تناسب اندام

چگونه سریع لاغر بشم؟ در عرض ۷ ماه، ۱۴ کیلو کم کردم

چگونه سریع لاغر بشم

این یادداشت تجربه یکی از پزشکان ایتالیایی ست که توسط تحریریه فارمافوری ترجمه شده: پانزده روز بعد از تولد ۳۹ سالگی ام روی ترازوی خانه، عددی دیدم که دنیا برایم تیره و تار شد. هیچ وقت در طی زندگی ام این همه چاق نشده بودم. براساس تعاریف، من به چاقی مفرط دچار شده بودم و با پوشیدن آن لباس گشاد برای اینکه چربی هایم دیده نشود، فقط داشتم خودم را گول میزدم. با خودم گفتم چگونه سریع لاغر بشم؟ اصلا چنین چیزی ممکن است؟ دیگر حتی لباس های قدیمیم تنم نمی شد.

بدون اینکه حواسم باشد، این روزها دیگر نمی توانستم از پله ها بالا بروم و دچار نفس تنگی نشوم. همچنین آن قدر احساس بدی نسبت به بدنم داشتم که در بیشتر مهمانی ها و دور همی ها شرکت نمی کردم.

چگونه سریع لاغر بشم : یک تجربه موفق

 

سالم خوری

آشپزخانه را از غذاهای ناسالم پاکسازی کردم تا بتوانم رژیم غذایی مناسبی گرفته و آن را ادامه دهم. اما کارم اینجا تمام نشد. این چربی های اضافه دور شکم، به خاطر اندازه نگرفتن میزان غذا به وجود آمده بود. پس یک دسته لوازم اندازه گیری غذا خریدم. هر روز همه چیز را اندازه گرفته و ثبت نمودم.

دستور پخت غذاهای رژیمی خوشمزه جدید یادگرفتم و رژیم غذایی خود را آغاز نمودم. در ۳۰ روز اول، ۴.۵ کیلو کم کردم.

 

ورزش کردم

می دانستم باید ورزش هم بکنم. و می خواستم در عین حال، از آن لذت هم ببرم. پس در باشگاه ورزشی ثبت نام کردم. با اینکه روزهای اول سخت بود، اما کم کم به آن علاقه مند شدم. اولویت اولم را از تفریح و دورهمی خانوادگی به ورزش تغییر دادم. پس از مدتی دیدم عاشق ورزش کردن شده ام.

کم کم تغییرات را در بدنم مشاهده کردم. عضلاتم در حال قوی شدن و شکل گرفتن بود. وقتی ۹ کیلو کم کردم، می توانستم برای خرید لباس به فروشگاه ها بروم و اعتماد به نفسم افزایش می یافت. پس انواع و اقسام ورزش ها را ثبت نام کردم. با اینکه معمولا در کلاس از همه کندتر بودم، اما وقتی می دیدم ۱۱ کیلو کم کرده ام، انگیزه می گرفتم. برایم مهم نبود که از بقیه عقب می مانم. مهم این بود که داشتم لاغر می شدم.

 

به طور دقیق همه چیز را کنترل می کردم

یک اپلیکیشن مربوط به کاهش وزن دانلود کردم. دقیق همه چیز را در آن وارد می کردم. از همان ابتدا، قرار گذاشتم هفته ای نیم کیلو کاهش وزن داشته باشم.

هر وقت می خواستم کالری های مصرفی ام را اندازه گیری کنم، اعداد را دست بالا می گرفتم و کالری های سوزانده شده با ورزش را دست پایین یادداشت می کردم. طی این مدت، تلاش کردم به رژیم گرفتن به چشم وسیله ای برای کاهش وزن نگاه نکنم. بلکه به آن به چشم ابزاری برای بهبود نحوه زندگی نگاه کنم.

۲۱۹ روز از آن روز که خودم را وزن کردم گذشته است. و من بیش از ۱۳.۵ کیلو وزن کم کرده ام. و به بهترین اندامی که طی سالهای پس از بلوغ داشته ام رسیده ام.

 

به دنبال انگیزه هستم

هنوز هم برای این نوع زندگی مشتاق هستم. هر روز به دنبال انگیزه های بیشتر می گردم. یک بار تلاش کردم لباس عروسی ام دوباره اندازه ام شود، و موفق شدم.

اکنون من می خواهم شلوار مشکی چسب بپوشم. به همین دلیل دارم برای رسیدن به سایز دلخواهم، تلاش میکنم.

 

این متن توسط تحریریه فارمافوری با استفاده از منابع متعدد تهیه و تالیف شده است. بازنشر آن تنها با ذکر منبع مجاز است.

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *