پوست و زیبایی

راز جوانی بازیگران هالیوود : زیبایی و جوانی پس از ۷۰ سالگی

راز جوانی بازیگران هالیوود

اختصاصی فارمافوری: هالیوود در مورد سن زنان بسیار سخت گیرانه عمل می کند. اما این ۱۵ فرد هفتاد ساله این محدودیت سنی هالیوود را زیر پا گذاشته اند. (اگرچه این کار بعضا با عمل جراحی اتفاق افتاده است.) این افراد هنوز هم روی صحنه یک ستاره هستند. و با انرژی بالا سلبریتی های ۳۰ ساله را خجالت زده می کنند. راز جوانی بازیگران هالیوود چیست؟ این پرسش را با خودشان مطرح کردیم. اغلب آن ها، یکی از مهمترین دلایل را، سخت نگرفتن به زندگی و عدم توجه به گذران عمر عنوان میکنند.

 

راز جوانی بازیگران هالیوود

 

شِر

تاریخ تولد: ۲۰ می ۱۹۴۶

شناخته شده با : آهنگ دو صدای “سانی و شر

الهه ی پاپ در دهه ی ۷۰ زندگی خود هم هنوز یک ستاره است. او درسال  ۲۰۱۷ برنده ی جایزه موسیقی بیلبورد شد. و برای برگزاری کنسرت خود در لاس وگاس آماده می شود. او در حال حاضر مشغول تهیه ۲۶ امین آلبوم خود بوده و در مورد زندگی خود، یک فیلم موزیکال برادوی می نویسد.

شر هنوز هم بعد از ۵۰ سال فعالیت در این عرصه نگذاشته است که سنش مانع کار او شود.

او سالها قبل بینی خود را عمل کرد. او در سال ۲۰۱۵ به تودی شو گفت که نمی داند چطور با پیری کنار بیاید.

او گفت: “من اصلا دوست هم ندارم چنین کاری کنم. اما نمی دانم چطور. من به آینه نگاه می کنم و می بینم که این پیرزن به من خیره شده است.”

سوزان ساراندون

تاریخ تولد: ۴ اکتبر ۱۹۴۶

شناخته شده با: نقش جنت ویس در نمایش ترسناک راکی

ساراندون چندین دهه به عنوان رکن اصلی هالیوود بود. او در حال حاضر در سریال تلویزیونی “Feud” (جنگ و نزاع) ایفای نقش می کند. هنوز هم بسیار جذاب است. جای تعجب نیست که او همیشه با مردان جوانتر قرار می گذارد. تیم رابین جوان ۲۳ ساله در بین برجسته ترین افرادی بود که با وی قرار می گذاشتند.

او در سال ۲۰۱۶ در مصاحبه با دیلی میل در رابطه با راز جوانی بازیگران هالیوود گفت : “هیچ وقت به این فکر نکرده ام که روزی برسد که سن من جلوی کارم را بگیرد. راز جوانی من هوشیار بودن و داشتن اعتماد به نفس در زندگی است که باعث می شود زیبا شوید. هرچقدر که شما پیرتر شوید و به حرفهای دیگران توجه نکنید، این کار برای شما ساده تر می شود”

“همیشه بخندید، خنده معجزه می کند”

گلدی هان

تاریخ تولد: ۲۱ نوامبر سال ۱۹۴۵

شناخته شده با : بازیگری در سریال رووان و مارتین لف این در سن کم

هان پس از ۱۵ سال وقفه، در سال ۲۰۱۷ در شاداب ترین شکل ممکن جلوی دوربین آمد.

بازیگر سال های دور که اولین اسکار و گلدن گلوب خود را در سن ۲۴ سالگی برای فیلم گل کاکتوس گرفته بود، عمل جراحی پلاستیک را انجام داده است. اما او سعی نمی کند سر مسایل غیر قابل اجتناب با هالیوود بجنگد.

او در مصاحبه با بازار هارپر گفت:”شما در سن ۴۵ سالگی سعی خواهید کرد تا به هالیوود اثبات کنید که هنوز هم جذاب هستید. شدنی است؟ نه. این یک واقعیت است.”

هان هنوز هم دوست دارد تا جشن تولد خود را جشن بگیرد. او در مصاحبه ای با مجله پرتر در سال ۲۰۱۵ در رابطه با راز جوانی بازیگران هالیوود گفت “تمام قضیه به تلاش شما بستگی دارد. دانستن اینکه سنتان در حال افزایش است بسیار شگفت آور است. چون این موضوع بدین معناست که شما هنوز هم روی کره زمین هستید. درسته؟ پس پذیرفتن پیر شدن، یکی از قدمهای مهم برای شماست.” 

تینا ترنر

تاریخ تولد: ۲۶ نوامبر ۱۹۳۹

شناخته شده با: خواننده و بازیگری با انرژی

او با گذشتن از سن ۶۰ سالگی، تمام قواعد “سالخوردگی” را زیر پا گذاشته است.

اکنون، در هفتمین دهه ی عمر، او به خاطر بازی بسیار با انرژی اش مشهور شده و برای نمایش موزیکال TINA که بر اساس زندگی خودش تدوین می شود مشغول تمرین است. این نمایش در سال ۲۰۱۸ در شهر لندن روی صحنه خواهد رفت.

در سال ۲۰۱۶، او در مصاحبه با مجله زن و خانه متعلق به آفریقای جنوبی عنوان کرد “نباید در مورد سن یا زیبایی بیش از حد دلواپس باشید. این فقط وقت شما را تلف می کند. بزرگترین راز زیبایی من، شاد بودن است”

جین فوندا

تاریخ تولد: ۲۱ دسامبر ۱۹۳۷

شناخته شده با: ایفای نقش در فیلم کلوت و باربارلا، و فعالیت های سیاسی.

او قبول کرده است که در این سن نقش های کمی را قبول کند. اما این این زن زیبا هنوز هم مانند ۲۰ سالگی خود ورزش می کند. (برنامه ورزشی جین فوندا را یادتان هست؟)

جین در مصاحبه با دیلی میل در سال ۲۰۱۶ گفت : “جوان شدن شاید با ورزش ممکن باشد اما با پول امکان پذیر نیست. من پس از اینکه به سن ۶۰ سالگی رسیدم، فهمیدم که چه کسی بوده ام. و دوباره جوان شدم. اکنون به زودی وارد ۸۰ سالگی می شوم. و در مورد زندگی خودم احساسی عالی دارم”

دبی هری

تاریخ تولد: ۱ جولای ۱۹۴۵

شناخته شده با : رهبر خوانندگان گروه بلوندی

این زن خواننده بلوند آلبوم جدید خود را در سال ۲۰۱۷ منتشر کرد. او هیچ برنامه و ایده ای در مورد افزایش تعداد شمع های روی کیک تولدش ندارد.

هری بلافاصله پس از آخرین ضبط گروه بلوندی، به نام گرده افشان، در مورد بالا رفتن سنش واقع بین شد. “وقتی که صحبت سن و زیبایی می شود، همیشه یک استاندارد مضاعف برای خانم ها وجود دارد.”

هری پس از آنکه با عمل جراحی پوست خود موافقت نمود، در مصاحبه با مجله گفت: “باید با آن روبرو شوید، اما اگر هنوز هم در مورد سالخوردگی نگران هستید، هیچ راهی برای توقف آن وجود ندارد… باید بگویید که هرچه باشد من الان سالمم. من خودم را تحسین می کنم” 

هلن میرن

تاریخ تولد: ۲۶ جولای ۱۹۴۵

شناخته شده با: بازیگر تئاتر و سینما

او نقش های ملکه انگلیس، دختر تقویم فروش و کدبانو را ایفا کرده است. این بازیگر پر مشغله هیچ برنامه ای برای توقف حرفه خود ندارد. او در حال حاضر مشغول تهیه چند فیلم است. (فیلم زیبایی موازی در سال ۲۰۱۶ و فیلم فندق شکن، چهار قلمرو و وینچستر در سال ۲۰۱۸ )

میرن هیچگاه از کمک بقیه استفاده نکرده است. اما مخالف آن نیست. او در هفتاد سالگی هنوز هم چهره ی جذابی دارد. او در مصاحبه با AARP در سال ۲۰۱۶ گفت : “بهترین چیز در مورد هفتاد سالگی، شگفت انگیز و فریبنده و مهیج بودن آن است. تنها وظیفه ی شما پیدا کردن روشی برای برخورد با سالخوردگی به شیوه ای روانی و جسمی است.”

راکل ولچ

تاریخ تولد: ۵ سپتامبر ۱۹۴۰

شناخته شده با : ایفای نقش با لباس شنا از جنس پوست اهو در فیلم یک میلیون سال قبل از میلاد

گفته شده که او در سن ۵۰ سالگی زیبایی خود را حفظ کرده است. البته همین گفته در ۶۰ سالگی او نیز تکرار شد.

اکنون در هفتاد سالگی ولچ یک سمبول جذاب بوده که زیبایی او هر دهه بیشتر می شود.

ولچ در کمدی چگونه یک خاطرخواه لاتین باشیم ایفای نقش کرده و در حال حاضر در سریال تلویزیونی “قرار با پدر” بازی می کند. او در یادداشتی که در سال ۲۰۱۰ داشت قبول کرد که “جذاب بودن و سالخوردگی … کنار هم گذاشتن اینها چندان کار ساده ای نیست”

“من می خواهم کاری کنم که مردم دیگر از پیری نترسند. پیری تنها یک فصل جدید از زندگی است. پیری زمانی برای نا امید شدن نیست. اینقدر خودتان را با دیگران مقایسه نکنید”

سالی فیلد

تاریخ تولد : ۶ نوامبر ۱۹۴۶

شناخته شده با: بازیگر نقش خواهر برتریل در سریال تلویزیونی راهبه پرنده

فیلد از زمان نوجوانی در فیلم و سینما ایفای نقش کرده است. او کار خود را با نمایش تلویزیونی گیجت در نقش دختر موج سوار آغاز کرد. او نامزدی در گولدن گلوب و اسکار را در کارنامه ی خود دارد. این بازیگر حتی پس از هفتاد سالگی هم هنوز سرپاست و از شدت کارش کم نکرده است. در حقیقت او اولین سال دهه ۷۰ زندگی خود را به بازی در تمام قسمت های یک فصل “نمایشگاه شیشه ای” در تئاتر برادوی اختصاص داد.

او در هالیوود در مورد مسئله ی افزایش سن، بسیار صادقانه عمل کرده است.

این بازیگر که از پوکی استخوان رنج می برد و سخنگوی این بیماری شده است، در مصحابه با ان پی آر (NPR) در سال ۲۰۱۶ گفت: “من یک پیرزنم، هفتاد ساله بودن یعنی مسن بودن و پیری. من در طول این سالها نیرو جمع کردم. من لایق داشتن چنین نیرویی هستم.”

او می گوید:“من گردنم را دوست ندارم. البته من خیلی چیزهای دیگر را  هم دوست ندارم. اما مشکلی نیست.”

 

این متن توسط تحریریه فارمافوری با استفاده از منابع متعدد تهیه و تالیف شده است. بازنشر آن تنها با ذکر منبع مجاز است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *