بیماری ها

چه چیزی ممکن است باعث درد کمر هنگام تنفس شود؟

چه چیزی ممکن است باعث درد کمر هنگام تنفس شود

اختصاصی فارمافوری:چه چیزی ممکن است باعث درد کمر هنگام تنفس شود؟  کمردرد در هنگام تنفس طیف وسیعی از علل احتمالی دارد. شامل عفونت ، جراحات و مشکلات قلبی است.

اگر علت مشخص نباشد، ممکن است فرد بخواهد به دنبال مشاوره پزشکی باشد. درد هنگام تنفس می تواند نشانه ای از یک بیماری جدی باشد.

درد در قسمت بالای کمر هنگام تنفس معمولاً در اطراف قفسه سینه گسترش می یابد. درد شدید می تواند نشانه پلوریت یا حمله قلبی باشد. درد مبهم ممکن است به دلیل شکستگی مهره یا فشار عضلانی باشد.

توجه به علائم دیگر گاهی اوقات می تواند به فرد کمک کند تا علت درد را شناسایی کند. اگر کمردرد باعث دشواری مداوم در تنفس می شود، مهم است که به دنبال مشاوره پزشکی باشید، زیرا ممکن است یک علت جدی وجود داشته باشد.

درد می تواند باعث شود فرد از نفس های عمیق خودداری کند. تنفس کم عمق می تواند منجر به ورود اکسیژن کافی به بدن شود که ممکن است به مرور زمان به سلامت آسیب برساند.

به خواندن ادامه دهید تا در مورد برخی از علل احتمالی کمردرد هنگام تنفس بیشتر بدانید.

پلوریت

علل احتمالی کمردرد در هنگام تنفس از کشیدگی عضله تا یک بیماری زمینه ای جدی متغیر است.

عفونت بر بافتی که خارج از ریه ها را می پوشاند تأثیر می گذارد. عفونت این بافت را متورم می کند و باعث درد قفسه سینه و مشکل در تنفس می شود. ممکن است فرد در ناحیه شانه نیز احساس درد کند.

این وضعیت به طور معمول باعث درد شدید در قفسه سینه می شود که با تنفس فرد بدتر می شود. علائم دیگر می تواند شامل سرفه، تب، خستگی و ضربان قلب سریع باشد.

پلوریت ممکن است بدون درمان بهبود یابد یا استراحت و مصرف مسکن ها کافی باشد. با این حال، در برخی موارد ، ممکن است فرد برای خارج کردن هوا یا مایع از اطراف ریه‌ها به درمان در بیمارستان نیاز داشته باشد. دارو می تواند به کاهش تورم یا خلاص شدن از شر عفونت کمک کند.

فشار عضلانی

کشیدگی عضلانی یکی از دلایل شایع کمردرد است. این عارضه می تواند باعث درد در هنگام تنفس شود، زیرا حرکت هوا به داخل و خارج از ریه ها باعث کشیدگی عضلات پشت می شود.

فرد ممکن است در نتیجه ورزش، آسیب دیدن یا بلند کردن چیزی سنگین، عضلات قسمت بالایی پشت خود را تحت فشار ببیند.

افراد می توانند فشار عضلانی را با استراحت، داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی و یخ درمان کنند. قرار دادن کیسه یخ بسته بندی شده با حوله در قسمت بالای کمر به مدت ۲۰ دقیقه به طور منظم در طول روز درد و تورم را کاهش می دهد.

کرم ماساژ رادیان برای درمان درد عضلانی و روماتیسمی، کوفتگی، کبودی، پیچ خوردگی و رگ به رگ شدن، التهاب و گرفتگی بافت عضلانی مورد استفاده قرار می گیرد.درفارمافوری بررسی کنید

شکستگی مهره

مهره ها استخوان هایی هستند که ستون فقرات را تشکیل می دهند. فرد ممکن است در یک تصادف جدی مانند تصادف اتومبیل یا سقوط از ارتفاع، مهره خود را بشکند. همچنین شکستگی مهره می تواند به عنوان یک آسیب ورزشی رخ دهد.

 

افراد مسن که به پوکی استخوان مبتلا هستند، استخوان های ضعیف تری دارند. به همین دلیل، در معرض خطر بیشتری برای شکستگی مهره هستند، حتی در اثر یک تصادف جزئی.

اگر یک مهره در قسمت بالایی ستون فقرات بشکند، تنفس باعث درد در قسمت بالای کمر می شود. این درد اغلب با انجام حرکت بدتر می شود.

نوع درمان به شدت شکستگی بستگی دارد. بریس پشت، تمرینات فیزیوتراپی و بازگشت تدریجی به حرکات طبیعی می تواند به بهبودی فرد کمک کند.

اختلال هراس

اختلال پانیک (هراس) وضعیتی است که در آن فرد دچار حملات پانیک و همچنین اضطراب در مورد احتمال این حملات می شود.

ترس یا اضطراب ناگهانی در کنار علائم دیگر رخ می دهد که می تواند شامل درد قفسه سینه و مشکل در تنفس باشد. سایر علائم احتمالی عرق کردن، لرزش، سرگیجه و ضربان قلب است.

درمان شامل ، دارو، و تکنیک های آرام سازی است. اگر فرد احساس کند در شرف حمله پانیک است، تمرینات تنفسی ممکن است کمک کند.

ممکن است لازم باشد فرد قبل درمان های مختلفی را امتحان کند.

اسکولیوز

اسکولیوز وضعیتی است که باعث انحنای جانبی ستون فقرات می شود. بسته به شدت بیماری، فرد ممکن است کمردرد نیز داشته باشد. سایر علائم احتمالی عبارتند از شانه ها یا باسن کمی ناهموار و بدنی که به یک طرف متمایل می شود.

کمردرد می تواند باعث ناراحتی یا درد در هنگام تنفس شود. برای کودکان و نوجوانان، بریس پشت یا جراحی می تواند به جلوگیری از رشد بیشتر انحنای ستون فقرات کمک کند. ورزش می تواند به تقویت عضلات پشت و حمایت از ستون فقرات برای کاهش درد کمک کند.

حمله قلبی یا آریتمی

مشکلات قلبی می تواند باعث درد قفسه سینه و کمر و همچنین مشکلات تنفسی شود. اگرچه حملات قلبی می تواند ناگهانی رخ دهد، اما اکثر آنها به آرامی شروع می شوند. زنان بیشتر از مردان احتمال دارد کمردرد را به عنوان علامت حمله قلبی تجربه کنند.

آریتمی ضربان قلب نامنظم را توصیف می کند. این عارضه اگر تشخیص داده نشود می تواند برای مدت طولانی ادامه داشته باشد و عوارضی ایجاد کند. که می تواند شامل درد قفسه سینه و تنگی نفس باشد.

حمله قلبی یک فوریت پزشکی است. اگر فردی هر یک از علائم زیر را داشت، با ۱۱۵ تماس بگیرد:

درد قفسه سینه

احساس بیماری یا سرگیجه

درد در پشت، گردن یا فک

تنگی نفس

درد در بازو یا شانه

عفونت قفسه سینه

پنومونی و برونشیت از عفونت های شایع قفسه سینه هستند. عفونت قفسه سینه باعث تورم بخشی از ریه ها می شود که منجر به علائمی مانند سرفه، تب و درجه حرارت می شود.

عفونت قفسه سینه می تواند تنفس را دشوار کند و دردهای عضلانی می تواند کل بدن را تحت تاثیر قرار دهد. درد قفسه سینه و کمر ممکن است زمانی که فرد نفس می کشد دردناک تر باشد.

درمان عفونت خفیف قفسه سینه در خانه با استراحت، مایعات و مسکن ها امکان پذیر است. با این حال، افراد باید برای یک عفونت جدی تر یا برای یک کودک یا فرد سالخورده به دنبال مشاوره پزشکی باشند.

خلاصه

اگر هنگام نفس کشیدن، قسمت بالای کمر درد می کند، ممکن است عضله ای تحت فشار قرار گرفته باشد. اگر این علامت پس از تصادف یا آسیب دیدگی رخ دهد، مهم است که به پزشک مراجعه کنید، که می تواند هرگونه آسیب به ستون فقرات را بررسی کند.

عفونت قفسه سینه می تواند باعث درد در هنگام تنفس شود. ممکن است فرد برای رهایی از عفونت به دارو نیاز داشته باشد.

درد شدید و مشکل در تنفس می تواند نشان دهنده یک مشکل پزشکی جدی تری مانند حمله قلبی باشد. بنابراین افراد باید برای بررسی درد شدید قفسه سینه به دنبال مراقبت های پزشکی فوری باشند.

این متن توسط تحریریه فارمافوری با استفاده از منابع متعدد تهیه و تالیف تهیه شده است. بازنشر آن تنها با ذکر منبع مجاز است.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *