بهترین مکمل ها, بیماری ها

۱۱  مکمل برای بیماری انسدادی مزمن ریه

11  مکمل برای بیماری انسدادی مزمن ریه

۱۱  مکمل برای بیماری انسدادی مزمن ریه. بیماری انسدادی مزمن ریه (COPD) یک اصطلاح جمعی برای گروهی از بیماری های مزمن ریوی از جمله برونشیت مزمن، آسم مقاوم به درمان و آمفیزم است. با این حال، تعدادی مکمل و داروهای موجود وجود دارد که ممکن است به کاهش علائم بیماری انسدادی مزمن ریه  کمک کند.

افراد مبتلا به بیماری انسدادی مزمن ریه  نفس کشیدن را به طور فزاینده ای دشوار می کنند. از جمله علائم دیگر، ممکن است سرفه، خس خس سینه و احساس سفتی در قفسه سینه را تجربه کنند.

تغذیه برای ۱۵.۷ میلیون نفر در ایالات متحده با تشخیص بیماری انسدادی مزمن ریه  بسیار مهم است.

به گفته بنیاد بیماری انسدادی مزمن ریه ، افراد مبتلا به بیماری انسدادی مزمن ریه  ممکن است به دلیل تلاشی که در حین تنفس انجام می دهند، به ۴۳۰ تا ۷۲۰ کالری بیشتر در روز نسبت به سایر افراد نیاز داشته باشند. در واقع، ۲۵ تا ۴۰ درصد از افراد مبتلا به بیماری انسدادی مزمن ریه  با سوءتغذیه مواجه هستند .

در حال حاضر هیچ درمانی برای بیماری انسدادی مزمن ریه  وجود ندارد. با این حال، انجمن ریه آمریکا پیشنهاد می کند که خوردن یک رژیم غذایی پرچرب و کم کربوهیدرات می تواند برای افرادی که مشکلات تنفسی دارند مفید باشد.

همچنین مکمل ها و داروهای مختلفی وجود دارد که افراد مبتلا به بیماری انسدادی مزمن ریه  می توانند برای حمایت از درمان پزشکی خود و کمک به آنها در مدیریت شرایط خود تلاش کنند. برای یادگیری بیشتر خواندن را ادامه دهید.

ویتامین ها

محققان ویتامین های زیر را برای درمان و حمایت بیماری انسدادی مزمن ریه  شناسایی کرده اند:

ویتامین D

مطالعات نشان داده اند که بسیاری از افراد مبتلا به بیماری انسدادی مزمن ریه  ویتامین D پایینی دارند و مصرف مکمل های ویتامین D به عملکرد بهتر ریه ها کمک می کند.

مصرف مکمل های ویتامین D-3 برای بیماری انسدادی مزمن ریه  همچنین می تواند از شعله های متوسط ​​یا شدید محافظت کند.

ویتامین C

محققان سطح پایین ویتامین C را با افزایش تنگی نفس، مخاط و خس خس سینه مرتبط می دانند.

ویتامین E

مطالعات نشان می دهد که افرادی که تشدید علائم بیماری انسدادی مزمن ریه  را تجربه می کنند نسبت به افرادی که بیماری انسدادی مزمن ریه  آنها پایدار است، سطح ویتامین E کمتری دارند.

مطالعات دیگر نشان می دهد که استفاده طولانی مدت از مکمل های ویتامین E ممکن است به جلوگیری از بیماری انسدادی مزمن ریه  کمک کند.

ویتامین A

بر اساس یک مطالعه، افرادی که بیشترین مصرف ویتامین A را داشتند، ۵۲ درصد کمتر در معرض خطر ابتلا به بیماری انسدادی مزمن ریه  بودند.

مواد معدنی

محققان مواد معدنی زیر را برای درمان و حمایت بیماری انسدادی مزمن ریه  شناسایی کرده‌اند:

منیزیم

منیزیم از عملکرد ریه پشتیبانی می کند، اما برخی از داروهای بیماری انسدادی مزمن ریه  ممکن است در توانایی بدن برای جذب آن اختلال ایجاد کنند.

مردم همچنین باید در مصرف مکمل های منیزیم برای بیماری انسدادی مزمن ریه  احتیاط کنند، زیرا می تواند با برخی داروها تداخل داشته باشد و عوارض جانبی ایجاد کند.

کلسیم

کلسیم می تواند به عملکرد ریه ها کمک کند، اما برخی از داروهای بیماری انسدادی مزمن ریه  ممکن است باعث از دست دادن کلسیم افراد شوند. این امر باعث می‌شود که افراد مبتلا به بیماری انسدادی مزمن ریه  اهمیت بیشتری داشته باشند تا غذاهای غنی از کلسیم را در رژیم غذایی خود در نظر بگیرند.

اگر فردی نتواند از طریق رژیم غذایی به کلسیم نیاز خود برسد، ممکن است نیاز به مصرف مکمل کلسیم باشد.

سایر مکمل ها

محققان مکمل های اضافی زیر را برای درمان و حمایت بیماری انسدادی مزمن ریه  شناسایی کرده اند:

اسیدهای چرب امگا ۳

افزایش مصرف اسیدهای چرب امگا ۳ ممکن است التهاب را در افراد مبتلا به بیماری انسدادی مزمن ریه  کاهش دهد. اگرچه آنها در ماهی، دانه ها و آجیل ها وجود دارند، اما برخی از افراد مکمل های روغن ماهی را مصرف می کنند تا مطمئن شوند که این ماده مغذی را به اندازه کافی دریافت می کنند.

فیبر غذایی

خوردن فیبر رژیمی بیشتر ممکن است منجر به کاهش خطر ابتلا به بیماری انسدادی مزمن ریه  شود.

دمنوش های گیاهی

در برخی از نقاط جهان، بسیاری از افراد مبتلا به بیماری انسدادی مزمن ریه  از چای های زیر برای کاهش علائم استفاده می کنند:

چای سبز

بابونه

بادرنجبویه

چای لیمو ترش

چای بذر کتان

مریم گلی

آویشن

گل خطمی

چای گل رز

چای نعنا

در واقع، برخی از تحقیقات نشان داده است که نوشیدن چای سبز حداقل دو بار در روز ممکن است خطر ابتلا به بیماری انسدادی مزمن ریه  را کاهش دهد.

کورکومین

برخی از افراد کورکومین را که در زردچوبه وجود دارد، یک ضد التهاب طبیعی می نامند.

برخی تحقیقات نشان می دهد که ممکن است به درمان التهاب راه های هوایی که مشخصه بیماری انسدادی مزمن ریه  است کمک کند.

جینسینگ

برخی از حامیان سلامت سنتی و جایگزین مکمل‌های جینسینگ را برای بیماری انسدادی مزمن ریه  توصیه می‌کنند تا به تقویت قدرت ریه کمک کنند.

با این حال، یک مطالعه در سال ۲۰۱۹ تفاوت کمی در نتایج بین کسانی که جینسینگ برای بیماری انسدادی مزمن ریه  مصرف کردند و کسانی که دارونما مصرف کردند، نشان داد.

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد

بیماری انسدادی مزمن ریه  مزمن و پیشرونده است، به این معنی که از بین نمی رود و با گذشت زمان بدتر می شود. افراد مبتلا به بیماری انسدادی مزمن ریه  باید به طور منظم به پزشک خود مراجعه کنند تا وضعیت خود را کنترل و مدیریت کنند.

حتی اگر داروهای تجویزی نمی توانند کاهش تدریجی ظرفیت تنفس را معکوس کنند، اما می توانند به افراد مبتلا به بیماری انسدادی مزمن ریه  کمک کنند تا علائم خود را مدیریت کنند.

همچنین، دریافت منظم واکسن آنفولانزا می تواند به افراد مبتلا به بیماری انسدادی مزمن ریه  کمک کند تا از بیماری هایی که می توانند باعث عوارض جدی شوند، جلوگیری کنند. به این دلایل، افراد مبتلا به بیماری انسدادی مزمن ریه  به مراقبت های پزشکی منظم نیاز دارند.

اگرچه مصرف مکمل‌ها برای بیماری انسدادی مزمن ریه  می‌تواند مفید باشد، اما افراد مبتلا به این بیماری باید در مورد تمام مکمل‌هایی که مصرف می‌کنند یا قصد مصرف آن‌ها را دارند با پزشک یا سایر ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی صحبت کنند.

ویتامین ها، مواد معدنی، گیاهان و سایر محصولات ممکن است با داروهای بیماری انسدادی مزمن ریه  تداخل داشته باشند. آنها همچنین می توانند عوارض جانبی ایجاد کنند.

خلاصه

بیماری انسدادی مزمن ریه  یک بیماری جدی و مزمن است.

اگرچه در حال حاضر هیچ درمانی برای این بیماری وجود ندارد، درمان پزشکی می تواند به افراد در مدیریت علائم خود کمک کند. استفاده از مکمل های گیاهی و تغذیه ای برای بیماری انسدادی مزمن ریه  نیز می تواند به مدیریت علائم کمک کند.

با این حال، قبل از مصرف هر مکملی، فرد باید در مورد استفاده از آنها با پزشک یا سایر ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی صحبت کند.

این متن توسط تحریریه فارمافوری با استفاده از منابع متعدد تهیه و تالیف تهیه شده است. بازنشر آن تنها با ذکر منبع مجاز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *