سبک زندگی

پیشنهاداتی راجع به یوگا : امنیت و کارایی بیشتر

پیشنهاداتی راجع به یوگا

اختصاصی فارمافوری: یوگا ورزشی امن است اما هنوز هم احتمال جراحت و آسیب وجود دارد. در این یادداشت برای شما پیشنهاداتی راجع به یوگا داریم تا کمتر آسیب ببینید. و بیشتر از آن استفاده ببرید.

پیشنهاداتی راجع به یوگا

 

افزایش میزان امنیت: احتیاط کنید

اگر دچار جراحت و یا بیماری شده اید، به مربی بگویید و از او بخواهید تا تجربیات خود را در اختیار شما بگذارد. هیچ وقت حرکتی را انجام ندهید که خیلی مشکل به نظر می اید. یا تحمل آن را ندارید. اگر در حرکات خود درد احساس کردید فورا متوقف شوید.

زمان هایی که نباید به سراغ یوگا رفت

اگر حامله هستید یا فشار خون بالا دارید و یا در زانو، شانه و گردن شما جراحتی وجود دارد، از بعضی از حرکات باید اجتناب کنید. در انجام تمام حرکات باید با احتیاط پیش بروید.

حرکات را برای بدن خود اصلاح نمایید.

دستورالعمل ها و تصاویر حرکات یوگا تنها یکی از اهداف هستند. سعی کنید دست به آزمون و خطا بزنید. و حرکات مختلف را امتحان کنید. تا حرکات مخصوص بدن خود و متناسب با بیماری شما پیدا شوند.

مدت زمان ورزش

ورزش روزانه باید ۱۵ تا ۹۰ دقیقه طول بکشد. بسته به برنامه ریزی، اهداف و توانایی شما ۱ تا ۶ بار در هفته انجام شود. ایجاد تناوب بیشتر در ورزش و کوتاه کردن آنها نسبت به حالتی که ورزش های سخت را با تناوب کمتری انجام دهید، منجر به نتایج بهتری می شود.

نوشیدن و خوردن

قبل از یوگا هیچ چیزی نخورید و ننوشید. مخصوصا اگر شما باید حرکات وارونگی را انجام دهید. شکم شما حواستان را پرت خواهد کرد. همچنین هضم غذا به جریان خون بیشتری به سمت معده و روده نیاز دارد. بنابراین خون را از سمت بافت های عضلانی که هدف ورزش یوگاست به سمت اعضای گوارش هدایت می کند. یک تا ۳ ساعت مانده به یوگا هیچ چیزی نخورید و فقط قبل از ورزش کمی آب بنوشید تا انرژی بدست اورید. اگر ممکن است در حین ورزش چیزی ننوشید تا حرکات شما بهم نخورد.

 

پیشنهاداتی راجع به یوگا

افزایش میزان لذت

تنوع ببخشید

یوگا انقدر آرامش بخش است که بسیاری از افراد آن را نشاط آور و یا حتی معتاد کننده می بینند. اما اگر شما از حرکات تکراری آن خسته شده اید، به توصیه های زیر عمل کنید تا نشاط را دوباره به ورزش خود باز گردانید.

 

شکل جدیدی از یوگا را تجربه کنید

هر سبک از یوگا تجربه ی متفاوتی را در اختیار شما گذاشته و تجربه ی یک مورد نا آشنا چالش بیشتری را وارد ورزش می کند. حتی اگر شما ترجیح بدهید که همان کارهای سابق را انجام دهید، در طی انجام آنها مسائل جدیدی را یاد خواهید گرفت.

به دنبال یک مربی جدید باشید. یک مربی ممکن است صلاحیت بالایی داشته باشد. اما هنوز برای ورزش دادن شما مناسب نباشد. قطعا کسی وجود خواهد داشت که شما را به سمت بهتری هدایت کند.

همراهی با دوستان

بسیاری از بانوان می دانند که تجربه ی ورزش با دوستان نزدیک در یک اتاق بسیار لذت بخش است. مخصوصا اگر بعد از ورزش برای نوشیدن قهوه یا چای به کافه بروید. البته دقت کنید که در حین انجام حرکات از حرف زدن با دوستان پرهیز کنید. که اگر این اتفاق بیفتد، آن آرامش خیالی که قرار است یوگا برای شما فراهم کند از بین می رود.

یوگا را در فضای بیرون تجربه کنید

بسیاری از کلاس ها تمرینات خود را در باغ، پارک و دیگر مناطق زیبا در هوای آزاد برگذار می کنند. بودن در طبیعت لذت بیشتری را به حرکات یوگا می دهد.

از تجارب خود درس بگیرید

در دوره ای که مسائل مختلفی برای حواس پرتی وجود دارند، حس خسته شدن از یوگا به این اشاره دارد که آرام سازی ذهن شما ناراحت کننده است. اما جنبه های درمانی یوگا مانند جنبه های جسمانی آن هستند. به ورزش خود ادامه دهید. خواهید دید که قابلیت های جدیدی را در خود کشف می کنید.

هوش یوگای شما چقدر است؟

در طی دهه ی گذشته، یوگا به یک ورزش خانوادگی تبدیل شده است. این ورزش دیگر یک مسئله ی مبهم نیست. کلاس های یوگا تقریبا در هرجایی از باشگاه گرفته تا مراکز اجتماعی، برگذار می شوند. به دلیل به اثبات رسیدن مزایای یوگا و مدیتیشن برای سلامتی، افراد بیشتری در حال ورود به این ورزش هستند.

 

این متن توسط تحریریه فارمافوری با استفاده از منابع متعدد تهیه و تالیف شده است. بازنشر آن تنها با ذکر منبع مجاز است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *