بهترین مکمل ها, بیماری ها, خواص مواد غذایی, دارو-غذا

کدام ویتامین ها و مواد معدنی برای آکنه مفید هستند؟

کدام ویتامین ها و مواد معدنی برای آکنه مفید هستند؟

کدام ویتامین ها و مواد معدنی برای آکنه مفید هستند؟ آکنه یک بیماری التهابی پوستی است که باعث ایجاد جوش و سایر ضایعات پوستی می شود. برخی از ویتامین ها و مواد معدنی ممکن است به درمان و پیشگیری از آکنه کمک کنند.

آکنه یک بیماری شایع است که می تواند هر کسی را درگیر کند، اما اغلب در دوران بلوغ رخ می دهد. این بیماری زمانی ایجاد می شود که غدد روی پوست چربی بیش از حد تولید می کنند و با باکتری ها و سلول های مرده پوست مسدود می شوند. این منافذ مسدود می توانند متورم شوند که منجر به تشکیل جوش می شود.

طیف گسترده ای از داروهای های بدون نسخه (OTC) و نسخه ای می توانند به طور موثر آکنه را درمان کنند. با این حال، برخی از ویتامین ها و مواد معدنی نیز ممکن است برای افراد مبتلا به آکنه مفید باشند.

در این مقاله، ما بحث می‌کنیم که کدام ویتامین‌ها و مواد معدنی ممکن است به پیشگیری و درمان آکنه کمک کنند و شواهدی را در مورد استفاده از آنها در نظر بگیریم. ما همچنین برخی دیگر از درمان های طبیعی و نکات پیشگیری عمومی را پوشش می دهیم.

فلز روی

افراد مبتلا به آکنه ممکن است ویتامین ها و مواد معدنی را مفید بدانند.

روی یک منبع معدنی ضروری است که به طیف وسیعی از عملکردهای سلولی کمک می کند، از جمله:

عملکرد سیستم ایمنی

سنتز پروتئین و DNA

التیام زخم

تقسیم سلولی

فعالیت آنزیمی

روی همچنین ممکن است در ایجاد آکنه نقش داشته باشد.

مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۳ سطح روی، ویتامین A و ویتامین E در خون افراد با و بدون آکنه را بررسی کرد. محققان دریافتند که سطح همه این ویتامین ها و مواد معدنی در افراد مبتلا به آکنه به میزان قابل توجهی کمتر بود. آنها به این نتیجه رسیدند که رژیم غذایی غنی از این مواد مغذی می تواند به پیشگیری یا درمان آکنه کمک کند.

یک بررسی سیستماتیک از سال ۲۰۱۳ همچنین نشان می دهد که اشکال خوراکی و موضعی روی ممکن است به درمان آکنه کمک کند. نویسندگان شواهدی یافتند که نشان می‌دهد روی دارای خواص ضد باکتریایی و ضد التهابی است که ممکن است در کاهش آکنه مفید باشد. روی همچنین ممکن است تولید چربی روی پوست را کاهش دهد.

گنجاندن روی به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی متنوع آسان است. غذاهایی که منابع خوبی از روی هستند عبارتند از:

غذاهای دریایی مانند صدف، خرچنگ

گوشت قرمز

طیور

غلات صبحانه غنی شده

لوبیا، آجیل و غلات کامل

محصولات لبنی

همچنین می توان روی را به عنوان یک مکمل غذایی، چه به عنوان بخشی از یک قرص مولتی ویتامین یا به تنهایی مصرف کرد.

مردم می توانند طیف وسیعی از مکمل های روی را به صورت آنلاین خریداری کنند.

ویتامین A

ویتامین A نام گروهی از مواد شیمیایی به نام رتینوئیدها است. این ویتامین در بسیاری از عملکردهای بدن نقش دارد، از جمله:

عملکرد سیستم ایمنی

چشم انداز

تولید مثل

ارتباط بین سلول ها

عملکرد صحیح قلب، ریه ها و کلیه ها

ویتامین A همچنین ممکن است به مقابله با عملکرد ، نوعی باکتری که نقش مهمی در ایجاد آکنه دارد، کمک کند.

مطالعه ای در سال ۲۰۱۴ نشان داد که به نظر می رسد ویتامین A برخی از اثرات آکنه های Propionibacterium روی سلول های پوست را مختل می کند. با این حال، محققان باید مطالعات بیشتری را برای درک بهتر این اثرات و تعیین نحوه استفاده از ویتامین A برای درمان آکنه انجام دهند.

بسیاری از غذاهای مختلف حاوی ویتامین A هستند، از جمله:

جگر گاو

انواع خاصی از ماهی ها مانند شاه ماهی، سالمون و تن

سبزیجات سبز، از جمله اسفناج و کلم بروکلی

سبزیجات نارنجی و زرد مانند سیب زمینی شیرین، هویج و کدو حلوایی

میوه هایی مانند طالبی، زردآلو و انبه

محصولات لبنی

غلات صبحانه غنی شده

ویتامین A همچنین به عنوان یک مکمل غذایی در اکثر فروشگاه ها و داروخانه ها مواد غذایی سالم موجود است. مکمل های ویتامین A نیز برای خرید آنلاین در دسترس هستند.

ویتامین D

هم غلات صبحانه و هم شیر حاوی ویتامین D هستند.

ویتامین D به بدن کمک می کند تا کلسیم را جذب کند و برای سلامت استخوان ها ضروری است. همچنین نقش مهمی در ارتباط بین سلول های عصبی و توانایی بدن برای مبارزه با میکروب ها ایفا می کند.

یک مطالعه در سال ۲۰۱۶ نشان داد که افراد مبتلا به آکنه نسبت به افراد بدون بیماری پوستی سطوح ویتامین D کمتری دارند. این کمبود ممکن است عاملی در ایجاد آکنه باشد.

طبق یک مطالعه در سال ۲۰۱۴، ویتامین D همچنین مانع از تأثیرگذاری آکنه های Propionibacterium بر سلول های پوست می شود. این باکتری ها نقش مهمی در ایجاد آکنه دارند.

نتایج این مطالعات نشان می دهد که ویتامین D ممکن است در درمان یا پیشگیری از آکنه مفید باشد، اما تحقیقات بیشتری برای درک بهتر این یافته ها ضروری است.

هنگامی که نور فرابنفش خورشید با پوست در تماس قرار می گیرد، بدن ویتامین D را به طور طبیعی تولید می کند. با این حال، برخی از غذاها حاوی ویتامین D نیز هستند، از جمله:

ماهی های چرب مانند سالمون، تن و ماهی خال مخالی

جگر گاو

پنیر

تخم مرغ

قارچ

غذاهای غنی شده مانند شیر، آب میوه و غلات صبحانه

اکثر فروشگاه ها و داروخانه ها مکمل های ویتامین D را می فروشند. این مکمل ها برای خرید آنلاین نیز در دسترس هستند.

سایر درمان های طبیعی

بسیاری از درمان های OTC کدام ویتامین ها و مواد معدنی برای آکنه مفید هستند؟موثر برای آکنه در دسترس هستند، مانند محصولات حاوی بنزوئیل پراکسید و اسید سالیسیلیک. درمان های قوی با نسخه نیز توسط پزشک یا متخصص پوست در دسترس است.

از طرف دیگر، برخی از داروهای طبیعی عبارتند از:

روغن درخت چای. برخی شواهد معتبر نشان می دهد که روغن موضعی درخت چای می تواند به درمان آکنه خفیف تا متوسط ​​کمک کند. مردم می توانند طیف گسترده ای از محصولات حاوی روغن درخت چای را به صورت آنلاین خریداری کنند.

عصاره زرشک. یک مطالعه معتبر نشان می دهد که مکمل های عصاره زرشک ممکن است برای آکنه متوسط ​​تا شدید در نوجوانان مفید باشد. محصولات عصاره زرشک برای خرید آنلاین در دسترس هستند.

نکات پیشگیری

شستن منظم موها می تواند به جلوگیری از آکنه کمک کند.

همیشه نمی‌توان از بروز آکنه که گاهی اوقات در خانواده‌ها دیده می‌شود، پیشگیری کرد.

با این حال، برخی از راه ها برای کاهش خطر ابتلا به آکنه و کمک به جلوگیری از شیوع بیشتر عبارتند از:

برای از بین بردن چربی اضافی و سلول های مرده پوست، پوست را به آرامی بشویید. با این حال، توجه داشته باشید که تمیز کردن بیش از حد می تواند پوست را تشدید کند و آکنه را بدتر کند.

دوش گرفتن بعد از ورزش یا تعریق، زیرا عرق می تواند منافذ را مسدود کند.

از پوشیدن لباس های تنگ که مانع از تنفس پوست می شود خودداری کنید.

استفاده از محصولات و لوازم آرایشی پوستی غیر کومدون زا یا غیر آکنه زا.

دور نگه داشتن محصولات مو از صورت

پرهیز از دست زدن، چیدن یا ترکیدن جوش ها.

شستن مرتب موها با شامپو مخصوصاً اگر موها چرب باشد.

خلاصه

آکنه یک بیماری شایع پوستی است که اغلب در دوران بلوغ ایجاد می شود. بسیاری از درمان‌های OTC و نسخه‌ای مختلف برای درمان آکنه در دسترس هستند، اما دریافت ویتامین‌ها و مواد معدنی کافی نیز ممکن است برای پوست مفید باشد.

به طور خاص، روی و ویتامین های A و D ممکن است به درمان و پیشگیری از آکنه کمک کنند. بسیاری از غذاها به طور طبیعی حاوی این مواد مغذی هستند، از جمله گوشت، ماهی، سبزیجات و محصولات لبنی.

محصولات غذایی غنی شده، مانند غلات صبحانه، شیر و آب میوه، منبع عالی دیگری هستند.

فرد همچنین می تواند مکمل های غذایی، از جمله محصولات مولتی ویتامین، مصرف کند تا اطمینان حاصل شود که به اندازه کافی از این ویتامین ها و مواد معدنی ضروری دریافت می کند.

این متن توسط تحریریه فارمافوری با استفاده از منابع متعدد تهیه و تالیف تهیه شده است. بازنشر آن تنها با ذکر منبع مجاز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *