بیماری ها

علت حمله قلبی چیست؟ رابطه سن با بیماری های قلبی

علت حمله قلبی

اختصاصی فارمافوری: با افزایش سن ، احتمال حمله قلبی افزایش می یابد. میانگین سنی که مردان اولین سکته قلبی خود را تجربه می کنند ۶۵ سالگی است. برای زنان ، این سن ۷۲ سال است. یائسگی – که زنان در سن ۵۰ سالگی  به آن مبتلا میشوند – میزان استروژن را در بدن کاهش می دهد. استروژن به انعطاف پذیری عروق کمک می کند. بنابراین با شروع کاهش استروژن ، احتمال حمله قلبی افزایش می یابد. در زنان، علت حمله قلبی می تواند کاهش استروژن باشد. ولی چرا با افزایش سن به طور کلی احتمال حملات قلبی افزایش میابد؟

علت حمله قلبی چیست؟

وزن بالا می رود

هنگامی که به ۵۰ سالگی می رسید ، متابولیسم شما – فرایندی که بدن شما برای تجزیه غذا و برای تامین انرژی از آن استفاده می کند – کند می شود. متابولیسم کندتر می تواند حفظ وزن سالم را دشوار کند. این امر احتمال مقاومت به انسولین ، کلسترول بالا ، فشار خون بالا و چاقی را افزایش می دهد. همه اینها احتمال ابتلا به بیماری قلبی را افزایش می دهد.

 

قلب شما سفت تر می شود

با افزایش سن ، عروق سفت می شوند. ماهیچه قلب شما نیز سفت می شود. در واقع انعطاف خود را از دست می دهد. این امر باعث می شود که پمپ خون به خوبی پمپاژ نشود.

 

فشار خون بالا می رود

حتی اگر تا اواسط ۵۰ سالگی با فشار خون بالا برخورد نکرده اید ، خطر ابتلا به آن همچنان بالا است. فشار خون بالا باعث صاف شدن پوشش داخلی دیواره شریان ها می شود. رگ های خونی را سفت می کند و احتمال انسداد را افزایش می دهد.

 

ریتم قلب تغییر می کند

ضربان نامنظم قلب – که فیبریلاسیون دهلیزی نیز نامیده می شود – علت اصلی سکته مغزی در افراد مسن است. این عارضه می تواند باعث ایجاد لخته خون در قلب شود. اگر آن لخته جدا شود و به مغز برود ، ممکن است باعث سکته شود.

 

خواب را مختل می کند

افزایش سن نیز منجر به مشکل در خواب می شود. خواب ضعیف می تواند سفتی عروق را افزایش داده و پلاک کلسترول را سفت کرده و خطر ابتلا به بیماری های قلبی را افزایش دهد.

 

قلب شکسته

سندرم قلب شکسته، نوعی درد موقتی قفسه سینه یا تنگی نفس است که معمولاً زنان را پس از یک رویداد پر استرس مانند مرگ یکی از عزیزان ، طلاق ، خیانت، یا تشخیص یا آسیب جسمانی شدید تحت تأثیر قرار می دهد. این امر می تواند بسیار شبیه به حمله قلبی باشد. بیشتر افرادی که به آن مبتلا می شوند بالای ۵۰ سال سن دارند.

 

خطر بالای دیابت برای زنان

با کاهش شدید استروژن پس از یائسگی ، بدن شما مانند قبل از انسولین استفاده نمی کند. این امر شانس ابتلا به دیابت را افزایش می دهد. با گذشت زمان ، قند خون بالا می تواند به عروق خونی و اعصاب کنترل کننده قلب شما آسیب برساند.

 

عروق خونی باریک می شوند

افزایش سن یکی از عوامل خطر آترواسکلروز یا سخت شدن و تنگ شدن عروق است. این عارضه زمانی اتفاق می افتد که کلسترول ، چربی ها و سایر مواد چرب معروف به پلاک در دیواره های داخلی عروق شما تجمع می یابد. این امر جریان خون را به قلب را محدود می کند.

 

بدن نسبت به مصرف نمک حساس تر می شود

با افزایش سن ، بدن شما به اندازه کافی نمک مصرف نمی کند. نمک زیاد می تواند فشار خون شما را افزایش داده و منجر به تورم شود.

 

این متن توسط تحریریه فارمافوری با استفاده از منابع متعدد تهیه و تالیف شده است. بازنشر آن تنها با ذکر منبع مجاز است.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *