تناسب اندام

لاغری سریع بدون دویدن یا پیاده روی : ۳ قانون طلایی لاغری

لاغری سریع بدون دویدن

اختصاصی فارمافوری: لاغری سریع بدون دویدن یا حتی پیاده روی هم ممکن است! آیا تناسب اندام این قدر دست یافتنی است؟

ما از سارا چادول، مربی کارکنان آکادمی ملی ورزش و مربی بدنسازی، پرسیدیم که چگونه از دویدن صرفنظر کرده اید و هنوز هم در ورزش و تناسب اندام موفقید؟ او در مصاحبه با پاپ شوگر می گوید که روش های ورزشی موثرتری برای سوزاندن چربی و نیرومند شدن وجود دارد. چادول می گوید:”شما می توانید تا سر حد مرگ ورزش هوازی انجام دهید. ولی هنوز هم فرم بدن صاف و معمولی داشته باشید. یا اینکه می توانید از قوانین طلایی کاهش وزن تبعیت کرده و هیچگاه ندوید. ولی با این وجود، بدنی جذاب، ظریف و لاغر داشته باشید”

در اینجا به قوانین طلایی کاهش وزن در زندگی چادول اشاره می کنیم.

لاغری سریع بدون دویدن یا پیاده روی!

 

ورزش سنگین

ورزش بی هوازی سوخت و ساز بدن شما را سرعت بخشیده و پس اتمام ورزش فرایند سوزاندن چربی در بدن شما ادامه پیدا می کند. زمانی که این ورزش به درستی انجام شود، ساعتها پس از اتمام ورزش نیز می توانید صدها کالری اضافه بسوزانید. در اینجا به روش های ورزشی بی هوازی چادول اشاره می کنیم:

بلند کردن وزنه های سنگین برای تقویت عضلات (نترسید، حجم عضله ها افزایش پیدا نمی کند)

ورزش دوره ای (اینتروال) سنگین

ورزش دادن کل بدن

ترکیبی از موارد فوق

چادول اضافه می کند : “من دوست دارم تا ترکیبی از موارد فوق را انجام دهم. تا ورزش من در باشگاه موثر واقع شود. این کار باعث افزایش ضربان قلب و کاهش ذخیره چربی می شود. من هیچ وقت به دویدن علاقه مند نبوده ام. بنابراین از دیگر ورزش ها برای حفظ تناسب اندام، لاغری، نیرو و سلامت قلب و عروق خود استفاده کرده ام.”

 

ورزش استقامتی

ایجاد ماهیچه نکته ی کلیدی در کاهش وزن است. چرا که این کار باعث سوختن موثرتر چربی در زمان های طولانی تر می شود. فردی که دارای بدنی عضلانی است کالری بیشتری می سوزاند. حتی در زمانی که استراحت می کند. این میزان سوختن کالری در افرادی که ماهیچه ی کمتری دارند، کمتر است.

 

خورد و خوراک و مناسب

رفتار شما با بدنتان باید مثل یک کادیلاک باشد. به این معنا که برای عملکرد صحیح نیاز به بنزین سوپر بدون سرب دارد. اگر شما سوخت عادی حاوی سرب را مرتبا وارد خودرو کنید، موتور آن خراب می شود. همین امر در مورد بدن شما صادق است. اگر مرتبا غذای بی ارزش بخورید، بدن نمی تواند عملکرد بهینه ای از خود نشان دهد. خوردن غذاهای سالم به ایجاد ماهیچه و سوختن چربی ها کمک می کند. نمی توان با نادیده گرفتن این بخش ضروری در مسیر تناسب اندام، به کاهش وزن دست یافت.

این متن توسط تحریریه فارمافوری با استفاده از منابع متعدد تهیه و تالیف شده است. بازنشر آن تنها با ذکر منبع مجاز است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *