تناسب اندام

لاغری شکم و پهلو! ۲۴ راه برای آب کردن شکم

لاغری شکم و پهلو

لاغری شکم و پهلو، امروزه، دغدغه خیلی هاست. مردان و زنان بسیاری را می بینیم که در قسمت میان تنه، اضافه وزن و چربی انباشته دارند. در واقع، طبق آمار موسسه چاقی مزمن، امروز به طور متوسط مردان حدود ۱۱ کیلیوگرم چاق تر از مردان دهه ۱۹۶۰ هستند. و این آمار دائماً در حال افزایش است. بله مردم در زمان های قدیم خوشتیپ تر تر و سبک تر بوده اند. اما این امر به منزله ناامید شدن. تسلیم سرنوشت شدن، و خود را رها کردن و چاق شدن نیست. ده ها و حتی صدها راه برای سوزاندن سریع چربی های دور شکم وجود دارد.

بهترین راه برای لاغری شکم و پهلو چیست؟

واقعیت آن است که مبارزه با چاقی و پرخوری، استراتژی ها و رویکردهای متفاوتی بر اساس ژنتیک، متابولیسم، اراده و دیگر عوامل می طلبد. راهی که برای دوستتان خوب جواب داده است، لزوماً تنها راه مطلوب و همه جانبه برای شما نیست. برای ساده کردن مطلب باید بگوییم که در این مطلب، بسیاری از راه ها برای بالا بردن متابولسیم بدن شما، سوزاندن چربی های دور شکم، و پدیدار شدن عضلات شکمتان را جمع آوری کرده ایم. شما باید از این راه ها انتخاب کنید که کدام یک برای شما مناسب تر است. چه کسی گفته است که روزهای خوش تیپی شما به پایان رسیده است؟

۲۴ راه برای آب کردن شکم

 • مصرف پروتئین بیشتر

حدود ۲۵ تا ۳۰ درصد کالری مواد پروتئینی در زمان هضم شدن غذا می سوزند. این مقدار در مقایسه با ۶ تا ۸ درصد سوزانده شده در خصوص کربوهیدرات هاست. اگر بخواهید حساب و کتاب کنید، می بینید که در هر ۵۰ گرم پروتیئین که به جای کربوهیدرات بخورید، می توانید ۴۱ کالری ذخیره کنید. بنابراین برای لاغری شکم و پهلو، پروتئین خالص بخورید. (مثلا می توانید این محصول را مشاهده کنید: پروتئین وی )

 

 • خواندن برچسب مواد غذایی

از مواد غذایی که در مواد تشکیل دهنده شان، “میزان بالایی از فروکتوز” هستند، اجتناب کنید. از سال ۱۹۷۱، استفاده از این جایگزین که به جای شکر که برای شیرین کردن نوشابه، کیک و شیرینی های صنعتی، و حتی سس ها استفاده می شود، حدود ۳۵ درصد افزایش پیدا کرده است که منجر به افزایش افراد مبتلا به چاقی مزمن شده است.

 

 • تکان دادن به خود

تمام حرکات ورزشی را به جای نشسته، ایستاده انجام دهید. و به گفته متخصصان، ۳۰ درصد کالری بیشتری بسوزانید.

 

 • ترکیب کردن حرکات

زمانی که وزنه می زنید، ست هایی انجام دهید که در آن بین هر ست بتوانید حرکات ورزشی پایین تتنه و بالا تنه را جایگزین کنید. زمانی که بالا تنه در حال حرکت است، پایین تنه استراحت می کند. به گفته یکی از متخصصین در این زمینه، “این کار به شما اجازه می دهد بتوانید از تمام قابلیت های بدنتان به حد مطلوب استفاده کنید. و زمان استراحت بین هر ست را کم کرده و سرعت را به صورت موثری افزایش می دهد.”

 

 • ورزش کردن با چشمان بسته

زمانی که از یک وسیله ورزشی استفاده می کنید، دسته ها را محکم بگیرید و چشمانتان را ببنیدید. (البته خیلی مواظب باشید!). بدون داشتن کمک بینایی، عضلات مرکزی شما سخت تر تلاش می کنند تا بتوانند در عین حال تعادلتان را نیز حفظ کنند. به این صورت کالری بالاتری خواهید سوزاند.

 

 • بهره بردن از انجام کارهای منزل

به هر کاری که نیازمند فعالیت بدنی است، به عنوان راهی برای سوزاندن چربی و شرطی سازی بدن خود نگاه کنید. حتی اگر اینکار زدن چمن های جلوی خانه در تابستن یا پارو کردن برف در زمستان باشد. همچنین برخی مکمل ها، سوخت و ساز بدنتان را بیشتر می کنند و باعث می شوند که فعالیت هایتان موثر تر واقع شود. برای مشاهده قیمت و توضیحات این نوع محصول بر روی اسلیم می کلیک کنید.

 

 • انتخاب خیار شور به عنوان میان وعده

با این کار می توانید به ازای هر تکه، فقط یک کالری دریافت کنید. پس هر وقت احساس کردید چیزی باید بخورید، خیار شور بخورید!

 

 • گام های بلندتری بردارید

زمانی که از پله ها بالا می روید، هر پنج پله، یکی را رد کنید. یک گام بلند بردارید و به الگوی راه رفتن اولیه خود بازگردید. به گفته متخصصان، با این کار عضله های شما فعالیت بیشتری انجام می دهند. و در نهایت این امر منجر به کاهش وزن می شود.

 

 • استفاده از مکمل هایی که اشتهایتان را کم میکنند!

ممکن است هرچقدر هم که تمایل به لاغری داشته باشید، بعضی تنقلات وسوسه تان کنند. مثلا بستنی ها و یا شیرینی هایی که می توانند شما را تسلیم خود کنند. در این جا شما می توانید از مکمل هایی که اشتها را کم کنند کمک بگیرید. برای مشاهده قیمت و توضیحات این دست از محصولات بر روی هزال، رونالس و یا گرین فیت باریج کلیک کنید.

 

 • رکورد زدن

خودتان را مجبور کنید در یک زمان خاص در هر تمرین، مسافت طولانی تری بدوید. هر چقدر هم که رکورد کوچکی باشد. این امر شما را قادر می سازد تا در هر بار تمرین بتوانید مقدار کالری بیشتری بسوزانید.

 

 • دور ربختن ظرف های غذا

به جای ظرف هایی که دارید، اندازه کوچک تر آن را خریداری کنید. با این کار، حتی اگر بشقاب را تا آخرین حد آن پر کنید، بازهم غذای کم تری نسبت به ظرف هایی که الان در آن غذا انباشته می کنید خورده می شود.

 

 • کم کردن مصرف کربوهیدرات

حتماً این مورد را هزار بار تاکنون شنیده اید. دلیل آن این است که تأثیر بالایی دارد. در یکی از تحقیقاتی که به تازگی انجام شده و نتایج آن در ژورنال تغذیه به چاپ رسیده است، آمده که مردانی که حدود ۸ درصد از میزان کربوهیدرات مصرفی روزانه خود را کم کردند، توانستند در عرض تنها شش هفته، ۳ کیلوگرم چربی سوزانده و در عوض ۱ کیلوگرم عضله به دست بیاورند. بنابراین حتی اگر از برنج ناهارتان چند قاشق کمتر بخورید، تغییر را خیلی زود مشاهده خواهید کرد. همچنین می توانید از مکمل هایی که کربوهیدرات غذایتان را دفع می کنند استفاده کنید. تاثیر آن بسیار سریع مشاهده خواهد شد. برای مشاهده قیمت و توضیحات این محصول بر روی کرب کر برانسون کلیک کنید.

 

 • اول وزنه زدن، بعد دویدن

متخصصان معتقدند اگر بعد از وزنه زدن و خسته شدن، با سرعت و شدت معینی ورزش های هوازی انجام دهید. نسبت به زمانی که وزنه نزده اید، کالری بیشتری می سوزانید.

 

 • تغییر مسیر

بر روی دوچرخه ثابت از این ترفند تمرین اینتروال برای بهره وری بیشتر استفاده کنید: ۳۰ ثانیه با تمام سرعت رکاب بزنید. سپس به سرعت جهت حرکت رکاب زدن را تغییر دهید. و با تمام توان در جهت مخالف پا بزنید. پس از آن ۶۰ ثانیه استراحت کنید. و حرکت را تکرار کنید. به اعتقاد متخصصین ورزشی، فشار نیروی لازم برای متوقف کردن حرکت مدام، و همچنین تغییر از سرعت صفر تا حداکثر توان، دوبار در هر تمرین اینتروال، به شما کمک می کند که در مسیر چربی سوزی گامی بسیار بزرگ تر و موثر تر بردارید.

 

 • سیر کردن خود با مواد غذایی سرشار از فیبر

این نوع مواد غذایی را می توان به عنوان “کربوهیدرات های خوب” نام گذاری کرد. این مواد غذایی، حجم زیادی از معده شما را پر می کنند. و به شما کمک می کنند احساس سیری بیشتری داشته و در نتیجه کم تر غذا بخورید. بهترین مواد غذایی سرشار از فیبر عبارتست از لوبیا. در هر نصف فنجان لوبیا، ۸ گرم فیبر وجود دارد. تحقیقات نشان می دهد که افرادی که به صورت روزانه ۱۲ گرم فیبر مصرف می کنند، بدون تغییر دادن رژیم غذایی خود بیش از نیم سانت دور کمر آنها کاهش می یابد. پس در پاسخ به این سوال که “چی بخوریم که لاغر بشیم؟” می توانید بگویید : لوبیا

 

 • استفاده از چربی سوزها

تحقیقات نشان می دهند که بعضی از غذاهای اسیدی مانند سرکه و آبلیمو مانند یک جریان سبک در کوره چربی سوزی بدن کار می کنند. و عمل سوزاندن کربوهیدرات ها را ۲۰ تا ۴۰ درصد افزایش می دهند. اگر فکر می کنید، سرکه یا آبلیمو به اندازه کافی چربی سوزی نمی کند، می توانید از قرص هایی با تاثر چربی سوزی بسیاز بالاتر استفاده کنید. برای مشاهده توضیحات این محصول بر روی قرص پومئول کلیک کنید. پومئول می تواند به لاغری شکم و پهلو کمک شایانی کند.

 

 • فراموش نکردن وعده های غذایی

غذا نخوردن برای مدت زمان طولانی، بدن را در شرایط کاتابولیکی قرار می دهد. به این معنی که بدن شروع به شکستن بافت های ماهیچه می کنند. تا بتوانند انرژی مورد نیاز را تأمین و چربی را حفظ کنند. بنابراین برای طولانی مدت گرسنه ماندن، اثر عکس دارد. بنابراین برای لاغری شکم و پهلو، حواستان باشد که خیلی گرسنه نمانید!

 

 • کوهنوردی کردن

زمانی که ورزش هوازی می کنید، هرچه در وضعیت عمودی تری باشید، کالری بیشتری می سوزانید.

 

 • لم ندادن روی مبل

اگر خیلی به تماشای تلوزیون علاقه دارید، تعداد ساعت هایی که در حال حاضر تلویزیون می بینید را جمع بزنید. و تمام ساعت هایی را که برنامه ها بازپخش می شوند حذف کنید. (حتی اگر یکی از قسمت های سریال مورد علاقه تان باشد که در زمان مقرر ندیده اید). از این زمان صرفه جویی شده برای ورزش کردن در فضای آزاد یا داخل باشگاه استفاده کنید.

 

 • وزنه زدن

اگر تنبل هستید، آنقدر ها هم که فکر می کنید اوضاع به ضرر شما نیست. تنها با صرف کردن ۱۰ دقیقه در روز برای وزنه زدن، به صورت سه روز در هفته، می توانید تغییر بزرگی در خود مشاهده کنید.

 • برای لاغری شکم و پهلو به سیب زمینی نه بگویید!

به هر صورتی که سیب زمینی طبخ شده باشد، به آن نه بگویید. چه به صورت پوره یا پخته، و چه به صورت سرخ کرده یا چیپس. سیب زمینی میزان انسولین در خون را افزایش داده و بدن را مجبور به متوقف کردن عمل سوخت و ساز چربی کرده و باعث می شود چربی بیشتری در بدن ذخیره شود. البته مصرف سیب زمینی شیرین مورد قبول است. سیب زمینی شیرین مواد غذایی و فیبر بیشتری در خود دارد.

 • میل کردن بزرگترین وعده غذایی، پس از وزنه زدن

بدن برای هضم غذا، کالری می سوزاند. محققان در دانشگاه نوادا دریافته اند که اگر پس از وزنه زدن غذا بخورید، نسبت به زمانی که اصلا ورزش نکرده اید، ۷۳ درصد کالری بیشتری در روند هضم غذا مصرف می شود.

 

 • آب نوشیدن پیش از غذا

متخصصان می گویند که آب باعث می شود تا حجم معده شما پر شود و شما سیرتر شده و اشتهایتان کاهش یابد.

 

 • درخواست جایگزین

متخصصان پیشنهاد می کنند که هرزمان که در رستوران، کنار غذایتان سیب زمینی سرخ کرده داشت، بخواهید که آن را با سبزیجات برایتان عوض کنند. نگران نباشید! گارسون برای اینکار از دست شما ناراحت نخواهد شد.

 

این متن توسط تحریریه فارمافوری با استفاده از منابع متعدد تهیه و تالیف تهیه شده است. بازنشر آن تنها با ذکر منبع مجاز است.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *