دارو-غذا

مصرف زیاد ویتامین سی ضرر دارد ؟ / عوارض مصرف بیش از حد ویتامین سی

مصرف زیاد ویتامین سی ضرر دارد

اختصاصی فارمافوریمصرف زیاد ویتامین سی ضرر دارد؟ مصرف ویتامین سی معمولاً حتی در دوزهای بالا بی خطر است. با این حال، افراد ممکن است گاهی اوقات عوارض جانبی خفیفی مانند ناراحتی گوارشی را تجربه کنند. به ندرت ممکن است عوارض جانبی جدی تری رخ دهد.

ویتامین سی یک ویتامین ضروری برای بدن انسان است. یک آنتی اکسیدان است و به طیف وسیعی از فرآیندهای مهم از جمله کاهش فشار خون، مبارزه با التهاب و ایجاد کلاژن کمک می کند.

در این مقاله، به محدودیت های توصیه شده برای دریافت ویتامین سی، عوارض جانبی احتمالی مصرف بیش از حد ویتامین سی و سایر هشدارها می پردازیم.

 

علائم مصرف بیش از حد ویتامین سی

معمولاً خوردن مکرر غذاهای حاوی ویتامین سی بی خطر است.

خوردن مکرر مواد غذایی حاوی ویتامین سی نمی بایست به هیچ مشکلی برای سلامتی منجر شود. با این حال، مصرف بیش از حد ویتامین سی از طریق مکمل ها می تواند عوارض جانبی ایجاد کند.

در بزرگسالان، مقدار توصیه شد ویتامین سی ۹۰ میلی گرم برای مردان و ۷۵ میلی گرم برای زنان است.

بزرگسالانی که بیش از ۲۰۰۰ میلی گرم ویتامین سی در روز مصرف می کنند ممکن است عوارض جانبی تجربه کنند.

وقتی فردی بیش از حد توصیه شده ویتامین سی مصرف کند، ممکن است اختلالات گوارشی خفیفی را تجربه کند. اگر ویتامین سی که بدن جذب نمی کند، دستگاه گوارش را تحریک کند، ممکن است عوارضی رخ دهد.

 

عوارض جانبی خفیف معمول مصرف بیش از حد ویتامین سی عبارتند از:

 

اسهال
حالت تهوع
گرفتگی معده
نفخ
ناراحتی عمومی شکم

بدن تمام ویتامین سی را که از مکمل ها دریافت می کند جذب نمی کند.

به عنوان مثال، اگر فردی روزانه ۳۰ تا ۱۸۰ میلی گرم ویتامین سی مصرف کند، بدن او حدود ۷۰ تا ۹۰ درصد این ویتامین را جذب می کند. اگر فردی بیش از ۱ گرم (گرم) ویتامین سی در روز مصرف کند، بدن کمتر از ۵۰ درصد این ویتامین را جذب می کند که خطر عوارض جانبی منفی را کاهش می دهد. مقدار اضافی از بدن در ادرار خارج می شود.

 

 

چقدر ویتامین سی زیاد است؟

از آنجایی که مصرف بیش از حد ویتامین سی می تواند علائم ناخوشایندی ایجاد کند، هیئت غذا و تغذیه “سطوح بالای مصرف ” را تعیین کرده است.

بر اساس اطلاعات دفتر مکمل های غذایی (ODS)، حد بالا برای دریافت ویتامین سی در افراد ۱۹ سال و بالاتر ۲۰۰۰ میلی گرم در مردان و زنان است. این محدودیت برای زنان باردار یا شیرده یکسان است.

 

سطوح بالای ویتامین سی روزانه برای کودکان و نوزادان به شرح زیر است:

 

۴۰۰ میلی گرم برای نوزادان ۱ تا ۳ ساله
۶۵۰ میلی گرم برای کودکان ۴ تا ۸ ساله
۱۲۰۰ میلی گرم برای کودکان ۹ تا ۱۳ ساله
۱۸۰۰ میلی گرم برای نوجوانان ۱۴ تا ۱۸ ساله
۱۸۰۰ میلی گرم در نوجوانان ۱۴ تا ۱۸ ساله باردار یا شیرده

 

استثناهایی برای این محدودیت ها وجود دارد که فقط در صورتی اعمال می شود که پزشک مصرف متفاوتی را مشخص کرده باشد. برخی از افراد ممکن است مجبور باشند مقادیر بیشتری ویتامین سی را برای درمان های پزشکی مصرف کنند.

 

عوارض جانبی شدید

به طور معمول، افراد ممکن است عوارض جانبی شدیدی را از مصرف بیش از حد ویتامین سی تجربه کنند. مصرف طولانی مدت و بالاتر از سطوح توصیه شده، خطر این اثرات منفی را افزایش می دهد.

 

خطرات احتمالی سلامتی ناشی از مصرف بیش از حد ویتامین سی عبارتند از:

 

سنگ کلیه

سنگ کلیه نتیجه احتمالی مصرف بیش از حد ویتامین سی است.

پزشکان بر این باورند که مصرف بیش از حد ویتامین سی می تواند منجر به دفع ترکیبات اگزالات و اسید اوریک در ادرار شود. این ترکیبات می تواند منجر به تشکیل سنگ کلیه شود.

نویسندگان یک مطالعه موردی  که در مجله Kidney International منتشر شد گزارش دادند که زنی پس از مصرف ۴ گرم یا بیشتر ویتامین سی در روز به مدت ۴ ماه، دچار سنگ کلیه شد.

با این حال، محققان هیچ مطالعه ای در مقیاس بزرگتر در مورد دریافت ویتامین سی و تشکیل سنگ کلیه انجام نداده اند. به گفته آن‌ها  افرادی که سابقه سنگ کلیه دارند، در صورت مصرف مقادیر زیاد ویتامین سی، احتمال بیشتری برای تشکیل دوباره آن دارند.

 

عدم تعادل مواد مغذی

نگرانی دیگر در مورد مصرف بیش از حد ویتامین سی این است که می تواند توانایی بدن برای پردازش سایر مواد مغذی را مختل کند.

به عنوان مثال، ویتامین سی ممکن است سطح ویتامین B-12 و مس را در بدن کاهش دهد.

وجود ویتامین سی همچنین ممکن است جذب آهن را در بدن افزایش دهد که می تواند منجر به سطوح بیش از حد بالا شود.

 

باعث خار استخوان می شود

به گفته بنیاد آرتریت، یک مطالعه نشان داد که وجود سطوح بسیار بالای ویتامین سی در بدن احتمال ابتلا به خار استخوانی دردناک را در فرد افزایش می‌دهد.

با این حال، این بنیاد همچنین به یک مطالعه تحقیقاتی اشاره کرد که نشان داد افرادی با سطوح پایین ویتامین سی در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به آرتریت روماتوئید، یک بیماری التهابی دردناک مفصل هستند.

این یافته‌ها بر نیاز به مکمل‌های ویتامین سی مناسب که نه بیش از حد و نه خیلی کم است تأکید می‌کند.

 

اثربخشی نیاسین-سیمواستاتین را مختل می کند

شواهد نشان می دهد که مصرف مکمل های ویتامین سی ممکن است توانایی بدن در افزایش کلسترول لیپوپروتئین با چگالی بالا (HDL) را در افرادی که از داروی ترکیبی نیاسین-سیمواستاتین استفاده می کنند، مختل کند. این دارو ویتامین نیاسین را با استاتین سیمواستاتین ترکیب می کند و مردم آن را برای درمان کلسترول بالا مصرف می کنند.

پزشکان کلسترول HDL را کلسترول “خوب” می دانند زیرا میزان کلسترول مضر خون را کاهش می دهد.

اگر فردی مکمل‌های ویتامین سی و نیاسین-سیمواستاتین مصرف می‌کند، باید با پزشک خود در مورد راه‌های موثرتر کردن هر کدام صحبت کند. پزشکان نمی دانند که آیا ویتامین سی بر توانایی سایر داروهای مشابه تأثیر می گذارد یا خیر.

 

چقدر ویتامین سی مصرف کنم؟

بدن یک فرد نمی تواند ویتامین سی بسازد، بنابراین افراد باید به اندازه کافی غذاهای حاوی ویتامین سی مصرف کنند تا نیاز روزانه خود را تامین کنند. اگر فردی در معرض خطر کمبود ویتامین سی باشد، می تواند از مکمل های ویتامین سی استفاده کند.

افرادی که سیگار می کشند باید ۳۵ میلی گرم بیشتر ویتامین سی در روز نسبت به افرادی که سیگار نمی کشند مصرف کنند.

 

ویتامین سی و بارداری

اگر یک زن باردار در دریافت مقدار کافی از رژیم غذایی خود مشکل دارد بهتر است از مکمل ویتامین سی استفاده کند.

برخی از پزشکان از مصرف مکمل های ویتامین سی در دوران بارداری توسط زنان حمایت می کنند.

یک بررسی تحقیقاتی در پایگاه داده‌های مرورهای سیستماتیک کاکرین به بررسی اثرات مکمل‌های ویتامین سی در دوران بارداری پرداخت.

نویسندگان ۲۹ مطالعه را بررسی کردند که شامل ۲۴۳۰۰ زن باردار بود. شواهد کافی برای نتیجه گیری اینکه ویتامین سی به پیشگیری از مشکلات دوران بارداری مانند مرده زایی، زایمان زودرس یا پره اکلامپسی کمک می کند، وجود نداشت.

با این حال، زنان باردار باید سعی کنند ویتامین سی کافی را از طریق رژیم غذایی روزانه خود در دوران بارداری دریافت کنند. غذاهای سرشار از ویتامین سی عبارتند از:

 

کلم بروکلی
کیوی
پرتقال ها
توت فرنگی
گوجه فرنگیها

 

اگر زنی در تامین نیازهای روزانه خود مشکل دارد، باید با پزشک خود در مورد مکمل صحبت کند.

 

 

خلاصه

ویتامین سی در صورت مصرف بیش از حد مکمل ها دارای عوارض جانبی بالقوه مضری است. افراد معمولاً در صورت مصرف زیاد غذاهای حاوی ویتامین سی، عوارض جانبی را تجربه نمی کنند.

 

اگر فردی مشکوک است که مصرف ویتامین سی ممکن است عوارض جانبی ایجاد کند، باید با پزشک خود صحبت کند.

 

 

این متن توسط تحریریه فارمافوری با استفاده از منابع متعدد تهیه و تالیف شده است. بازنشر آن تنها با ذکر منبع مجاز است.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *