پوست و زیبایی

روغن نارگیل برای پوست چه فوایدی دارد؟

کلاژن چیست

اختصاصی فارمافوری: روغن نارگیل برای پوست میتواند مفید باشد زیرا سرشار از روغن است و بسیار رطوبت رسان است و خطرات و عوارض به خصوصی نذارد.

محققان در حال بررسی روغن نارگیل به عنوان یک درمان موضعی احتمالی برای التهاب مزمن پوست هستند. با این حال، مطالعات در مورد فواید روغن نارگیل در رژیم غذایی ادامه دارد.

در این مقاله به فواید پوستی احتمالی روغن نارگیل، انواع مختلف و نحوه استفاده از آن می پردازیم.

 

روغن نارگیل برای پوست چه فوایدی دارد؟

روغن نارگیل می تواند به مرطوب کردن پوست خشک کمک کند.
مزایای استفاده از روغن نارگیل برای پوست متفاوت است و شامل موارد زیر است:
مرطوب کننده پوست خشک، از جمله در افراد مبتلا به بیماری هایی مانند اگزما
کاهش التهاب، که ممکن است ناشی از اشعه ماورابنفش باشد
بهبود زخم
خواص ضد باکتری، ضد قارچی و ضد ویروسی

برخی تحقیقات اولیه از این خواص پشتیبانی می کنند. با این حال، تحقیقات بیشتری برای تأیید آنها لازم است.

نتایج یک مطالعه نشان می دهد که روغن نارگیل ممکن است به پیشگیری و درمان بثورات مانند درماتیت آتوپیک کمک کند. مطالعه دیگری نشان داد که عصاره روغن نارگیل می تواند عملکرد مانع پوست را بهبود بخشد و التهاب ناشی از اشعه ماوربنفش را کاهش دهد.

تحقیقات در مورد روغن نارگیل همچنین نشان میدهند که این روغن ممکن است حتی زمانی که افراد از آن بر روی پوست استفاده می کنند دارای خواص ضد باکتریایی باشد. مطالعات سلولی نیز توانایی های ضد قارچی و ضد ویروسی احتمالی را نشان می دهد.

دانشمندان بر این باورند که روغن نارگیل همچنین به تقویت پوست نوزادان با وزن کم هنگام تولد کمک می کند که می تواند به محافظت از آنها در برابر عوارض سلامتی کمک کند.

حتی ممکن است روغن نارگیل بکر تأثیر مفیدی بر ژن‌ها داشته باشد که در ایجاد التهاب نقش دارند، اما تحقیقات بیشتری برای تأیید این موضوع ضروری است.

دانشمندان دقیقاً مشخص نکرده اند که چرا روغن نارگیل برای پوست مفید است، اما پلی فنول ها و اسیدهای چرب موجود در آن ممکن است به اثرات مفید آن کمک کنند. روغن نارگیل همچنین حاوی آنتی اکسیدان هایی است که کاربرد موضعی آن می تواند از پوست محافظت کرده و ظاهر آن را بهبود بخشد.

تحقیقات در مورد فواید استفاده از روغن نارگیل بر روی پوست همچنان ادامه دارد، اما در حال حاضر خطرات کمی وجود دارد.

 

انواع روغن نارگیل

انواع مختلفی از روغن نارگیل موجود است و مردم آنها را بر اساس فرآیند تولیدشان طبقه بندی می کنند.

دو نوع اصلی، روغن نارگیل بکر و روغن نارگیل تصفیه شده هستند. روغن نارگیل بکر از نوغ تازه آن ساخته میشود و ممکن است از نظر آنتی اکسیدان ها و پلی فنول ها غنی تر باشد. روغن نارگیل تصفیه شده از نارگیل خشک تهیه می شود. و ممکن است مراحل بیشتری را طی کند، از جمله پرس ماشینی برای به دست آوردن روغن. برخی از تولیدکنندگان ممکن است از حلال های شیمیایی، خوشبو کننده و سفید کننده استفاده کنند.

نوع روغن نارگیل نیز به تکنیک استخراج بستگی دارد. هنگامی که تولید کنندگان روغن را بدون استفاده از حرارت به دست می آورند، از آن به عنوان روغن نارگیل فشرده سرد یاد می کنند. این نوع ممکن است از نظر مواد مغذی غنی تر باشد.

اگر در فرآیند استخراج از بخار یا گرما استفاده شود، منجر به روغن نارگیل پرس شده توسط اکسپلر می شود.

به طور کلی، انواع کم فرآوری شده روغن نارگیل، مانند روغن نارگیل بکر فشرده سرد، گزینه های سالم تری هستند.

برای کمک به جامد ماندن روغن نارگیل در دمای گرم، تولیدکنندگان ممکن است آن را هیدروژنه کنند، که به معنی منجمد کردن آن با هیدروژن است. محصول نهایی سرشار از چربی های ترانس مصنوعی است. انجمن قلب آمریکا (AHA) می گوید که خوردن این نوع خطر بیماری قلبی و سکته را افزایش می دهد.

فرد می تواند از هر نوع روغن نارگیل بر روی پوست استفاده کند.

 

نحوه استفاده

یکی از کاربردهای اصلی روغن نارگیل به عنوان مرطوب کننده پوست است.

روش معمول این است که مقدار کمی روغن نارگیل را مستقیماً روی پوست یا مو بمالید. پوست به طور کلی روغن نارگیل را به سرعت جذب می کند.

اگر کسی برای اولین بار از روغن نارگیل استفاده می کند، باید قبل از استفاده از روغن نارگیل آن را در ناحیه کوچکی از بدن آزمایش کند. انجام این کار به ویژه برای افرادی که پوست حساس یا چرب دارند بسیار مهم است، زیرا می تواند به جلوگیری از هرگونه واکنش نامطلوب بالقوه کمک کند.

پس از مالش روغن نارگیل به مو، فرد می تواند آن را برای مدت زمان مورد نظر نگه دارید. و سپس با استفاده از شامپو آن را بشویید.

مردم همچنین می توانند روغن نارگیل را در رژیم غذایی خود بگنجانند، اما تحقیقات در مورد فواید پوستی مصرف روغن نارگیل محدود است.

 

خلاصه

روغن نارگیل ممکن است فواید بالقوه زیادی برای پوست داشته باشد. تحقیقات نشان می دهد که دارای خواص ضد التهابی، ضد باکتریایی و ضد ویروسی است. روغن نارگیل برای پوست های خشک نیز بسیار مرطوب کننده است.

فرد می تواند روغن نارگیل را مستقیماً روی پوست بمالد. با این حال، توجه به این نکته مهم است که روغن نارگیل نمی تواند بیماری های پزشکی را درمان کند.

 

این متن توسط تحریریه فارمافوری با استفاده از منابع متعدد تهیه و تالیف شده است. بازنشر آن تنها با ذکر منبع مجاز است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *