خانواده سالم

نشانه های ازدواج ناموفق : این ده علامت را بسیار جدی بگیرید

نشانه های ازدواج ناموفق

اختصاصی فارمافوری: شما هیچ وقت به زبان نخواهید آورد. اما اطرافیان شما می فهمند که ازدواجتان ناموفق بوده است. شما بدی رابطه ی خود را به رویتان نمی آورید و پیش دوستان خود طوری رفتار می کنید که انگار همه چیز عادی است. بعضی وقت ها فکر می کنید که شاید ازدواج به طور کلی و برای همه اینگونه است. یا به خود می گویید شاید توقعات شما بالاست! به هر حال، با توجه به این ۱۰ نشانه، مشخص می شود که شما ازدواجی ناموفق دارید. این ها، نشانه های ازدواج ناموفق هستند. پس قبل از آنکه دیر بشود، آن ها را جدی بگیرید. و برای حل مشکل خود به مشاور مراجعه کنید.

 

نشانه های ازدواج ناموفق

 

  1. شما دو نفر در برابر دیگران رفتار متفاوتی را نشان می دهید

شما ناخوشی خود را پنهان می کنید و در تلاشید تا همه چیز را جلوی بقیه معمولی جلوه دهید. اما هردوی شما به این فکر می کنید که ازدواجتان چندان هم که باید خوب پیش نمی رود. بنابراین جلوی دیگران، میگویید و میخندید ولی وقتی به خلوت خود می روید دیگر خبری از خنده و صحبت نیست.

 

  1. میزان عشق شما و همسرتان نسبت به یکدیگر کم است

شما و یا همسرتان به طور مداوم احساس می کنید که انگار چیزی در زندگیتان کم است. به یکدیگر نمیگویید که چقدر هم را دوست دارید. و اگر هم بگویید، احساسی را در شما بیدار نمیشود.

 

  1. به طور مداوم رابطه ی خود را به هم می زنید و باز دوباره به کنار یکدیگر می ایید

هر دوی شما یکدیگر را به طلاق تهدید کرده و باز دوباره با هم دوست می شوید. آنقدر که حسابش از دستتان در رفته است!

 

  1. اکثر مواقع شما به این موضوع فکر می کنید که آیا ازدواج های دیگر هم به همین شکل است

اگر واقعا برایتان سوال است که ایا ازدواجتان عادی است یا خیر … خوب شاید هم عادی نباشد! اگر زمان زیادی را برای مقایسه ی ازدواج خود با ازدواج های دیگران صرف می کنید، نه تنها عادت بد و مخربی را انجام می دهید، بلکه شاید به این خاطر باشد که شما شاد نیستید. مقایسه دائمی ازدواج خود با دیگر ازدواج ها، یعنی ته دلتان از آن راضی نیستید.

 

  1. شما در دو جهان موازی سیر می کنید! و اغلب اوقات تنها بیرون می روید

اگر هر دوی شما اغلب اوقات را در کنار هم سپری نمی کنید، ازدواج شما با بدختی هیچ فرقی نمی کند! اینکه مسافرتها، بیرون رفتن ها و تفریحات شما مجردی و به همراه دوستانتان باشد، یک نشانه بد برای سرانجام ازدواجتان است.

 

  1. صبر همیشگی برای همسر یکی از نشانه های ازدواج ناموفق است

اگر همیشه منتظر بهانه ای هستید تا همسرتان شما را ببیند و به شما توجه کند، شما در یک ازدواج با نشاط و شاد حضور ندارید. یکی از ویژگی های ازدواج موفق این است که توجه شما به یکدیگر، دائمی باشد.

 

  1. ساکت بودن اتاق خواب

شما و همسرتان به ندرت با یکدیگر رابطه دارید. آنقدر به ندرت که احساس تنهایی می کنید. حس می کنید شما را دوست ندارد. یا مشکلی در رابطه شما وجود دارد.

 

  1. خیلی از عبارت ای کاش استفاده می کنید : ای کاش همه چیز بهتر بود … ای کاش او متفاوت بود …

شما پشیمانی های زیادی در مورد ازدواج خود دارید. بجای فکر کردن در مورد استراتژی های زندگی و بهتر کردن آن، فقط آرزو می کنید که ای کاش ازدواج بهتری داشتید. اما می دانید که اینطور نمی شود. اگر اینطور است باید بدانید که یک زندگی ناموفق دارید.

 

  1. وقتی که همسرتان در کنار شما نیست شادترید

شما در زمان تنهایی احساس بهتری دارید.  آینده را که تصور می کنید، همسرتان در آن حضوری ندارد. ولی هیچ وقت این را به او نمی گویید. شما حس می کنید که تنهایید. حتی اگر هم اینطور نباشد.

 

  1. همیشه حس غم، افسردگی و حواس پرتی دارید

دوستان و خانواده شما پیش از این شما را به این شکل ندیده بودند. آنها می فهمند که شما به نسبت گذشته چقدر ناخوش احوالید. نا امید و گرفتار به نظر می رسید. و خودتان آن را به پس از ازدواجتان مربوط می دانید.

 

این متن توسط تحریریه فارمافوری با استفاده از منابع متعدد تهیه و تالیف شده است. بازنشر آن تنها با ذکر منبع مجاز است.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *