پوست و زیبایی

قبل از لیزر موهای زائد خود این پنج نکته را باید بدانید

قبل از لیزر موهای زائد خود بدانید

قبل از لیزر موهای زائد خود ممکن است از دیگران مشورت بگیرید. آنها ممکن است به شما پیشنهاد کنند که حتما برای این کار بروید. یا شاید هم برعکس. تجربه منفی خودشان را بگویند. اما اگر حقیقت را در رابطه با این روش بدانید، شاید بهتر بتوانید تصمیم بگیرید.

 

اختصاصی فارمافوری: با وجود اینکه روش لیزر کردن برای برداشتن موهای زائد مدت زیادی است که استفاده می شود، اما هنوز بسیاری از مردم از چند و چون این روش آگاه نیستند. زمانی که من برای یک دوره لیزر درمانی برای حذف موهای زاید زیر بغل در کلینیک پوست ثبت نام کردم، تمام وسایل اصلاح خودم را از قبیل کرم، موم و غیره دور انداختم. چرا که مطمئن بودم این روش، همان روشی است که سالها به دنبال آن بودم. البته اشتباه می کردم. اگر قصد دارید برای برداشتن موهای زاید زیر بغل از روش لیزر کزدن استفاده کنید، پنج نکته زیر را پیش از هر گونه اقدام مطالعه کنید.

 

قبل از لیزر موهای زائد خود باید این پنج نکته را بدانید:

 

آیا این روش دائمی است؟

معمولا برای به دست آمدن بهترین نتیجه، توصیه می شود شش تا هشت جلسه به کلینیک مراجعه کنید. و بسته به نیاز، جلسه های بعدی را با نظر پزشک شرکت کنید. پس از شش جلسه درمان، هنوز موهای ضخیم زیر بغل من در می آیند. و باید بیشتر و بیشتر آنها را شیو کنم. به عبارتی دیگر، فولیکول های موهای نازک زیر بغل من به نظر برای همیشه از بین رفته اند. ولی این روش تأثیری بر فولیکول های موهای ضخیم من نداشته است. در حال حاضر من باید هر ۷ تا ۱۰ روز یک بار آنها را اصلاح کنم. که البته خیلی بهتر از دو بار شیو کردن در طول هفته است. در واقع لیزر باعث شده است تعداد دفعات اصلاح من از دو بار در هفته به یک بار در ده روز کاهش پیدا کند.

 

آیا این روش درد دارد؟

ضرب المثلی هست که می گوید “بکش و خوشگلم کن!” پس اگر فکر می کنید از بین رفتن موهای زائد نوعی زیبایی است، باید برای درد لیزر درمانی خود را آماده کنید.

با اینکه این جلسات کوتاه و بدون مشکل پیش می روند، اما باید گفت که این روش، متاسفانه بدون درد نیست. شات های لیزر بر روی پوست مانند این است که یک نفر به صورت مداوم برای مدت ۱۰ دقیقه، کشی را زیر بغلتان بکشد و در بازگشت به شما اصابت کند. و زمانی که جلسه تمام شود، حدود ۲۴ ساعت، آن ناحیه حساس و آزرده خواهد بود. همیشه توصیه می شود که شب پیش از جلسه، حتما زیر بغل خود را شیو کنید. تا شات های لیزر، موهای آن ناحیه را نسوزاند. و البته، بعد از اصلاح حتما از کرم ها و ژل های مخصوص استفاده کنید. تا التهاب، سوزش و امکان عفونت به حداقل برسد. (برای مشاهده قیمت و توضیحات ژل بعد از اصلاح سروینا بر روی آن کلیک کنید. )

 

چه زمانی می توانید نتیجه را ببینید؟

اگر چه بدن هر فردی با فرد دیگر تفاوت دارد، اما به عنوان مثال، من از جلسه دوم توانستم تغییر را در ضخامت موهای دوباره در آمده ام ببینم. موهای زیر بغلم به اندازه ای نازک در آمده بودند که نیازی به شیو کردن آنها بین جلسه دوم تا سوم که شش هفته فاصله داشت، نمی دیدم. البته بعد از جلسه اول می بینید که موهایتان مانند قبل در می آید. و بعد از آن، فولیکول ها از بین می روند. و موها به سرعت میریزند. این امر کاملا طبیعی است.

درمان چه مدت طول می کشد؟

برای ناحیه زیر بغل، باید شش تا هشت جلسه با فاصله شش هفته بین هر جلسه شرکت کنید. تا تمام فولیکول ها، در تمام مراحل مناسب رشدشان مورد هدف لیزر درمانی قرار بگیرند. خود جلسات بین ۵ تا ۱۰ دقیقه طول می کشند. بنابر این اگر مثل من فکر می کردید که یک بار و برای همیشه از شر موهای زایدتان خلاص می شوید، باید بگوییم که اشتباه می کردید. چرا که طول درمان حدود هشت ماه به طول می انجامد. به خاطر داشته باشید که در صورت قرار گرفتن ناحیه خاص تحت لیزر درمانی از بدنتان در معرض هرگونه آفتاب مستقیم، باید دو هفته بیشتر صبر کنید. تا مطمئن شوید که لیزر آسیب بیشتری به پوستتان وارد نمی کند.

آیا به هزینه و دردش می ارزد؟

ارزش داشتن لیزر درمانی کاملا بستگی به انتظارات شما از این روش دارد. برای من که موهای زیر بغل ضخیمی دارم که گاهی به صورت زیر پوستی رشد می کنند، شیو کردن مداوم آنها باعث شده بود پوستم به خاطر ساییدگی مداوم، حساس و متورم شود. بدتر از آن اینکه رنگ پوستم هم تغییر کرده بود. بنابراین روش  لیزر درمانی که باعث شد کم تر مجبور باشم موهای زائدم را شیو کنم، در نتیجه پوستم التیام پیدا کرد. و به مرور لطیف شد و دستکم برای من کاملاً ارزشش را داشت.

 

این متن توسط تحریریه فارمافوری با استفاده از منابع متعدد تهیه و تالیف تهیه شده است. بازنشر آن تنها با ذکر منبع مجاز است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *