پوست و زیبایی

چگونه ناخنهایی زیبا داشته باشیم؟ | ۹ نکته به هنگام زدن لاک

چگونه ناخنهایی زیبا داشته باشیم؟

چگونه ناخنهایی زیبا داشته باشیم؟ بارها با خودتان فکر کرده اید که چرا ناخنهاتان آن شکلی که میخواهید از آب در نمی آید؟ رنگ لاک را عوض میکنید، برند بهتری میخرید، اما بازهم آن چیزی که میخواهید نیست. چرا؟

چگونه ناخنهایی زیبا داشته باشیم

اشتباهات رایجی هست که اغلب خانمها به هنگام زدن مرتکب آن میشوند. بعضی از ناخن کارها هم گاه مرتکب این اشتباهات میشوند و به همین خاطر نتایج کارشان کیفیت پایینتری نسبت به رقبایشان دارد. در این یادداشت کوتاه به ۹ اشتباه رایجی اشاره میکنیم که با رعایت آنها به نتیجه دلخواهتان نزدیک میشوید

 

۹ دلیل برای اینکه چرا طراحی ناخن شما آنطور که می خواهید از آب در نمی آید

اختصاصی فارمافوری: بسیاری از خانمها عاشق لاک زدن و طراحی ناخنهایشان هستند. چه کسی هست که نخواهد مدهای جدید و جذاب را در خانه امتحان کند؟ اما اگر بعد از زدن لاک احساس میکنید آنطور که باید از آب درنیامده، در اینجا ما به چند دلیل برای آن می پردازیم.

ظاهر به هم ریخته

اگر یادتان برود که پس از لاک زدن ناخن ها، رنگ گوشه های ناخن را پاک کنید، ظاهر آن زشت و به هم ریخته می شود. یک برس ابرو سر کج ارزان بگیرید. آن را در پاک کننده رنگ ناخن فرو ببیرید. و به وسیله آن، با دقت، رنگ اضافی را از گوشه های ناخن خود پاک کنید.

نزدن لایه پایانی مناسب

اگر در آخر، لایه ای از برق ناخن به روی ناخن های بگشید، نه تنها ظاهری حرفه ای پیدا می کند، بلکه باعث می شود لاک، دیرتر پاک شود. ناخنی که لاک رویش پریده باشد، اصلا ظاهر جالبی ندارد.

هرچه کم تر، بهتر

اگر تازه کار باشید، برای لاک زدن باید قانون هرچه کم تر، بهتر را رعایت کنید. می توانید با استفاده از پنس مو، چند نقطه روی لاک بگذارید، یا روی لاکی که زده اید، پولک و جواهرات تزئینی بچسبانید

رنگ لاکی که به رنگ پوست نمی آید

اگر در عرصه طراحی ناخن تازه کار هستید، و خیلی لاک نمی زنید، بهتر است از رنگ هایی شروع کنید که خیلی جیغ نیستند. رنگ های خنثی یا تقریبا خنثی، رنگ های پایه هستند. و اگر اشتباه کنید، خیلی به چشم نمی آید.

طراحی ناخنی که به فرم ناخن نمی آید

سعی کنید اگر می خواهید ناخن خود را طراحی کنید. مدلی را انتخاب کنید که ناخنی شبیه به فرم ناخن شما داشته باشد. ناخن های نوک تیز و مثلثی، سطح پایه بزرگ تری نسبت به ناخن های مستطیلی دارند، پس اگر مدل خود را اشتباه انتخاب کنید، نتیجه کاملا متفاوت خواهد شد.

استفاده از تکنیک های بسیار سخت

حتی بیشتر طراحان ناخن حرفه ای، برای در آوردن برخی تکنیک ها، مشکل بیشتری دارند. سعی کنید تکنیک هایی را انتخاب کنید که به سطح حرفه ای بدن شما بخورد تا نتیجه عالی از آب در بیاید.

 

استفاده از لاک قدیمی

لاک نیز مانند بقیه لوازم آرایشی، با تاریخ ساخت و انقضا عرضه می شود. لاک های قدیمی و سفت شده، استفاده از آن را سخت تر کرده و نتیجه مانیکور را خراب می کنند. اگر از تازه بودن و قابل استفاده بودن لاک خود مطمئن نیستید، پیش از استفاده آن را در یخجال بگذارید تا غلظتش کم شود. اگر بازهم سفت و غلیظ بود، وقت دور انداختن آن فرا رسیده است.

پوست خشک

اگر سعی دارید ناخن خود را مانند یک مدل اینستاگرامی در بیاورید اما موفق نمی شوید، شاید به دلیل پوست خشک شما باشد. هر شب قبل از خواب و هر بار، پیش از استفاده از لاک ناخن، از کرم مرطوب کننده دست و ناخن استفاده کنید.

عدم استفاده از لایه رنگ پایه

اگر فکر می کنید رنگ پایه، مهم نیست، بهتر است در تصمیم خود تجدید نظر کنید. این کار باعث می شود که ناخن های شما لکه دار نشود و سر طراحی ناخن شما نیز پریده نباشد.

این متن توسط تحریریه فارمافوری با استفاده از منابع متعدد تهیه و تالیف تهیه شده است. بازنشر آن تنها با ذکر منبع مجاز است.

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *