تناسب اندام

چی بخورم لاغر بشم؟ خوردن این غذا باعث کاهش وزن می شود

چی بخورم لاغر بشم

اختصاصی فارمافوری: مطمئنا ورزش در کاهش وزن موثر است. اما اگر به نحوی صحیح غذا نخورید هیچگاه به اهداف خود دست نخواهید یافت. وعده های غذایی شما می توانند در کاهش وزن تاثیر چشمگیری داشته باشند. قطعا غذاهایی وجود دارند که در این راستا به شما کمک می کنند. غذایی وجود دارد که بهترین عملکرد را در زمینه ی کاهش وزن دارد. می خواهیم در این یادداشت با نگاهی مبتنی بر دانش روز به پرسش چی بخورم لاغر بشم پاسخ دهیم.

 

در ابتدا باید نکته ای را گوشزد کنیم

ما میدانیم که پیدا کردن تعادل مناسب برای وعده های غذایی در برنامه ی کاهش وزن کار ساده ای نیست. شما نمی خواهید که بیشتر از آنچه که می سوزانید کالری مصرف کنید. اما همچنین نمی خواهید که از آن وعده ها صرف نظر کرده و سوخت و ساز خود را کند کنید. صرف زمان برای برنامه ریزی در مورد وعده های غذایی مفید است. می توان آن وعده ها را با عادت های غذایی و زمان بندی خود هماهنگ کرد.

به آن به عنوان رژیم (شاید استفاده از لغت پرهیز غذایی مناسبتر باشد) نگاه نکنید.

اصلا کلمه ی رژیم را به زبان نیاورید. بار منفی زیادی دارد. رژیم به کلمه ای تبدیل شده که برای بیان مقابله با یک وضعیت اختلال به کار می رود. ما همواره سعی می کنیم تا از رژیم های غذایی تبعیت کنیم. ولی به ناچار در انجام آن ناتوان می مانیم. زیرا پیگیری مداوم آن به دلائلی کار بسیار دشواری می شود. در عوض به این شیوه به عنوان تغییر سبک زندگی نگاه کنید. به عنوان یک برنامه ی غذایی که باید آن را پی بگیرید.

 

غذاهای مناسب کاهش وزن وجود دارند

در زمان تغییر برنامه ی غذایی، غذاهایی معینی وجود داشته که باید برای کاهش وزن استفاده شوند. شما باید از مواد تمام غلات و مواد غذایی سرشار از پروتئین استفاده کنید که باعث افزایش انرژی و احساس سیری می شوند. همچنین باید از سبزیجات برگدار و میوه استفاده کرد. (تا حد امکان از کربوهیدارت ها و غذاهای فراوری و شیرین شده اجتناب کنید.)

مطمئن شوید که نوشیدنی شما سالم است

بله، چیزی که شما می نوشید ممکن است اثر زیادی بر کاهش وزن داشته باشد. از چایی های آماده و آب میوه های قند دار پرهیز کنید. این نوشیدنی ها باعث بزرگ شدن شکم و افزایش وزن می شود. در عوض، زیاد آب بنوشید. اگر دوست دارید می توانید کمی قهوه هم بخورید. و از چایی تازه استفاده کرده و خودتان آن را دم کنید. از تی بگ ها استفاده کنید.

چی بخورم لاغر بشم؟

می دانیم که غذاهایی که باید برای کاهش وزن مصرف کنید خیلی جالب و خوش طعم نیستند. بنابراین خوشحال خواهید شد اگر بدانید بهترین غذا برای مبارزه با افزایش وزن ادویه است! بله درست است، ادویه به سوختن چربی بدن شما کمک بسزایی می کند.

 

چگونه آن را وارد برنامه ی غذایی خود کنیم

روش های بسیاری برای استفاده از ادویه های چربی سوز در برنامه غذایی وجود دارد. دارچین را روی سریال صبحانه خود بریزید تا برای باقی روز اشتهای شما کنترل شود. داخل چاشنی سالاد از زنجبیل استفاده کنید تا به هضم غذا کمک کند. فلفل قرمز و فلفل سیاه را روی گوشت بریزید تا طعم غذا بهتر شود و چربی سوزی بدن افزایش یابد. فقط باید مقدار آن ها بیشتر از مصرف معمول و همیشگی تان باشد.

 

 

این متن توسط تحریریه فارمافوری با استفاده از منابع متعدد تهیه و تالیف شده است. بازنشر آن تنها با ذکر منبع مجاز است.

 

 

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *