سبک زندگی

علائم سکته قلبی : پیش از آن که دیر شود این علائم را جدی بگیرید

علائم سکته قلبی

علائم سکته قلبی همیشه به درد قفسه سینه محدود نمی شود. اگر این علامتها را نشناسید و جدی نگیرید، ممکن است به قیمت جانتان تمام شود.

معمولا زمانی که در مورد علائم ناسالم بودن قلب فکر می کنیم، درد قلسه سینه اولین چیزی است که به ذهن ما خطور می کند. علائم زیادی وجود دارند که ممکن است خبر از ناراحتی قلب داشته باشند. بسیاری از آنها هیچ ربطی به قفسه سینه ندارند. و این می تواند بسیار خطرناک باشد. چون ما به راحتی از کنارشان عبور می کنیم. در حالی که ممکن است در معرض خطر سکته قلبی باشیم. در اینجا به علائمی اشاره می کنیم که ممکن است علائم سکته قلبی باشند.

علائم سکته قلبی

 

چین و چروک در لاله گوش

یکی از شگفت انگیزترین و عجیب ترین نشانه های عارضه قلبی مربوط به عضوی از بدن می شود که اصلا فکرش را هم نمی کنید. گوش های شما. دانشمندان دریافته اند که داشتن چین و چروک در وسط لاله گوش به دلیل تغییر در شریان های خونی بوده و ممکن است به تغییری در رگ های اطراف قلب اشاره داشته باشد. این مورد هنوز در حد یک نظریه است. اما گوش می تواند نقشی اساسی در شناسایی بیماری قلبی داشته باشد. پس از این به بعد به گوش هایتان بیشتر دقت کنید. شاید یکی از علائم سکته قلبی را در آن ناحیه مشاهده کنید.

 

خروپف های بیش از حد

خروپف کردن شاید واضح ترین دلیل مشکل قلب باشد. خروپف ممکن است نشان اختلال آپنه خواب باشد. در این حالت توقفی در تنفس فرد به وجود می آید. اغلب در طول شب اتفاق می افتد و در فرایند خواب فرد اختلال وارد می کند. آپنه خواب فشار خون را افزایش داده و احتمال حمله یا بیماری های قلبی را بالا می برد.

 

شکم درد مداوم

ممکن است فکر کنید که شکم و قلب ارتباط نزدیکی با هم ندارند. در حقیقت، شکم درد و کاهش اشتها می توانند علامت نزدیک بودن حمله قلبی باشند. در حین حمله قلبی، شکم شما به شدت درد خواهد گرفت و حال شما به هم می خورد.

 

خستگی همیشگی

یکی از واضح ترین علائم نارسایی احتقانی قلبی احساس خستگی همیشگی است. این موضوع در زمانی اتفاق می افتد که اکسیژن کافی به قلب نرسد و لخته در رگ های شما ایجاد شود. احساس خستگی ممکن است همراه با درد سینه باشد.

 

احساس سرگیجه

عارضه های قلبی اغلب همراه با سرگیجه هستند. کاهش فشار خون در زمان ایستادن منجر به احساس سرگیجه می شود. همچنین این علامت به تشخیص زودهنگام مشکل قلب توسط دکتر کمک می کند.

 

سرفه مزمن

آیا به طور مداوم سرفه می کنید؟ این اتفاق ممکن است علامت مشکلی در قلب شما باشد. در حقیقت، افزایش مایعات در شش ها در کنار سرفه و خس خس کردن یکی از علائم نارسایی احتقانی قلبی است.

 

گلو درد

درست شنیدید! گلو درد ممکن است خبر از مشکلی در قلب شما دهد. در بعضی موارد، درد سینه آنقدر شدید می شود که به گلو و حتی فک شما می رسد. اگر درد شدید باشد و به صورت شما سرایت کند، باید فورا به اورژانس زنگ بزنید.

 

حالت تهوع مداوم

تمام دردهایی که در بخش های بدن خود احساس می کنید احتمالا باعث حالت تهوع شما شوند. این حس اغلب به خاطر افزایش اضطراب به وجود می آید. اگر اغلب اوقات در بدن خود شاهد چنین علامتی بودید مسئله را با دکترتان در میان بگذارید. شاید به قلب شما مرتبط باشد.

 

تورم قوزک و پا

شاید در نظر شما قلب هیچ ارتباطی با پا نداشته باشد. با این وجود، پا علامت بسیار خوبی برای بررسی سلامت قلب است. زمانی که قلب شما خون را به درستی پمپاژ نکند، جریان خون کند شده و خون در رگهای پا تجمع می کند. تجمع مایعات در شکم یا پا علامت عادی برای قلب ضعیف است.

 

گیج بودن

این مورد دیگر واقعا عجیب است. چگونه گیج بودن می تواند به قلب مرتبط باشد؟ انجمن قلب آمریکا تشریح می کند که “تغییر مواد معینی در خون، نظیر سدیم، باعث پریشانی و گیجی فرد می شود”. احساس پریشانی و از دست دادن حافظه نیز علائم مشکلات قلبی هستند.

 

سوء هاضمه

همانطور که قبلا بحث کردیم، حمله قلبی ممکن است با شکم درد همراه باشد. اما درد نیازی نیست که همیشه زیاد باشد. هرگونه ناراحتی در ناحیه فوقانی شکم، نظیر سوءهاضمه، ممکن است علامت بالا رفتن احتمال حمله قلبی باشد. این ناراحتی ممکن است در ناحیه پشت بدن، نظیر درد گاز روده، حس شود. پس دردهای ناحیه شکم را جدی بگیرید. ممکن است از علائم سکته قلبی باشد.

 

تعرق بیش از حد

ما در مورد تعرق بعد از ورزش صحبت نمی کنیم. منظور ما تعرق بیش از حد آن هم پس از انجام یک کار ناچیز است. حمله قلبی ممکن است علائمی مانند آنفولانزا داشته باشد. ولو اینکه تب نداشته باشید. در واقع مریض نباشید. در صورتی که بی دلیل تعرق داشتید، باید به بیمارستان بروید یا به اورژانس زنگ بزنید. ممکن است از علائم سکته قلبی باشد.

 

درد در ناحیه بازو

علامت قطعی حمله قلبی، درد در ناحیه بازوی دست چپ است. می توان با تشخیص درد بازو چپ، مشکلات قلبی را پیش بینی نمود. البته تشخیص ارتباط درد بازو و قلب کار دشواری است. و این تشخیص توسط متخصصین قلب و عروق گذاشته می شود.

 

سوزش قلب

سوزش قلب ممکن است علامتی گول زننده باشد. بعضی این علامت را با سوزش قلبی که به خاطر حمله قلبی است اشتباه می گرند. سوزش قلب، گلو درد و حمله قلبی ممکن است حس بسیار مشابهی داشته باشند. حتی دکترهای با تجربه هم نمی توانند از روی سوابق پزشکی و آزمایشات شما تفاوت را تشخیص دهند. هر گونه سوزش قلب که به طور منظم و بدون هشدار قبلی رخ دهد باید جدی گرفته شود. و نیاز است تا به سرعت به دکتر مراجعه کنید. حتی اگر علائم در چند ساعت گذشته فروکش کرده باشند. باید توسط متخصص قلب ویزیت شوید.

 

ناراحتی قفسه سینه

درد در قفسه سینه ممکن است اولین علامتی باشد که خبر از عارضه قلبی می دهد. اگرچه ناراحتی مزمن قفسه سینه ممکن است علامتی برای دیگر بیماری ها باشد (ذات الریه و پانکراتیت تنها دو مورد ازین بیماری ها هستند. سرما خوردگی هم حتی ممکن است یکی دیگر از علت ها باشد!). سعی نکنید خودتان پی به مشکل خود ببرید. اگر قفسه سینه شما ناراحت است فورا به دکتر مراجعه کنید. مطمئن باشید قلبتان از شما سپاسگذار خواهد بود.

 

این متن توسط تحریریه فارمافوری با استفاده از منابع متعدد تهیه و تالیف شده است. بازنشر آن تنها با ذکر منبع مجاز است.

 

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *