تناسب اندام

۱۵ روش برای لاغری سریع که هرگز از آن خبر نداشتید

15 روش برای لاغری سریع

اختصاصی فارمافوری : اضافه وزن و دردسرهای آن کم نیستند. جدا از آسیب های بسیار که به سلامت بدن شما وارد می شود ، خطر ابتلا به بیماری های قلبی و انواع سرطان ارتباط مستقیمی با وزن بیش از حد دارند. همچنین ممکن است از طریق صدمه زدن به زیبایی بدن شما باعث کاهش اعتماد به نفس و همزمان افزایش افسردگی در شما شود و زندگی روزمره شما را تحت تاثیر قرار دهد.  بسیاری از افرادی که در پی کاهش وزن هستند در پی راه هایی هستند که در این مسیر دشوار به سرعت به نتیجه برسند و لاغر شوند. بسیار خب! ما در اینجا چند راه حل جدید به شما معرفی می کنیم که احتمالا از تاثیرات شگرف آن بر بهبود لاغری خود خبر نداشته اید. پس این شما و این ۱۵ روش برای لاغری که هرگز از آن خبر نداشتید.

۱۵ روش برای لاغری سریع که هرگز از آن خبر نداشتید

 

چک کردن خلق و خو

متخصصان ورزشی معتقد هستند تمایل به خوردن میان وعده، شاید اصلا ربطی به گرسنگی نداشته باشد. و برعکس به دلیل تنهایی، افسردگی، یا اضطراب شما باشد. اگر خیلی از مواقع زمانی که ناراحت هستید، شروع به پرخوری می کنید، یا اگر بعد از خوردن غذا می بینید که حس خوشحالی به شما دست می دهد، احتمال دارد مشکلی وجود داشته باشد. بنابراین برای این مورد، به مشاور مراجعه کنید تا با کنترل اضطراب شما، اشتهایتان کنترل شود.

 

خرید به اندازه یک نفر

اگر نمی توانید جلوی خود را بگیرید و حتما باید شیرینی، چیپس، یا دیگر مواد غذایی بی ارزش فرآوری شده بخرید، انواعی را خریداری کنید که در یک پکیچ کوچک یک وعده ای عرضه می شوند. از خرید آن دسته مواد غذایی که بزرگ و به صورت خانوادگی است، پرهیز کنید. به این صورت اگر هم بخواهید تمام بسته را تمام کنید، حداقل آسیب کم تری به خود وارد می کنید.

 

پیدا کردن مشوق

در ابتدای راه، از خودتان بدون لباس عکس دیجیتالی بگیرید. هر دو هفته یک بار نیز عکس بگیرید تا به چشم خود ببینید چقدر پیشرفت داشته اید. این کار باعث می شود به ادامه راه تشویق شوید.

تعیین مسافت به جای تعیین زمان

به گفته متخصصین به جای تعیین زمان، در پیاده روی های خود مسافت مشخصی را تعیین کنید. در غیر این صورت، آخر مسیر که خسته شدید، مسافت دویدنتان کوتاه تر می شود. و تعداد کالری های سوزانده شده کم می شود.

 

تقلب کردن یک بار در هفته

یک بار در هفته، به خاطر تلاش سختتان، یا به خاطر کامل کردن پروژه ای که خیلی برایش اضطراب داشتید، به خودتان جایزه بدهید و یک غذای خوب بخورید. متخصصان دانشگاه کنتاکی می گویند ایرادی ندارد که یک بار در هفته رژیم خودمان را بشکنیم. لازم نیست به خاطر اینکار خودمان را سرزنش کنیم. اگر ۹۵ درصد مواقع یک رژیم خوب و سالم را دنبال کرده ایم، می توانیم با خیال راحت ۵ درصد مواقع از خودمان آنطور که می خواهیم پذیرایی کنیم. بدون آنکه وزن اضافه کنیم.

 

پرهیز از خوردن نان سفید

محققان دانشگاه تافت، بر روی سایز دور کمر و رژیم غذایی ۴۵۹ فرد مطالعه کردند. متوجه شدند که حتی مردانی که سن و میزان فعالیت مشابهی دارند نیز، زمانی که در رژیم غذایی خود نان سفید می گنجانند، وزن بیشتری نسبت به دیگران پیدا می کنند. کاترین تاکر، نویسنده اصلی این مقاله می گوید: “این طور به نظر می رسد که کالری دریافتی از نان سفید و غلات فرآوری شده، بیشتر از دیگر غذاها دور کمر افراد تجمع پیدا می کند.” توجه داشته باشید که این یکی از مهمترین روش ها از ۱۵ روش برای لاغری سریع است.

 

مراقب اندازه وعده ها بودن

دکتر دبورا ریب، پروفسور دانشگاه رود آیلند می گوید: “اکثر افرادی که در تمام دوران زندگی شان دارای تناسب اندام بوده اند، ذهنیت درست تری در خصوص اندازه وعده های غذایی نسبت به افراد دارای اضافه وزن دارند. این افراد اگر بیرون غذا بخورند، به محضی که به اندازه نیاز خود برسند، درخواست ظرف اضافه برای بردن اضافه غذا به خانه می کنند. یا اینکه اگر جایی مهمان باشند، غذای اضافه را در بشقابشان باقی بگذارند. ولی افرادی که اضافه وزن دارند، هرچه که در ظرفشان باشد تا به آخر تمامش می کنند.

 

به هیچ عنوان صرف نظر نکردن از غذای مورد علاقه

این نکته بسیار جالبی است. زمانی که محققین در بریتانیا بر روی ۳۰ زن در خصوص اجتناب از خوردن شکلات مطالعه می کردند دریافتند که زمانی که آنها را در اتاقی پر از شکلات تنها می گذاشتند، خانم هایی که از خوردن شکلات منع شده بودند، با احتمال بیشتری به شکلات ها ناخنک می زدند. در اینجا مقصر، وسوسه چیزهای ممنوعه است. هرچقدر به خود بقبولانید که چیزی را که دوست دارید، نباید بخورید، علاقه تان به خوردن آن بیشتر می شود.

 

گنجاندن فعالیت بیشتر در طول روز

زمان صحبت کردن با تلفن در اداره، در اتاقتان راه بروید. یا زمانی که می خواهید به بانک مراجعه کنید، به جای استفاده از ماشین تا آنجا بدوید. زمانی که محققین کلینیک مایو به گروهی از داوطلبین، طی هشت هفته، ۱۰۰۰ کالری اضافه در روز غذا دادند، متوجه شدند افرادی که زندگی ساکنی داشتند وزن بسیار بیشتری نسبت به آنهایی که در زندگی روزمره خود فعال بودند، اضافه کردند.

 

خاموش شدن

از دیدن برنامه مورد علاقه تان که آخر شب یا صبح اول وقت پخش می شود صرف نظر کنید. به عبارتی هرکاری که می توانید انجام دهید تا کمی بیشتر خواب شبانه داشته باشید. باورتان می شود که یکی از موثرترین روش ها از ۱۵ روش برای لاغری سریع، خوابیدن است؟ زمانی که محققین دانشگاه شیکاگو مردانی را که کمبود خواب داشتند مورد مطالعه قرار دادند، متوجه شدند که تنها پس از چند روز، بدن این افراد در هضم گلوکز در خون مشکل پیدا کرد. (این مشکل در افراد دیابتی دچار اضافه وزن شایع است). زمانی که این افراد به خواب معمول شبانه هفت تا هشت ساعت بازگشتند، متابولیسم آنها به صورت قبل بازگشت. کاهش میزان خواب شبانه، باعث افت میزان سوخت و ساز بدن می شود.

 

تهیه یک مکمل ضد اشتها

می توانید از مکمل های گیاهی که اشتهای شما را کم می کند کمک بگیرید. مصرف این مکمل ها، در مقادیر کم و کنترل شده عوارضی ندارند. ضمن این که به شما کمک می کند کمتر احساس گرسنگی کنید. و تحمل کمتر غذا خوردن را داشته باشید. یکی از مکمل های موثر در این زمینه گرین فیت باریج است. برای مشاهده محصول می توانید بر روی نام آن کلیک کنید.

 

گرسنگی ندادن به خود

محققین کاهش وزن در دانشگاه میشیگاه اعتقاد دارند در شرایط معمولی، بدن انسان ها حدود ۸۰ درصد مواد مغذی را که از غذا دریافت کرده است، جذب می کند. اما زمانی که به بدن مواد مغذی به اندازه کافی نرسد، تبدیل به دستگاه کارآمدی می شود که از هر غذایی که وارد بدن می شود، هر ماده ای را که بتواند استخراج می کند. زمانی که به غذا خوردن معمول بازگردید، شاید بدنتان نتواند به سرعت خود را با شرایط جدید وفق دهد و تمام این مواد به دست آمده را جذب و آنها را ذخیره کند.

 

آرام تر غذا خوردن

متخصصین موسسه مغز در دانشگاه فلوریدا عقیده دارند که حدود ۱۲ دقیقه یا بیشتر طول می کشد تا مغز متوجه شود شما شروع به غذا خوردن کرده اید. نکته کاربردی: بین هر لقمه غذا که میل می کنید، کمی آب بنوشید. یا اینکه حداقل سعی کنید غذایتان را با اعضای خانواده یا دوستان صرف کنید. با اینکار، احتمال دارد بیشتر حرف بزنید و آرام تر غذا بخورید.

نخ دندان کردن دو بار در روز

محققان در برزیل بر روی ۱۳،۰۰۰ نفر در بازه زمانی سه سال تحقیق کردند. آنها دریافتند که مردانی که میزان التهاب بیشتری در بدن خود داشتند، با احتمال بیشتری به افزایش وزن دچار می شدند. همچنین بیماری عفونت لثه که به دلیل بهداشت نامناسب دهان و دندان ایجاد می شود، یکی از منابع اصلی ایجاد التهاب در بدن است. دو بار مسواک زدن در طول روز، نخ دندان استفاده کردن، و مراجعه منظم به دندانپزشک، بهترین راه ها برای پیشگیری ابتلا به این بیماری است. از نخ دندان استفاده کردن متنفرید؟ تحقیقات نشان می دهد که استفاده درست از دهانشویه ها نیز می تواند به همان اندازه در کاهش سطح باکتری های التهاب زا در دهان موثر باشد.

 

وزن کردن، حداقل یک بار در روز

رنا وینگز، بنیانگذار موسسه  ای که تا کنون بیش از ۴۵۰۰ زن و مرد با کمک آن توانسته اند ۹ کیلو یا بیشتر کم کنند و وزن متعادل خود را بیش از ۶ سال حفظ کنند، می گوید: “اگر یک چیز با اهمیت در این زمینه وجود داشته باشد، آن است که هر روز باید خود را وزن کنید. البته نباید بیش از حد نگران اعداد و ارقام باشید. اما حداقل تا حدودی وزن خود را بدانید. آن را دنبال کنید تا بتوانید متوجه تغییرات کوچکی که در بدنتان رخ می دهد بشوید. و برنامه روزانه خود را نسبت به آن تنظیم کنید.” این کار آسان، یکی از ۱۵ روش برای لاغری ست که قطعا هرگز نمی دانستید. ولی حتما امتحانش کنید. از نتیجه آن شگفت زده می شوید.

 

این متن توسط تحریریه فارمافوری با استفاده از منابع متعدد تهیه و تالیف تهیه شده است. بازنشر آن تنها با ذکر منبع مجاز است.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *