پوست و زیبایی

ستو استئاریل الکل چیست و چه کاربردی دارد؟

ستو استئاریل الکل چیست

اختصاصی فارمافوری: ستو استئاریل الکل چیست و چه کاربردی دارد؟ ستو استئاریل الکل نوعی الکل چرب است که شرکت ها از آن برای تولید محصولات آرایشی مختلف استفاده می کنند: از جمله طیف وسیعی از لوازم بهداشتی، از جمله کرم دست، شامپو، و شستشوی بدن.

این الکل نرم کننده است، یعنی پوست و مو را نرم می کند. سازندگان همچنین از آن برای تثبیت امولسیون ها، که مخلوطی از روغن و آب هستند، استفاده می کنند.

ستو استئاریل الکل (الکل سیتاریل ) با الکل موجود در نوشیدنی ها که به اتانول معروف است متفاوت است. در حالی که اتانول روی پوست خشک می شود، الکل های چرب خشک نمی شوند. کارشناسان به طور گسترده ستو استئاریل الکل را به عنوان یک ماده ایمن در لوازم آرایشی می پذیرند که عملا غیر سمی است، اگرچه برخی از افراد ممکن است به آن حساس یا آلرژیک باشند.

در این مقاله به بررسی ستو استئاریل الکل و محصولات حاوی آن و همچنین فواید و عوارض جانبی آن می پردازیم. همچنین سایر الکل های موجود در لوازم آرایشی را بررسی می کند.

ستو استئاریل الکل چیست؟

ستیل الکل با درجه فنی مخلوطی از ستیل الکل و استئاریل الکل است. هر دو الکل به مقدار کم در گیاهان و جانوران وجود دارند.

ستو استئاریل الکل ، ستیل  و استریل الکل همه الکل های چرب هستند، به این معنی که آنها از روغن ها و چربی های طبیعی مشتق می شوند. ستو استئاریل الکل یک جامد مومی و سفید رنگ است که تولید کنندگان معمولاً به شکل پولک می فروشند. در روغن ها و الکل ها محلول است (حل می شود) اما در آب نامحلول است.

نام های دیگر این ماده عبارتند از:

محصولاتی که می توانند حاوی الکل ستو استئاریل باشند

ستو استئاریل الکل یک عنصر در بسیاری از محصولات است، مانند:

کرم ها و لوسیون های مرطوب کننده

شامپو

نرم کننده ها

لایه بردارها

ضد آفتاب ها

اسپری های مو

رنگ مو

موس مو

پاک کننده های صورت

آرایش، از جمله فونداسیون، رژ لب و ریمل

کرم های اصلاح

شستشوی بدن و صابون های نواری

دستمال مرطوب نوزاد

ضد تعریق و دئودورانت

خمیر دندان

درمان ناخن

ضدعفونی کننده دست

روغن بدن

دهانشویه

عطر

زرق و برق

ستو استئاریل الکل در مراقبت از پوست و مو چه می کند؟

ستو استئاریل الکل دارای خواص نرم کنندگی است، به این معنی که پوست و مو را نرم و صاف می کند.

آیا ستو استئاریل الکل برای انسان بی خطر است؟

ستو استئاریل الکل عملا غیر سمی است. یک ارزیابی ایمنی قدیمی در سال ۱۹۸۸ نشان داد که این ماده به عنوان یک ماده آرایشی بی خطر است.

عوارض و خطرات

اگر فردی از محصولات حاوی آن طبق دستورالعمل روی برچسب استفاده کند، ستو استئاریل الکل خطر کمی برای او دارد.

یک مطالعه قدیمی تر در سال ۱۹۹۷ اشاره کرد که امولسیفایرها به ندرت باعث درماتیت آلرژیک می شوند، اما پنج مورد شناخته شده را ذکر کرد. همه افرادی که واکنش های آلرژیک داشتند، از قبل به مواد دیگر آلرژی داشتند.

الکل های دیگر در لوازم آرایشی

انجمن ملی روزاسه بیان می کند که علاوه بر ستو استئاریل الکل ، لوازم آرایشی و محصولات مراقبت شخصی ممکن است حاوی الکل های چرب دیگری باشند مانند: ستیل الکل ، استریل الکل، لوریل الکل

همه اینها بی خطر هستند. به جلوگیری از از دست رفتن آب از لایه بیرونی پوست کمک می کنند و به محصولات قوام کرم رنگ می بخشند.

با این حال، برخی از لوازم آرایشی حاوی الکل های قابض هستند. اینها الکل هایی هستند که می توانند پوست را خشک و تحریک کنند، به خصوص اگر کسی پوست حساسی داشته باشد.اتیل الکل یا اتانول نوعی الکل قابض است. این الکل موجود در نوشیدنی های الکلی و همچنین در برخی از محصولات آرایشی و بهداشتی است. گاهی اوقات تولیدکنندگان از آن استفاده می کنند زیرا باعث می شود مایعات سریعتر خشک شوند یا برای حفظ مواد و جلوگیری از خراب شدن آنها.

برای جلوگیری از استفاده افراد از لوازم آرایشی حاوی اتانول به عنوان یک نوشیدنی الکلی، ممکن است این لوازم آرایشی حاوی یک ماده دناتوره کننده باشد، که ماده ای است که الکل را غیرقابل نوشیدن می کند.

به گفته منبع مورد اعتماد سازمان غذا و دارو (FDA)، محصولاتی که حاوی اتانول نیستند ممکن است روی برچسب «بدون الکل» باشند. این برچسب برای الکل های چرب مانند ستیل، ستیل یا استئاریل الکل اعمال نمی شود.

خلاصه

ستو استئاریل الکل یک الکل چرب است که می تواند پوست و مو را نرم کند. همچنین محصولات حاوی مخلوط روغن و آب را تثبیت می کند و ضخامت مایعات را تغییر می دهد. به دلیل این خواص، یک عنصر محبوب در بسیاری از لوازم آرایشی و بهداشتی است.

در حالی که ستیریل الکل و سایر الکل های چرب موجود در لوازم آرایشی پوست را خشک نمی کنند، اتانول و سایر الکل های قابض این کار را انجام می دهند. افرادی که پوست خشک و حساس دارند بهتر است به دنبال محصولاتی باشند که روی برچسب آنها “بدون الکل” باشد تا از اثرات تحریک کننده الکل های قابض جلوگیری کنند.

این متن توسط تحریریه فارمافوری با استفاده از منابع متعدد تهیه و تالیف تهیه شده است. بازنشر آن تنها با ذکر منبع مجاز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *