سبک زندگی

کدام هنرمند افسرده است؟ ۱۰ سلبریتی غمگین هالیوود

کدام هنرمند افسرده است

افسردگی یک بیماری رایج این روزهاست. اگرچه مدرنیته به شیوع این بیماری دامن زد، ولی کرونا بود که آن را تا عمق جوامع پیش برد. تا جایی که دیگر این روزها کمتر کسی یست که افسردگی را احساس نکرده باشد. با این حال، بسیاری افراد از عنوان کردن بیماری های مربوط به اعصاب و روان شرم دارند. شاید دانستن این مطلب که کدام هنرمند افسرده است به ما کمک کند که بپذیریم مشکلات افسردگی، شرم آور نیستند. و سریع تر به دنبال درمان آن برویم.

 

کدام هنرمند افسرده است؟

۱۰ بازیگر غمگین هالیوود

 

  1. کتی پری

این ستاره ی پاپ در پخش زنده ی ۹۶ ساعته در یوتیوب در مورد افسردگی خود صحبت کرد. او در این جلسه ی احساسی گفت که علاقه دارد طرفدارانش حقیقت زندگی او را ببینند. برای همین هم رک صحبت کرد. او گفت “اگر مردم ببینند که من هم مثل آنها هستم، می توانند رویاهای بزرگی را در سرشان بپرورانند.”

  1. لیدی گاگا

این ستاره ی پاپ که آثاری نظیر پاپاراتزی و پوکر فیس را ساخته است، می گوید که در کل زندگی خود با افسردگی و اضطراب دست و پنجه نرم کرده است. لیدی گاگا از اعتراف به این نکته که او برای برطرف کردن افسردگی خود دارو مصرف می کند، خجالت زده نیست. در مصاحبه ای با مجله ی بیلبورد عنوان کرد که فکر می کند صحبت در مورد سلامت روان برای مردم اهمیت دارد. “اگر داستان زندگی خود را به اشتراک بگذاریم و در کنار یکدیگر باشیم، قویتر خواهیم ماند”

 

  1. کریستن بل

این بازیگر که صداپرداز شخصیت آنا در فیلم یخ زده (فروزن) بود، عنوان می کند که در دوران دانشگاه افسردگی را تجربه کرده است. بل در مطلبی که در سایت موتو از قول او منتشر شد، اینچنین نوشت: “اعتراف کردن به این نکته که با این بیماری روانی دست و پنجه نرم می کنیم، هیچ ایرادی را متوجه ما نمی کند.” او می گوید که برای درک بیشتر اختلال خود و از بین بردن برچسب اجتماعی، بیماری ام را افشا کردم.

 

  1. رایان فلیپ

بازیگر فیلم مقاصد بی رحمانه می گوید که نبرد او با افسردگی از سن جوانی شروع شده است. او در مصاحبه با مجله ال گفت: “با افزایش سن، افسردگی کاهش می یابد، اما من ذاتا انسان غمگینی هست.” فلیپ اجازه نداده است که این بیماری او را از درخشش در سینما باز بدارد. او اخیرا در سریال رازها و دروغ ها ایفای نقش کرده است.

 

  1. جی کی رولینگ

نویسنده ی داستان هری پاتر میلیون ها نفر را سرگرم کرد. اما او اعتراف می کند که در زمان نوشتن این رمان احساس افسردگی داشته است. این احساسات حتی باعث شدند که او موجوداتی به نام دمنتور را خلق کند.  او در سال ۲۰۱۰ در مصاحبه با اپرا وینفری گفت: “توصیف افسردگی برای کسی که هیچ وقت افسرده نبوده است، کار دشواری است. زیرا افسردگی با دلتنگی فرق دارد. افسردگی احساسات را از میان می برد.”

 

  1. شریل کرو

این خواننده که تاکنون نه بار برنده جایزه گرمی شده است، حتی قبل از مواجه شدن با سرطان سینه و تومور خوش خیم مغز، افسرده شده بود. او در مصاحبه با روزنامه تلگراف لندن در سال ۲۰۱۴ گفت: “من همواره احساس غم شدیدی دارم. من در سنین کودکی پیانو می نواختم تا ازین بی حسی خارج شوم”

 

  1. اشلی جود

بازیگر فیلم دختران را ببوس به گفته ی خودش یک کودکی غیر معمولی داشته است. او احساس انزوا و عدم امنیت داشته است. در نتیجه او در نوجوانی دچار یک غم عمیق شد. زمانی که او در موسسه ی درمانی در سال ۲۰۰۶ ثبت نام کرد زندگی اش بهتر شد. او در مصاحبه با مجله گلیمور گفت: “من آن زمان به کمک نیاز داشتم. درد و رنج زیادی را تحمل می کردم. “

 

  1. جیم کری

شاید وقتی می پرسیم که کدام هنرمند افسرده است، نام جیم کری حتی به عنوان حدس هم به ذهنمان نرسد. او بازیگری شاد و طناز به نظر می رسید. از فیلم گرینچ تا آس ونتورا، جیم کری دیوانه وارترین نقش ها را در دنیای سینما ایفا کرد. با این حال او روزهای تاریکی را سپری و از داروهای ضد افسردگی بسیار قوی استفاده کرده است. در اعتیاد غرق شد و خودش را به سوی تباهی کشاند. ولی او اکنون زندگی پاک و معنوی دارد. او در مصاحبه با ۶۰ دقیقه گفت: “این روزها من دیگر حتی به ندرت قهوه می نوشم. من در مورد مصرف نکردن الکل و مواد مخدر هم بسیار مصمم هستم. زندگی آنقدر زیباست که نباید با این چیزهای اعتیاد آور آلوده شود.”

 

  1. رابین ویلیامز

خودکشی رابین در سال ۲۰۱۴ همه را شوکه کرد. این بازیگر که سابقه ی کسب جایزه ی اسکار را در کارنامه هنری خود دارد، افسردگی، اعتیاد به مواد مخدر و الکل را تجربه کرده است. او به بیماری پارکینسون و زوال عقل مبتلا شد. در سال ۲۰۰۶، او احساسات خود را با تری گروس در میان گذاشت: “آیا من گاهی اوقات دیوانه می شوم؟ بله. آیا من همیشه دیوانه هستم؟ نه. آیا من ناراحت می شوم؟ وای، بله. آیا آسیب زیادی به من می زند؟ وای بله.”

 

  1. باز آلدرین

حتی راه رفتن روی کره ماه هم نتوانست جلوی افسردگی آلدرین را بگیرد. در حقیقت این فضا نورد پس از پا گذاشتن روی کرده ی ماه در سال ۱۹۶۹ به ناگهان معروف شد. پس از آن طلاق گرفت. الکل مصرف کرد و دچار افسردگی شد. او در مصاحبه با نیویورک تایمز عنوان کرد که بدبختی در تمام خانواده او جاری شد. مادر و پدربزرگش از بیماری رنج می بردند. تا جایی که هر دو دست به خودکشی زدند. بنابراین آلدرین به دنبال درمان رفت. و سر انجام رئیس انجمن ملی سلامت روان شد.

این متن توسط تحریریه فارمافوری با استفاده از منابع متعدد تهیه و تالیف شده است. بازنشر آن تنها با ذکر منبع مجاز است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *