خانواده سالم

کاندوم طعم دار چیست و چه کاربردهایی دارد؟

کاندوم طعم دار چیست

اختصاصی فارمافوری: کاندوم طعم دار همان کاندوم معمولی است اما طعم های دلخواه شما به روان کننده اضافه شده است. یک تغییر ساده است که عملکرد کاندوم را تغییر می دهد.

 

درباره کاندوم چه می دانید؟

کاندوم مردانه یک غلاف نازک است که برای رابطه جنسی ایمن روی آلت تناسلی مرد قرار می گیرد. و به محافظت در برابر عفونت های مقاربتی (STDs) کمک می کنند.

همچنین به عنوان یک روش برای جلوگیری از بارداری ناخواسته عمل می کنند.

 

انواع کاندوم ها

کاندوم تنوع زیادی دارد. شما نباید بیش از یک نوع را همزمان با هم استفاده کنید. این  امر می تواند باعث پاره شدن یا نشت کاندوم شود. برخی انواع کاندوم ها را می توانید در این جا مشاهده کنید.

 

تنظیم کیفیت

هر نوع کاندوم ویژگی های مشترک خاصی دارد. سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) دستورالعمل های روشنی برای کیفیت کاندوم ارائه کرده است. در اصل ، کاندوم هایی که مطابق دستورالعمل های FDA هستند ، به طور کامل بی خطر تلقی می شوند.

 

از لوبریکانتی مناسب استفاده کنید

استفاده از روان کننده مناسب مهم است. روان کننده های روغنی با کاندوم های لاتکس خوب کار نمی کنند و به طور کلی ایمن نیست. روان کننده های روغنی لاستیک کاندوم را ضعیف کرده و خطر پارگی آن را افزایش می دهد. از لوبریکانتی بر پایه آب استفاده کنید. مثلا ژل لوبریکانت آی پلاس آسیبی به لاتکس نمی رساند. (برای مشاهده توضیحات و قیمت محصول کافی ست روی نام آن کلیک کنید.)

 

کاندوم طعم دار چه کاربردهایی دارد؟

از کاندوم های سنتی مردانه می توان برای هر نوع رابطه، از قبیل رابطه جنسی دهانی ، مقعدی یا واژینال استفاده کرد. ولی کاندوم های طعم دار مخصوص رابطه جنسی دهانی هستند.

کاندوم های سنتی به علت بو و مزه لاستیکی، برای رابطه دهانی جذابیتی ندارند. همچنین عدم استفاده از کاندوم در حین رابطه دهانی، علاوه بر امکان انتقال انواع عفونتها، ممکن است برای همسر شما خوشایند نباشد.

البته استفاده از کاندوم های طعم دار برای سایر رابطه های جنسی می تواند خطراتی برای سلامتی به همراه داشته باشد. استفاده از کاندوم های طعم دار برای روابط غیر دهانی، در طولانی مدت می تواند باعث تحریک و عفونت شود.

 

خطرات کاندوم طعم دار

استفاده نادرست از کاندوم های طعم دار در مقایسه با کاندوم های استاندارد خطرات بیشتری را به همراه دارد.

سوراخ شدن ، پاره شدن و لغزش.

کاندوم ها بی عیب نیستند. میزان شکست آنها در حدود ۱۸ است. این امر معمولاً به این دلیل است که کاندوم در حین مقاربت پاره می شود یا می لغزد و پایین می آید و اسپرم از آن نشت می کند. این امر می تواند منجر به انتقال بیماری های مقاربتی یا حاملگی تصادفی شود.

پارگی و لغزش می تواند مشکل اصلی کاندوم های طعم دار باشد. چرا که این اتفاق در این مدل از کاندوم ها بیشتر مدل های کلاسیک و استاندارد می افتد. چرا که این کاندوم برای رابطه جنسی دهانی در نظر گرفته شده است.

بیماریهای مقاربتی که قابل انتقال هستند عبارتند از:

 

تبخال
سوزاک
ویروس پاپیلوم انسانی
سیفلیس
ویروس نقص ایمنی انسانی (HIV)
سندرم نقص ایمنی اکتسابی (ایدز)

 

حساسیت به لاتکس:

اکثر کاندوم ها از لاتکس ساخته شده اند. حساسیت خفیف به لاتکس می تواند منجر به بثورات ، کهیر یا آبریزش بینی شود. حساسیت شدیدتر به لاتکس می تواند باعث مشکل در تنفس و اختلال در فشار خون شود.

اگر به لاتکس حساسیت دارید ، جایگزین های کاندوم طعم دار عبارتند از:

تهبه شده از پلی اورتان ، جایگزین پلاستیکی

از جنس پلی ایزوپرن ، یک لاستیک مصنوعی

کاندوم هایی از پوست بره ، که از روده گوسفند تهیه شده اند اما در برابر بیماری های مقاربتی محافظت نمی کنند.

استفاده از کاندوم طعم دار برای رابطه جنسی واژینال می تواند منجر به تحریک و عفونت قارچی شود. بسته به مواد تشکیل دهنده ، طعم دهنده های خاصی می توانند باعث واکنش آلرژیک شوند.

 

کاندوم طعم دار را از کجا تهیه کنیم؟

مانند اکثر کاندوم ها ، کاندوم های طعم دار را می توان از داروخانه ها تهیه کرد. از آنجا که کاندوم های طعم دار تخصصی تر هستند ، احتمالاً باید آنها را از داروخانه های محله خود درخواست کنید. تا برای شما تهیه کنند.

 

اگر به لاتکس حساسیت دارید ، برای کاندومی از جنسی متفاوت ممکن است به جستجوی بیشتری نیاز داشته باشید. مارک های خاصی در زمینه کاندوم های غیر لاتکس تخصص دارند و مجموعه ای از کاندوم های طعم دار برای خرید ارائه می دهند.

 

چند نکته در رابطه با استفاده صحیح از کاندوم
  • از بیماریهای مقاربتی محافظت کنید. برای محافظت از خود در برابر بیماریهای مقاربتی در حین رابطه دهانی از کاندوم استفاده کنید.
  • در مورد انقضای کاندوم به روز باشید. کاندوم منقضی احتمال بیشتری برای پاره شدن دارد. همیشه قبل از استفاده تاریخ انقضای کاندوم را به خوبی بررسی کنید.
  • کاندوم را در یک جای خشک و خنک نگهداری کنید. گرما می تواند به کاندوم آسیب برساند و خطر پارگی را افزایش دهد.
  • هر بار برای هر عمل جنسی از کاندوم جدید استفاده کنید. استفاده مجدد از کاندوم در رابطه جنسی واژینال ، مقعدی یا دهانی می تواند منجر به خطرات متعددی مانند عفونت و یا پارگی کاندوم شود. هر بار قبل از رابطه جنسی کاندوم جدید بگذارید.

 

این متن توسط تحریریه فارمافوری با استفاده از منابع متعدد تهیه و تالیف شده است. بازنشر آن تنها با ذکر منبع مجاز است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *