سبک زندگی

رژیم کتوژنیک علاج گرسنگی کاذب | آشنایی با مزایای رژیم کتوژنیک

رژیم کتوژنیک علاج گرسنگی کاذب

رژیم کتوژنیک علاج گرسنگی کاذب است؛ شما ممکن است به اندازه کافی ورزش کنید یا غذا به اندازه بخورید ولی همواره از وزن ایده آلتان دور باشید. ممکن است فکر کنید باید غذای کمتری بخورید. یا ورزش را بیشتر کنید.

همواره گرسنه ام!

اختصاصی فارمافوری : تمام روز سوار بر دوچرخه دور تا دور شهر رکاب می زنید؛ تا به دانشگاه، محل کار، کارآموزی، و مغازه خوار و بار،  و … برسید.

زندگی فعالی دارید. اندامتان متناسب است و از وزنتان راضی هستید. اما یک مشکل بزرگ دارید: همیشه گرسنه هستید.

در اواسط صبح یا اوایل شب، متوجه می شوید که در حال فکر کردن به وعده غذایی بعدی هستید. بدون توجه به اینکه چه مقدار نهار یا شام خورده باشید، همیشه احساس گرسنگی به سمت شما هجوم می آورد. و بعد از غذا خوردن در وعده های نهار یا شام، معمولا به کمای غذایی و خوابی طولانی و سنگین فرو می روید.

حتی اگر ورزش و فعالیت را هم کنار بگذارید اما عادت غذا خوردنتان به همان صورت باقی میماند. باز هم همیشه احساس گرسنگی میکنید و منتظرید تا به خانه برگردید و غذا بخورید.

علاج گرسنگی کاذب

از خوردن هرچیزی که در آن شکر یا کربوهیدرات داشته باشد پرهیز کنید. یا تا حد ممکن به حداقل برسانید.

یعنی تمام چیزهایی که زیر زمین به عمل می آمد. مثلا نان، برنج، ترتیلا، لوبیا و یا هر نوع غلات. تا اطلاع ثانوی روزهای ساندویچ خوردن، پیتزا، پای، و نان و شیرینی خوردنتان به سر رسیده!

نام رژیمی که انتخاب کرده اید، رژیم غذایی “کتوژنیک” یا “کتو” است. به این دلیل که به دلیل نرسیدن قند به بدن، باعث می شود که چربی های داخل بدن شکسته شوند. شکسته شدن مولکول های چربی، باعث آزاد شدن مولکول هایی به نام کتون در خون و ادرار می شود.

این رژیم غذایی یک اصل کلی دارد: نباید روزانه بیش از ۲۰ گرم کربوهیدرات مصرف کرد. مصرف کم کربوهیدرات به این معنی است که شما باید چربی و پروتئین را جایگزین آن کنید. که طبق گفته متخصصان تغذیه، زمان بیشتری برای هضم آن صرف شده و مدت زمان بیشتری شما را سیر نگه می دارد.

رژیم کتوژنیک علاج گرسنگی کاذب

یک انسان فعال که ورزش هم می کند هیچ وقت فکر نمی کند که مجبور باشد رژیم بگیرد. اما شیوه زندگی پشت میز نشینی بر روی تناسب اندام و سلامتی شما تأثیر میگدارد.

روزهای اول گرسنگی شما بدتر میشود. در ذهنتان شکل نان خوشمزه ای را تصور می کنید. وعده های غذایی که سرشار از چربی و پروتئین شما را سیر می کند. اما به نظرتان یک چیزی سر سفره کم است. هوس است که از هر طرف به شما هجوم می آورد. در این مرحله میتوانید از مکمل های گیاهی که میل به خوردن را کنترل میکنند استفاده کنید. مثل کپسول اسلیم می.(برای مشاهده توضیحات و قیمت محصول روی اسلیم می کلیک کنید.)

اما بعد از شش هفته، چیزی تغییر میکند: دیگر احساس گرسنگی نمی کنید! دلتان دیگر برای شیرینی و کربوهیدرات تنگ نمیشود. و میتوانید این رژیم را برای مدت طولانی حفظ کنید.

شکست دادن گرسنگی، کم کم بر اخلاق و قدرت تمرکزتان تأثیر مثبت میگذارد و همین امر، به نظر برای ادامه دادن این رژیم کافی است. زندگی شما تغییر میکنید. اعصابتان آرام تر میشود و دیرتر عصبانی میشوید.

در طول تعطیلات، شما هم مانند خیلی ها هوس می کنید که کمی شیرینی بخورم. شاید مثلا یک بستنی شکولاتی یا یک دسر گرم و خوش طعم.

اما از آنجایی که گرسنه نیستید، فکر خوردن چیزهای شیرین خیلی در ذهنتان باقی نمی ماند. و غلبه بر ان احساس بسیار آسانتر از گذشته است. به علاوه، شما میتوانید شکولات تلخ یا بدون شکر هم بخورید. پس فراموش نکنید: رژیم کتوژنیک علاج گرسنگی کاذب است.

این متن توسط تحریریه فارمافوری با استفاده از منابع علمی متعدد تهیه و تالیف تهیه شده است. بازنشر آن تنها با ذکر منبع مجاز است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *