رژیم غذایی

قهوه بدون کافئین چه اثراتی دارد؟ / خواص قهوه دیکاف چیست؟

قهوه بدون کافئین چه اثراتی دارد

اختصاصی فارمافوری: قهوه یک نوشیدنی معمولی صبحگاهی است که حاوی کافئین است. بسیاری می پرسند قهوه بدون کافئین چه اثراتی دارد؟ کافئین دارویی است که به طور گسترده در سراسر جهان مصرف می شود. اکثر مردم کافئین خود را از طریق قهوه دریافت می کنند

 

اگر طعم قهوه را دوست دارید یا صبح با یک فنجان جو آرام می شوید اما نمی توانید کافئین مصرف کنید ، گزینه دیگری برای شما وجود دارد. قهوه بدون کافئین فواید خاص خود را دارد و برای افرادی که به جایگزین کافئین نیاز دارند گزینه مناسبی است.

 

چرا قهوه بدون کافئین را انتخاب کنیم؟

دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است لازم باشد از مصرف کافئین اجتناب کنید. این بدان معنا نیست که باید از قهوه اجتناب کنید. اگر به نوشیدن کافئین حساس هستید ، ممکن است عوارض جانبی منفی داشته باشد. مانند :

 

اضطراب

بی قراری

بیخوابی

افزایش ضربان قلب

قهوه بدون کافئین تلخ از هر قهوه ای با ترکیبات اضافی فواید سلامتی بیشتری دارد. شیر ، شربت ، و شکر می توانند کالری اضافی را اضافه کرده و مزایای قهوه بدون کافئین را کاهش دهند.

 

مانند قهوه کافئین دار ، قهوه بدون کافئین نیز بر روحیه و تمرکز کلی شما تأثیر مثبت می گذارد. نه به همان صورتی که کافئین شما را هوشیار می کند. اما مطالعات می گویند که سایر مواد شیمیایی موجود در قهوه می تواند بر عملکرد روزانه شما تأثیر بگذارد.

 

یکی دیگر از فواید قهوه بدون کافئین  تأثیر آنها بر کبد شما است. نشان داده شده است که مواد شیمیایی موجود در هر دو نوع قهوه سطح آنزیم های کبدی را افزایش داده و بر کبد شما اثر محافظتی دارد.

 

قهوه بدون کافئین برای افرادی که از قهوه لذت می برند اما عوارض جانبی کافئین را نمی خواهند ، انتخاب خوبی است.

آیا در قهوه بدون کافئین کافئین وجود دارد؟

یکی از نگرانی های مشترک قهوه خوران بدون کافئین وجود کافئین در قهوه آنها است. تحقیقات جدید نشان داده است که مقدار کمی کافئین در قهوه بدون کافئین شما وجود دارد.

 

فرآیند بدون کافئین حدود ۹۷ درصد کافئین را از دانه های قهوه حذف می کند. بنابراین ، به طور متوسط ​​یک فنجان قهوه بدون کافئین شما حدود ۲ میلی گرم کافئین دارد ، در حالی که یک فنجان قهوه معمولی شما حدود ۹۵ میلی گرم کافئین دارد.

 

مقدار کمی کافئین معمولاً بر اکثر افرادی که سعی می کنند از آن اجتناب کنند ، تأثیر نمی گذارد. برخی بیماری ها ، مانند حساسیت به کافئین ، ممکن است اثرات حتی کوچکترین مقدار کافئین را در شما بروز دهد.

 

اگر بیماری دارید که مستلزم اجتناب کامل از کافئین است ، قبل از امتحان قهوه بدون کافئین باید از پزشک خود سوال کنید. از آنجا که مقادیر کمی کافئین وجود دارد ، ممکن است لازم باشد از قهوه بدون کافئین نیز اجتناب کنید ، مگر اینکه پزشک اجازه دهد.

 

در صورت داشتن هر یک از بیماری های زیر ممکن است به قهوه بدون کافئین نیاز داشته باشید.

 

مشکلات فشار خون. اگر با کنترل فشار خون خود مشکل دارید ، ممکن است به شما توصیه شود که قهوه بدون کافئین را امتحان کنید. به این ترتیب ، شما هنوز هم می توانید قهوه معمولی صبح خود را بدون عوارض جانبی منفی میل کنید.

 

بارداری. اگر باردار هستید ممکن است پزشک تان توصیه کند کمتر از ۲۰۰ میلی گرم کافئین در روز مصرف کنید – این مقدار کافئین در دو فنجان قهوه معمولی است. اگر هوس طعم قهوه می کنید ، میزان اندک کافئین در قهوه بدون کافئین آن را به یک جایگزین مطمئن تبدیل می کند.

 

کافئین می تواند اثرات مضر بر زنان باردار و نوزادان آنها داشته باشد. کافئین به نوزاد شما منتقل می شود. عوارض منفی آن شامل از دست دادن جنین و یا وزن کم نوزاد هنگام تولد است.

 

حساسیت به کافئین: اگر حساسیت به کافئین دارید ، ممکن است هر بار که یک فنجان قهوه معمولی می نوشید ، اثرات منفی داشته باشید. با نوشیدن قهوه بدون کافئین ، ممکن است از احساس عصبانیت یا اضطراب جلوگیری کنید.

 

داروهای تجویزی خاص. شما باید با پزشک خود در مورد برخی داروها مانند برخی داروهای ضد اضطراب که ممکن است با کافئین تداخل داشته باشند صحبت کنید.

 

در صورت واکنش منفی به کافئین با پزشک خود مشورت کنید. ممکن است پزشک شما قهوه بدون کافئین را به عنوان جایگزین توصیه کنند. حتی اگر نیازی به ترک کافئین ندارید ، قهوه بدون کافئین برای بعد از ظهر و عصر گزینه خوبی است.

این متن توسط تحریریه فارمافوری با استفاده از منابع متعدد تهیه و تالیف تهیه شده است. بازنشر آن تنها با ذکر منبع مجاز است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *