باشد؟

 

تمام زوج ها مشاجره می کنند

سر خودتان را با پست های فضای مجازی یا زوج هایی که به ظاهر کامل هستند، شیره نمالید. تمام زوج ها مشاجره می کنند. اما نحوه ی این مشاجره مهم است. در عین کشمکش و بحث می توانید به طرف مقابل احترام بگذارید. و این یعنی رابطه برایتان از هر چیزی با اهمیت تر است.

 

مشاجره نشان می دهد که شما به دیدگاه های همسرتان احترام می گذارید

شما و همسرتان ممکن است نظرات و دیدگاه های مختلفی داشته باشید. اما این بدان معنا نیست که به یکدیگر احترام نمی گذارید. مخالفت شدید در مورد بعضی مسائل مشکلی ندارد. اما اگر می توانید یک مشاجره سالم با همسرتان داشته باشید مشکل خاصی پیش نخواهد آمد. مشاجره و دعوا اگر با احترام و بدون توهین و قهر پیش برود، به معنای استحکام رابطه است. به معنای این است که نظرات طرف مقابل برایتان مهم است.

 

مشاجره برای سلامتی رابطه شما مفید است

مطالعات نشان داده اند که زوج های متاهلی که از مواجهه با یکدیگر طفره می روند نسبت به افرادی که امکان مشاجره را برقرار می کنند امید به زندگی پایین تری دارند. نگه داشتن عصبانیت در وجود خود باعث افزایش سطح هورمون های استرس و احساس تنفر و خشم میشود. که قطعا چیز خوبی نیست. بیرون ریختن احساسات، البته با احترام، بهتر است. باعث میشود آرام شوید. و نسبت به طرف مقابلتان خشمی در دل نداشته باشید.

 

مشاجره شما را به یکدیگر نزدیک می کند

باور بکنید یا نکنید، مشاجره می تواند احساس صمیمیت را در بین شما افزایش دهد. بنحوی که حس می کنید به یکدیگر نزدیکتر شده اید. هدف از مشاجره رسیدن به یک نتیجه بوده و نسبت به درون ریزی احساسات بهتر است.

 

مشاجره یعنی شما از یکدیگر هراس ندارید

اگر جرات ایستادن در برابر شریک زندگیتان را در وجود خود احساس می کنید، این بدان معناست که از یکدیگر نمی ترسید. اگر یکی از از خود راضی باشد و یا از مشاجره بترسد، زندگی مشترک شما خوب پیش نمی رود.

 

حس بهتری در هر دوی شما ایجاد می شود

پس از یک بحث سالم و مناسب، شما و همسرتان احساس راحتی خواهید داشت. از شر تنش، اضطراب و ترس خلاص می شوید. به محض گفتن حرف دلتان و ایجاد حسی خوب درون شما، شما به یک شریک بهتر در زندگی تبدیل می شوید.

 

مشاجره یعنی رابطه شما هیچ وقت خسته کننده نخواهد بود

بله درست است، اگر شما و همسرتان با یکدیگر بحث می کنید، این یعنی رابطه شما در آینده هیچگاه خسته کننده نخواهد بود. این بدان معنا نیست که برای شاداب کردن زندگی با همسر خود دعوا کنید! اما بحث های سالم اشتیاق و میل نسبت به یکدیگر را حفظ کرده و باعث رهایی شما از روزمرگی می شود.

 

این متن توسط تحریریه فارمافوری با استفاده از منابع متعدد تهیه و تالیف شده است. بازنشر آن تنها با ذکر منبع مجاز است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *