کووید 19

پیشگیری از کرونا با اکتوئین | همه چیز راجع به اکتوئین

پیشگیری از کرونا با اکتوئین

پیشگیری از کرونا با اکتوئین یکی از امکانها و پیشنهاداتی ست که این روزها توسط دانشمندان در حال بررسی و تحقیق است. البته تا این لحظه هیچ دارویی صد در صد از ابتلا به کرونا پیشگیری نمیکند. حتی واکسنها هم بین ۶۰ تا ۹۵ درصد، بسته به کیفیتشان کارایی دارند. بنابراین، استفاده از “اکتوئین” هم به معنای کنار گذاشتن پروتکلهای بهداشتی نیست. شاید در ابتدا بهتر باشد تا با اکتوئین بیشتر آشنا شویم.

چرا علم عاشق اکتوئین است؟

اختصاصی فارمافوری: انواع و اقسام آلرژی بلای زمانه ما هستند. به دلیل افزایش سرسام آور این بیماری، گاها به آن بیماری اجتماعی نیز می‌گویند. از این رو ، پزشکی به دنبال روش های جدید برای درمان برای این دست مشکلات سلامت است. از جمله رینیت آلرژیک، درماتیت های آتوپیک، آسم برونش یا ورم ملتحمه آلرژیک. از قرار یکی از ماده ها موثر در کنترل آلرژی اکتوئین است.

اکتوئین چیست؟

اکتوئین مولکولی است با منشا طبیعی که به واسطه اکستریموفیل تولید می شود. اکستریموفیل چیست؟ باکتری هایی هستند که در شرایط بی نهایت دشوار زندگی می کنند. شرایطی مثل دمای فوق العاده بالا یا پایین، فشار زیاد و… . این باکتریها، لایه ای محافظ در اطراف خود ایجاد میکنند به نام اکتوئین تا از آنها حفاظت کند. این لایه از آن ها در برابر درجه حرارت بالا، خشکی بیش از حد یا اشعه ماوربنفش هم محافظت می کند. اکتوئین دقیقا چطور از باکتری اکستریموفیل محافظت میکند؟ دقیقا مسئول چیست ؟ اکتوئین این وظایف را دارد :

  • سطح غشای سلول را مرطوب و منعطف می کند.
  • سطح غشای سلول را تثبیت می کند.
  • التهاب را کاهش می دهد.
  • به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کند. و در برابر آسیب دی اِن اِی باکتری از آن محافظت می کند.
  • از انتقال فشار، دما و هرچیز آسیب رسان به غشای سلول جلوگیری میکند

پیشگیری از کرونا با اکتوئین

همانطور که گفته شد، اکتوئین یک لایه محافظ در اطراف باکتری هاست. دانشمندان از این موضوع استفاده کرده اند تا لایه ای محافظ در داخل بینی ایجاد کنند. آنها به این نتیجه رسیدند که این لایه محافظ میتواند مانع از ورود باکتریها و ویروسها به سلولهای داخل بینی شود. بنابراین پیشنهاد داده اند که اگر هر چند ساعت یک بار داخل بینی با اسپری اکتوئین مرطوب شود،(برای مشاهده قیمت و توضیحات این محصول بر روی اسپری بینی بتادین کلیک کنید.)  احتمال انتقال و ابتلا به بیماری های واگیر دار تنفسی مثل کرونا کاهش پیدا میکند. البته تحقیقات در رمینه پیشگیری از کرونا با اکتوئین کماکان ادامه دارد.

اکتوئین در درمان بیماری های پوستی موثر است

محیطی که بر شرایط پوست ما اثر می گذارد می تواند به اندازه شرایطی که باکتری، اکتوئین منطبق با آن تولید می کند تاثیر گذار باشد. حرارت بالا، اشعه ماورا بنفش، باد، آب و آلودگی هوا فاکتورهایی هستند که باعث خشکی و پیری زودرس پوست می شوند. اکتوئین به عنوان ماده ای با سرمنشا طبیعی کاربرد گسترده ای در زیبایی پوست پیدا کرده است. از  جمله در داروهایی برای پوست های حساس و داروهای ضدچروک. کرم های اکتوئین به بیمارانی که به درماتیت آتوپیک مبتلا هستند کمک می کند.

اکتوئین شما را از تب یونجه خلاص می کند

اکتوئین همچنین به شکل اسپری های بینی (برای مشاهده قیمت و توضیحات این محصول بر روی اسپری بینی بتادین کلیک کنید.) برای افرادی که از شرایط مشکل ساز و دائمی رینیت آلرژیک ، مشهور به تب ینجه، رنج می برند گزینه خوبی است. عطسه (به ویژه پیاپی)، خارش و قرمزی بینی علائم اصلی رینیت هستند. افزون بر آن علائم بینی همراه با پارگی عروق، قرمزی، خارش و تورم پلک ها  و گاهی خارش گلو و گوش همراه است. تخمین زده می شود که این مشکل ۱۰ تا ۲۰ درصد جمعیت جهان را درگیر کرده است. پس اصلا بیماری بی اهمیتی نیست. چرا که بر بهره وری در کار، نتایج یادگیری، کیفیت خواب، امکان تمرین های ورزشی یا کیفیت عمومی زندگی تاثیر فوق العاده منفی می گذارد. در نتیجه تب یونجه یک معضل در سلامت است.

جستجو برای روش های نوین درمانی ناشی از این واقعیت است که شیوه های کلاسیک ( برای مثال استروئیدهای بینی یا آزلاستین) کاملا موثر نیستند. و همزمان با عوارض جانبی نیز همراه هستند. برای نمونه آزلاستین، نسل جدید داروهای آنتی هیستامین، ممکن است عوارض جانبی همچون تحریک مخاط، خستگی یا سردرد به همراه داشته باشد. شیوه های کلاسیک به نوبه خود منجر به عسطه بیشتر می شوند. امری که باید از آن جلوگیری شود. نه باعث آن شود! اکتوئین به لطف خواص مرطوب کنندگی و التهابی خود به جایگزینی ایده آل برای شیوه های کلاسیک بدل شده است. شواهد باعث شیفتگی دانشمندان به خواص اکتوئین شده است. زیر طبق نتایج این ماده طبیعی همزمان موثر، سریع و ایمن است.

اکتوئین کنترل آسم و بیماری مزمن انسداد ریوی(COPD) را ساده تر می کند.

به نظر می رسد که اکتوئین، در درمان بیماری انسداد مزمن ریوی(COPD) موثر است. وضعیتی که از التهاب ناشی از تماس طولانی مدت با آلودگی هوا به وجود می آید. این بیماری یکی از سه علت اصلی مرگ و میر در جهان است. از قرار فرمول های مبتنی بر اکتوئین در درمان بیماران مبتلا به انسداد مزمن ریوی و آسم بسیار موثر بوده است.

اکتوئین در درمان ورم ملتحمه آلرژیک(حساسیت چشمی) نیز موثر است.

شیوع ورم ملتحمه آلرژیک حتی از آمار و ارقام بالا نیز فراتر می رود. چرا که ۴۰ تا ۵۰ درصد افراد را درگیر می کند. به خصوص در فصول خاصی از سال، به طور مثال در بهار. خارش، سوزش و قرمزی دائمی چشم معظلی شایع است. و به راستی یک معضل اجتماعی است. زیرا به طور قابل توجهی آسایش زندگی را کاهش می دهد. اکتوئین در این بیماری نیز کاربرد دارد. قطره یا اسپری های چشمی اکتوئین(برای مشاهده قیمت و توضیحات محصول بر روی قطره چشمی بتادین کلیک کنید،) به طور موثری در حساسیتها و آلرژی های چشمی موثر بوده اند.

اکتوئین در مدت زمان کوتاه عملکرد سریع و بایسته ای داشته است. به لطف آثار ضدالتهابی آن، در درمان بیماری های پوستی، گوش و حلق و بینی آلرژی و چشم پزشکی مورد استفاده قرار گرفته است.

به دنبال روش های درمانی نوینی باشید که بدون نسخه هم در دسترس است. اکتوئین یکی از این روشهای نوین است که علاوه بر نداشتن عوارض، در بسیاری از موارد کاربردیتر و موثرتر است رقبای خود است.

این متن توسط تحریریه فارمافوری با استفاده از منابع متعدد تهیه و تالیف تهیه شده است. بازنشر آن تنها با ذکر منبع مجاز است.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *