تناسب اندام

رسیدن به تناسب اندام در کوتاه ترین زمان ممکن

رسیدن به تناسب اندام در سریع ترین زمان ممکن

رسیدن به تناسب اندام و وزن ایده آل گاهی بسیار پیچیده به نظر میرسد. مخصوصا کارمندان و تمام کسانی که عادت به ورزش ندارند و فکر میکنند برای رسیدن به تناسب اندام باید ورزشی حرفه ای و دور از دسترس را آغاز کنند.

اختصاصی فارمافوری: زمانی که میخواهید تا به سرعت تناسب اندام و وزن ایده آلتان را به دست آورید، اولین چیزی که شاید به ذهنتان برسد دویدن است. ولی بعد اما، با خودتان بگویید که نباید به همین سادگی باشد! ولی باید بدانید که استفاده از تردمیل روش خوبی برای افزایش ضربان قلب و چربی سوزی است. اما برای آنکه به نتیجه دلخواهتان برسید لازم است که برنامه ای خوب داشته باشید. این ورزش چربی سوز، خستگی بدن را کاهش و استقامت بدن را افزایش میدهد. و سلامت قلب را بهبود می بخشد. و اگر تنها ۳۰ دقیقه در طول روز زمان برای آن بگذارید به تناسب اندام مورد قبولی خواهید رسید.

 

رسیدن به تناسب اندام و وزن ایده آل با تردمیل

 

این ورزش برای همه، از کارمندانی که تمام روز را پشت کامپیوتر مینشینند تا ورزشکاران، از کسی که می خواهد دویدن را به ورزش روزمره خود تبدیل کند تا یک فرد حرفه ای آموزش دیده که نیاز دارد چند کیلومتر بیشتر بدود، مفید خواهد بود.

جدابیت یک جلسه دویدن آن است که شما اکثر زمان خود را صرف گرم کردن کنید. تا بتوانید دویدن را به بهترین شکل ممکن انجام دهید. و از این کار خسته نشوید. ولی گاهی یک دونده معمولی روی تردمیل رفته و سرعت را تا جایی بالا میبرد که از نفس بیفتد. و یا خسته شود. سپس تردمیل را متوقف کرده و فکر میکند از پس این کار برنمی آید. این کار متاسفانه بسیار روتین بوده و روشی خسته کننده برای ورزش کردن است. و همچنین جایی برای بهبود و پیشرفت باقی نمی گذارد.

وقتی از دویدن بر روی تردمیل صحبت می کنیم، از چه صحبت می کنیم؟

تردمیل سه سرعت اصلی دارد که باید در مورد آنها اطلاع داشته باشید. این اعداد را برای خودتان محاسبه کنید تا در زمان ورزش کردن نیاز به فکر آنچنانی نداشته باشید. توصیه می شود از پایین ترین سطحی که می توانید شروع کنید. همیشه می توان در صورت نیاز خود را تطبیق داد.

سه نوع سرعت بر روی تردمیل داریم
 • سخت: سرعتی است که خیلی نمی توان به آن ادامه داد. و باعث سخت شدن تنفس شما می شود. اگرچه، منظور، دوِ سرعتی نیست. توجه داشته باشید که این یک ورزش است. و مسابقه ای در کار نیست. هدف رسیدن به تناسب اندام است. (روی تردمیل شاید بشود گفت که این مورد سرعتی معادل ۱۰ الی ۱۳ کیلومتر در ساعت است)
 • متوسط : خیلی ساده است. سرعت ۵ کیلومتر در ساعت. و زیر سرعت تلاش سخت قرار می گیرد.
 • ساده: سرعت ۳ کیلومتر در ساعت..

زمانی که مفهوم سرعت را متوجه شدید، می توان به سراغ انجام ورزش رفت. در ابتدا باید گرم کنید. پس روی سرعت ساده بدوید. توصیه می شود که این قسمت را دست کم نگیرید. در زمان گرم کردن نباید تنبل باشید. چرا که بخشی مهم از جلسه ورزشی شماست. و اگر آن را به طور متناوب انجام دهید، بهتر می دوید. و استقامتتان زیاد میشود. پس ۹ دقیقه روی این مرحله بمانید.

سپس به سراغ قسمت اصلی ورزشتان بروید، یعنی روی سرعت متوسط به مدت ۹ دقیقه بدوید. پس از آن دو دقیقه استراحت نمایید. و روی سرعت ۲ الی ۳ کیلومتر بدوید. سعی کنید آهسته بدوید. اما اگر تنگی نفس دارید و خسته شده اید، پیاده روی کنید.

بخش دوم از ورزش شما کمی سرعت می گیرد و روی سطح نسبتا صاف انجام می شود. البته توصیه می شود در این مرحله شیب را روی ۱.۵ درصد قرار دهید. در این مرحله به خود فشار خواهید آورد. و می فهمید که چقدر سریع می توان دوید. مثلا سرعتتان را روی ۸ کیلومتر در ساعت تنظیم کنید. و ببینید چقدر میتوانید دوام بیاورید. اگر خارج از توانتان بود میفهمید که سرعتتان را باید روی ۷ تنظیم کنید.

سعی کنید از انجام آن لذت ببرید. ورزش شما باید دستکم نیم ساعت زمان ببرد.

خیلی راحت به تناسب اندام می رسید

تمام! کار شما تمام شده است! پس از این ورزش باید خسته شده باشید. اگر اینطور نیست، سعی کنید دفعه ی بعد اندکی سرعت را افزایش دهید. دقت کنید که شما پس از اتمام این جلسه باید خیس عرق شده باشید. ولی نگران نباشید. چند ساعت بعد احساس فوق العاده ای خواهید داشت. که به آن نئشه ناشی از ورزش میگویند.

اگر فکر میکنید بدنتان انرژی و توان کافی برای شروع ورزش را ندارد، میتوانید از مکمل آمینو و یا گلوتامین استفاده کنید.(برای آشنایی یا خرید میتوانید روی آمینو و یا گلوتامین  کلیک کنید.) این دو مکمل به شما کمک میکند تا تحمل عضلات شما بیشتر شود. به خصوص در ابتدای راه، که شاید آمادگی کافی را هنوز نداشته باشید. یا در ادامه، وقتی که میخواهید سختی ورزش را بیشتر کنید.

 

این متن توسط تحریریه فارمافوری با استفاده از منابع متعدد تهیه و تالیف تهیه شده است. بازنشر آن تنها با ذکر منبع مجاز است.

 

 

3 نظر برای “رسیدن به تناسب اندام در کوتاه ترین زمان ممکن

 1. مرتضی آتش بیک گفت:

  مطلب خیلی مفیدی بود ممنون

 2. روناک قیسوندی گفت:

  ممنون از سایت خوبتون🙏🏻

  1. فارمافوری گفت:

   ممنون از کامنت شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *