بیماری ها, خانواده سالم, خواص مواد غذایی, دارو, دارو-غذا, رژیم غذایی

۹ روغن ضروری برای دیابت

۹ روغن ضروری برای دیابت

۹ روغن ضروری برای دیابت. دیابت بر نحوه تولید و استفاده از انسولین در بدن تأثیر می گذارد و می تواند منجر به علائم و عوارض مختلفی شود. برخی بر این باورند که رایحه درمانی یا درمان با روغن های ضروری می تواند کمک کننده باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روغن‌هایی که ممکن است برای افراد دیابتی مفید باشند، نحوه استفاده از آنها و اقدامات احتیاطی بیشتر بدانید.

روغن های ضروری، رایحه درمانی و دیابت

اسانس ها نسخه های غلیظی از ترکیبات خاص در مواد گیاهی هستند.

فرد به راحتی می تواند اسانس را در پوست مرکبات پیدا کند. برای مثال، پوست کندن یک پرتقال، اسانس آن را آزاد می کند و بوی پرتقال تازه را پخش می کند.

رایحه درمانی شامل استنشاق یا جذب ترکیبات این روغن ها برای اهداف دارویی است.

بدن می تواند به راحتی از بسیاری از این ترکیبات استفاده کند. از زمان های قدیم، مردم از اسانس ها به روش های مختلف استفاده می کردند و برخی از ترکیبات آنها اساس چندین داروی غربی را تشکیل می دادند.

اسانس های زیر ممکن است به کاهش اثرات دیابت کمک کنند.

تخم گشنیز

دانه گشنیز ضروری ممکن است به کاهش سطح قند خون کمک کند.

بذر گشنیز – یا گشنیز – در سراسر جهان رشد می کند. در بسیاری از روایات، تخم گشنیز برای مشکلات گوارشی مانند سوء هاضمه، اسهال و نفخ معده است.

اسانس دانه گشنیز همچنین ممکن است به مبارزه با دیابت کمک کند. در مطالعه ای که در سال ۲۰۰۹ انجام شد، دانشمندان دریافتند که عصاره دانه گشنیز سطح قند خون را در موش های دیابتی کاهش می دهد.

محققان خاطرنشان کردند که سلول های بتا در لوزالمعده پس از استفاده از روغن دانه گشنیز فعال تر بودند. این ممکن است به افزایش سطح انسولین و کاهش قند خون کمک کند.

روغن دانه گشنیز برای خرید آنلاین موجود است.

بادرنجبویه

بر اساس مطالعه ای که در سال ۲۰۱۵ منتشر شد، اسانس بادرنجبویه (Melissa officinalis) ممکن است به افرادی که سطح قند خون بالایی دارند کمک کند. محققان دریافتند که اسانس بادرنجبویه به تشویق سلول ها برای مصرف گلوکز کمک می کند.

این تیم آزمایش را در آزمایشگاه انجام داد، نه با انسان، اما نشان می دهد که روغن ممکن است برای سطح قند خون مفید باشد، زمانی که فردی از آن در یک پخش کننده استفاده می کند یا آن را روی پوست می گذارد.

اسانس بادرنجبویه برای خرید آنلاین موجود است.

جوانه میخک

در یک مطالعه مبتنی بر حیوان، محققان دریافتند که اسانس جوانه میخک می تواند در پیشگیری یا مدیریت دیابت نوع ۲ نقش داشته باشد.

این تیم کشف کردند که این روغن باعث کاهش سطح آنزیم‌ها در لوزالمعده می‌شود به نحوی که ممکن است با دیابت مبارزه کند.

همچنین، آنها اشاره کردند که اسانس جوانه میخک ممکن است به طور خاص به مدیریت یا جلوگیری از ویژگی های دیابت که ناشی از استرس اکسیداتیو است کمک کند.

این مهم زمانی اتفاق می افتد که بدن آنتی اکسیدان کافی برای مبارزه با رادیکال های آزاد، که مولکول های ناپایداری هستند که به سلول های سراسر بدن آسیب می رسانند، تولید نمی کند.

اسانس جوانه میخک برای خرید آنلاین موجود است.

دانه سیاه

مردم از سیاه دانه یا سیاهدانه در طب سنتی برای درمان بسیاری از بیماری ها از جمله دیابت استفاده می کردند.

دانشمندان اثرات دانه سیاهدانه و اسانس آن را بر دیابت در مدل موش آزمایش کردند و یافته های خود را در سال ۲۰۱۴ گزارش کردند.

آنها به این نتیجه رسیدند که هم دانه و هم اسانس می توانند درمان های مفیدی برای قند خون بالا و مشکلات ناشی از آن باشند.

محققان همچنین دریافتند که سیاهدانه سرشار از آنتی اکسیدان هایی است که ممکن است به کاهش خطر عوارض دیابت ناشی از استرس اکسیداتیو کمک کند.

استفاده از اسانس سیاه دانه در کنار یک رژیم غذایی متنوع و سالم ممکن است به کاهش قند خون به سطوح ایمن کمک کند.

اسانس سیاه دانه برای خرید آنلاین موجود است.

فلفل سیاه

افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ اغلب دارای فشار خون بالا و مشکلات گردش خون هستند.

یک مطالعه در سال ۲۰۱۳ نشان داد که اسانس یک ادویه معمولی آشپزخانه، فلفل سیاه، ممکن است به مدیریت یا پیشگیری از دیابت نوع ۲ و فشار خون کمک کند.

محققان خاطرنشان کردند که این روغن حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان است و ممکن است به مسدود کردن آنزیم های خاصی کمک کند که ممکن است به دیابت و فشار خون بالا کمک کنند.

اسانس فلفل سیاه برای خرید آنلاین موجود است.

هلی کریسوم و گریپ فروت

مدیریت وزن یک عامل کلیدی در کنترل علائم دیابت نوع ۲ است. در حالی که اضافه وزن باعث ایجاد همه موارد دیابت نمی شود، اما می تواند خطر را افزایش دهد یا علائم را بدتر کند.

کاهش وزن اولین درمان برای بسیاری از افراد مبتلا به دیابت است. این شامل ورزش و تغییر در رژیم غذایی است، اما روغن های ضروری ممکن است کمک کنند.

بر اساس مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۵ منتشر شد، زمانی که موش‌های چاق عصاره‌های هلی‌کریسوم یا گریپ فروت را به عنوان مکمل مصرف کردند، نسبت به موش‌هایی که هیچ مکملی مصرف نکردند، وزن کمتری اضافه کردند و علائم التهاب و انسولین اضافی کمتری داشتند.

تحقیقات آینده ممکن است نشان دهد که هم هلی‌کریزم و هم گریپ فروت در صورت استفاده صحیح از این عصاره‌ها می‌توانند به کاهش وزن کمک کنند.

به عنوان مثال، پس از تمرین، ماساژ با روغن پایه حاوی اسانس هلیکریزوم یا گریپ فروت ممکن است به آرامش و کاهش وزن کمک کند.

روغن های هلی کریسوم و گریپ فروت به صورت آنلاین در دسترس هستند.

دارچین

این ماده غممکن است حساسیت به انسولین و سایر ویژگی های دیابت را بهبود بخشد.

دارچین یک ادویه محبوب در دسرها و سایر غذاهای معطر است. به نظر می رسد طعم آن بدون افزودن شکر بیشتر شیرینی را افزایش می دهد.

همچنین، تحقیقات نشان می دهد که ممکن است به افراد مبتلا به دیابت کمک کند. قبل از انتشار یافته های خود در سال ۲۰۱۰، دانشمندان به این نتیجه رسیدند که دارچین ممکن است برای حساسیت به انسولین، سطح قند و چربی، التهاب، فشار خون و حتی وزن بدن مفید باشد.

مصرف منظم دارچین و استفاده از اسانس آن ممکن است به کنترل برخی از ویژگی های دیابت در برخی افراد کمک کند.

اسانس دارچین برای خرید آنلاین در دسترس است.

اسطوخودوس

اسانس اسطوخودوس کاربردهای متعددی در طب سنتی و غربی دارد و طبق تحقیقات منتشر شده در سال ۲۰۱۳، ممکن است به تسکین علائم دیابت کمک کند.

محققان دریافتند که در آزمایش‌های حیوانی، اسانس اسطوخودوس به تعادل سطوح بالای قند خون و محافظت در برابر استرس اکسیداتیو کمک می‌کند، که باعث ایجاد عوارض در افراد مبتلا به دیابت می‌شود.

روغن اسطوخودوس برای خرید آنلاین در دسترس است.

نحوه استفاده از اسانس ها برای دیابت

دیفیوزر یکی از راه های استفاده از روغن های ضروری است.

دیابت یک بیماری پیچیده است که ممکن است به رایحه درمانی، که عمل استفاده از روغن های ضروری به عنوان درمان است، پاسخ دهد. با این حال، ممکن است برای همه مفید نباشد یا ایمن نباشد.

اشکال مختلفی از آروماتراپی وجود دارد، اما همیشه مهم است که دستورالعمل‌های منبع مورد اعتماد را به دقت دنبال کنید تا از عوارض جانبی جلوگیری کنید.

استنشاق و مالیدن به پوست دو روش اصلی استفاده از روغن ها هستند. گیرنده های بینی و مویرگ های ریه ذرات بسیاری از اسانس ها را می گیرند و به جریان خون می برند.

در دیفیوزر: چند قطره اسانس را به دیفیوزر آروماتراپی اضافه کنید و بخار را طولانی و عمیق بکشید. هدف این است که اجازه دهید ترکیبات مفید وارد بدن شوند. یک دیفیوزر ذرات روغن را در هوا پخش می کند.

استنشاق مستقیم: چند قطره روغن را روی مقداری آب داغ شناور کنید تا یک دیفیوزر جداگانه بسازید.

روی یک تکه پنبه: چند قطره را روی یک تکه پنبه یا دستمال بریزید و نفس بکشید کنید.

رقیق شده روی پوست یا در ماساژ: برخی از ذرات ممکن است به اندازه کافی کوچک باشند که از پوست عبور کنند، جایی که ممکن است وارد جریان خون شوند یا درمان موضعی ارائه دهند. همیشه یک اسانس را در روغن حامل مانند روغن بادام شیرین رقیق کنید.

به عنوان بخشی از ماساژ، روغن ها همچنین می توانند به فرد کمک کنند تا آرام شود و سطح استرس را کاهش دهد.

افراد همچنین می توانند روغن های ضروری رقیق شده را روی نمک های حمام، لوسیون ها یا پانسمان های زخم بمالند.

برای یافتن دیفیوزرها و روغن های حامل برای خرید آنلاین روی لینک ها کلیک کنید.

هشدارها

همه روغن ها برای همه مفید نیستند، چه در پخش کننده و چه روی پوست.

به عنوان مثال، برخی از روغن ها می توانند ریه ها را تحریک کنند و برای افرادی که مشکلات تنفسی دارند، مانند آسم، خطرناک باشند.

در زیر برخی از ملاحظات بهداشتی برای روش های مختلف آروماتراپی آورده شده است:

در یک دیفیوزر

افراد مبتلا به آسم نباید از روغن های ضروری استفاده کنند، زیرا می توانند باعث تحریک و ایجاد علائم بالقوه تهدید کننده زندگی شوند. هرکسی که هنگام استفاده از روغن‌های ضروری دچار مشکلات تنفسی می‌شود، باید فوراً استفاده از آنها را متوقف کند.

زنان باردار، کودکان و حیوانات خانگی نیز ممکن است واکنش های نامطلوبی را تجربه کنند، و فرد باید قبل از استفاده از دیفیوزر، آنها را در نظر بگیرد.

روی پوست

رقیق کردن یک اسانس، با مخلوط کردن آن با روغن حامل، قبل از استفاده روی پوست بسیار مهم است. به عنوان مثال، چند قطره اسانس را به ۱ اونس روغن زیتون، روغن نارگیل یا روغن بادام اضافه کنید.

آلرژی

قبل از استفاده از مخلوط اسانس رقیق شده، سعی کنید مقدار آن را به اندازه یک سکه روی ساعد بمالید تا آلرژی را بررسی کنید. اگر بعد از ۲۴ تا ۴۸ ساعت هیچ نشانه ای از آلرژی ظاهر نشد، استفاده از روغن رقیق شده بی خطر است.

تاثیر هورمونی

در سال ۲۰۱۸، مؤسسه ملی علوم بهداشت محیطی به منبع معتبر اشاره کرد که برخی از روغن‌های ضروری، از جمله اسطوخودوس، حاوی موادی هستند که ممکن است وقتی افراد آن‌ها را روی پوست می‌مالند، فعالیت هورمونی را مختل کنند. این امر ممکن است منجر به رشد ناخواسته بافت سینه در مردان قبل از بلوغ شود.

هرگز یک اسانس را قورت ندهید، زیرا بسیاری از آنها سمی هستند.

چشم انداز

روغن های ضروری ممکن است به افراد مبتلا به دیابت به عنوان مکملی برای درمان منظم آنها کمک کند. با این حال، تحقیقات هنوز تایید نکرده اند که هر روغن ضروری به طور موثر دیابت را درمان می کند، و برخی از استفاده ها ممکن است بی خطر نباشد.

افرادی که از این روغن ها استفاده می کنند باید علاوه بر درمان منظم خود این کار را انجام دهند و احتیاط های ذکر شده در بالا را نیز در نظر داشته باشند.

بهتر است قبل از استفاده از روغن‌های ضروری با پزشک مشورت کنید و فرد نباید بدون مشورت با پزشک از آن‌ها روی کودکان یا اطراف آن استفاده کند.

هنگامی که شخصی از آنها به طور ایمن استفاده می کند، روغن های ضروری ممکن است به مبارزه با دیابت، از جمله علائم و عوارض جانبی آن، کمک کنند.

صرف نظر از برنامه درمانی یک فرد، مهم است که منبع قابل اعتماد را تا حد امکان در مورد بیماری یاد بگیرید، زیرا این امر می تواند نتایج را بهبود بخشد و منجر به کیفیت زندگی بهتر شود.

درباره فواید روغن های ضروری برای اضطراب، افسردگی، پسوریازیس و احتقان سینوسی بیشتر بدانید.

این متن توسط تحریریه فارمافوری با استفاده از منابع متعدد تهیه و تالیف تهیه شده است. بازنشر آن تنها با ذکر منبع مجاز است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *