بیماری ها, سبک زندگی

افراد برای کاهش فشار خون دیاستولیک چه کنند؟

افراد برای کاهش فشار خون دیاستولیک چه کنند؟

افراد برای کاهش فشار خون دیاستولیک چه کنند؟ کاهش فشار دیاستولیک به تنهایی امکان پذیر نیست. بنابراین، فردی که فشار خون دیاستولیک بالایی دارد، باید فشار خون کلی خود را کاهش دهد.

اندازه گیری فشار خون دو نوع فشار خون را در نظر می گیرد: سیستولیک و دیاستولیک. فشار سیستولیک نیروی جریان خون هنگام تپش قلب است. فشار دیاستولیک نیروی جریان خون بین ضربان قلب است.

خواندن فشار خون بالا ممکن است شامل افزایش فشار سیستولیک، فشار دیاستولیک یا هر دو باشد.

در این مقاله ۱۷ نکته برای کاهش فشار خون ذکر شده است. ما همچنین چشم انداز افراد مبتلا به فشار خون بالا را شرح می دهیم.

تغییر سبک زندگی

در زیر برخی از تغییرات سبک زندگی وجود دارد که می تواند به فرد در مدیریت یا کاهش فشار خون کمک کند.

داروهای فشار خون را طبق دستور مصرف کنید

انجمن قلب آمریکا (AHA) بیان می کند که افراد باید داروهای فشار خون خود را طبق دستورالعمل دقیق پزشک مصرف کنند. افراد هرگز نباید داروهای خود را ترک یا کاهش دهند، مگر اینکه پزشک به آنها توصیه کرده باشد.

اگر فردی در یادآوری مصرف داروهای فشار خون خود مشکل دارد، باید یادآورهای روزانه را روی تلفن یا سایر دستگاه های خود تنظیم کند.

وزن سالم را حفظ کنید

اضافه وزن یا چاقی فشار بر عضله قلب را افزایش می دهد و می تواند منجر به افزایش فشار خون شود.

انجمن قلب آمریکا توصیه می کند که افراد شاخص توده بدنی (BMI) خود را بین ۱۸.۵ و ۲۴.۹ نگه دارند. اگر BMI یک فرد خیلی بالا باشد، باید اقداماتی را برای کاهش وزن خود انجام دهند.

به گفته انجمن قلب آمریکا ، کاهش تنها ۱۰ پوند وزن برای کاهش فشار خون در افرادی که اضافه وزن دارند کافی است.

خط کمر را کوتاه کنید

قرار گرفتن چربی بدن نقش مهمی در بیماری قلبی دارد. با توجه به موسسه ملی قلب، ریه و خون (NHLBI)، فردی که دارای چربی اضافی بدن در اطراف کمر است در مقایسه با فردی که چربی اضافی بدن در ناحیه باسن یا زیر ران دارد، در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به بیماری قلبی قرار دارد.

تمرینات قلبی عروقی و تمرینات تناوبی با شدت بالا (HIIT) گزینه های خوبی برای کمک به کوتاه کردن دور کمر و سایر نواحی هستند.

ورزش را افزایش دهید

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها (CDC) و وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده بیان می‌کنند که فعالیت بدنی منظم برای مدیریت فشار خون مهم است.

توصیه می شود که افراد هر هفته بین ۹۰ تا ۱۵۰ دقیقه فعالیت بدنی داشته باشند. این باید ترکیبی از تمرینات قلبی عروقی و تمرینات مقاومتی باشد.

فرد باید قبل از شروع هر برنامه ورزشی جدید با پزشک خود صحبت کند تا مطمئن شود که سطح ایمن از فعالیت بدنی را انجام می دهد.

سیگار را ترک کنید

سیگار کشیدن می تواند باعث تجمع رسوبات چربی در داخل رگ ها شود. انباشته شدن چربی جریان خون را از طریق شریان ها منقبض می کند و در نتیجه فشار خون را افزایش می دهد.

افرادی که سیگار می کشند باید سیگار را ترک کنند و همه افراد باید از قرار گرفتن در معرض دود سیگار خودداری کنند.

استرس را کاهش دهید

هورمون های استرس می توانند رگ های خونی را منقبض کنند و باعث افزایش موقت فشار خون شوند. به این ترتیب، افرادی که فشار خون بالا دارند باید اقداماتی را برای مدیریت سطح استرس خود انجام دهند.

هر شب به اندازه کافی بخوابید

اگرچه خواب ممکن است مستقیماً فشار خون فرد را کاهش ندهد، اما برای سلامت جسمی و روانی حیاتی است. کمبود خواب با کیفیت می تواند خطر ابتلا به بیماری های مزمن را افزایش دهد که برخی از آنها ممکن است فشار خون فرد را افزایش دهند.

میزان دقیق خواب مورد نیاز یک فرد در افراد مختلف متفاوت است. با این حال، بزرگسالان باید هر شب بین ۷ تا ۹ ساعت خواب با کیفیت خوب داشته باشند.

فشار خون را در خانه کنترل کنید

یک فرد می تواند از فشارسنج برای بررسی منظم فشار خون خود در خانه استفاده کند.

افرادی که تشخیص فشار خون بالا دارند باید بررسی کنند که فشار خون آنها زیر ۱۳۰/۸۰ میلی متر جیوه باقی بماند. اگر فردی فشار خون سیستولیک یا دیاستولیک بالا دارد، باید با پزشک خود تماس بگیرد.

طب سوزنی را امتحان کنید

یک مطالعه در سال ۲۰۱۳ نشان داد که طب سوزنی به کاهش خوانش فشار خون در افرادی که قبلاً برای کاهش فشار خون خود دارو مصرف می کردند، کمک می کند. نویسندگان پیشنهاد کردند که طب سوزنی می تواند یک درمان مکمل مفید برای افرادی باشد که به دنبال تنظیم فشار خون خود هستند.

تغییرات رژیم غذایی

در زیر برخی از تغییرات رژیم غذایی وجود دارد که می تواند به افراد در مدیریت فشار خون کمک کند.

مصرف الکل را محدود کنید

نوشیدن بیش از حد الکل می تواند فشار خون را به سطحی ناسالم برساند.

مصرف نمک توانایی کلیه ها برای حذف آب از خون را کاهش می دهد. مایع اضافی داخل بدن فشار خون فرد را افزایش می دهد.

 

بر اساس بررسی در سال ۲۰۱۹، محققان توصیه می کنند که افراد کل مصرف سدیم خود را به ۲ گرم یا کمتر در روز کاهش دهند. این امر باید به کاهش فشار خون و بهبود عملکرد سیاهرگ ها و شریان ها کمک کند.

فرد باید از افزودن نمک به غذاها خودداری کند و از غذاهای حاوی سدیم افزوده دوری کند.

مصرف پتاسیم را افزایش دهید

پتاسیم از دو طریق به کاهش فشار خون کمک می کند: با کمک به ترشح سدیم در ادرار و کاهش تنش در دیواره رگ های خونی.

غذاهای غنی از پتاسیم عبارتند از:

موز

سیب زمینیها

اسفناج

آووکادوها

فرد باید قبل از اضافه کردن پتاسیم اضافی به رژیم غذایی خود با پزشک خود صحبت کند. پتاسیم می تواند به افراد مبتلا به بیماری های خاص مانند بیماری کلیوی یا مصرف برخی داروها آسیب برساند.

چربی های اشباع و ترانس را محدود کنید

توصیه می شود که افراد مصرف روزانه چربی های اشباع شده را محدود کنند. چربی های اشباع شده نباید بیش از ۱۲۰ کالری را تشکیل دهند. یک رژیم غذایی ۲۰۰۰ کالری در روز.

همچنین اجتناب از چربی‌های ترانس که می‌توانند سطح کلسترول «بد» را افزایش دهند و در عین حال سطح کلسترول «خوب» را کاهش دهند توصیه می شود. مانند فشار خون بالا، چربی های ترانس شانس ابتلا به بیماری قلبی و سکته مغزی را افزایش می دهد.

از مصرف شکر اجتناب کنید

بر اساس یک مطالعه در سال ۲۰۱۴، کاهش مصرف فروکتوز و سایر قندها می تواند به کاهش فشار خون کمک کند.

نویسندگان توصیه می‌کنند که افراد از شکر اضافه شده در غذاهای تولید شده برای کمک به کاهش خطر ابتلا به فشار خون بالا و بیماری‌های قلبی عروقی اجتناب کنند.

غذاهای مفید برای قلب بخورید

فردی که فشار خون بالا دارد باید روی خوردن غذاهایی تمرکز کند که دارای چربی های اشباع شده، چربی های ترانس، قند و نمک هستند.

دفتر پیشگیری از بیماری و ارتقای سلامت توصیه می کند که افراد برای سلامت قلب و عروق بهتر از غذاهای زیر بیشتر مصرف کنند:

غذاهای غنی از فیبر مانند میوه ها و سبزیجات

لبنیات کم چرب یا بدون چربی

نان غلات کامل، غلات و پاستا

غذاهای غنی از پروتئین، مانند آجیل، توفو و تخم مرغ

روغن های گیاهی، مانند روغن زیتون و روغن آفتابگردان

پروبیوتیک ها را اضافه کنید

بر اساس یک مطالعه در سال ۲۰۱۶، سویه های پروبیوتیک لاکتوباسیل ها و بیفیدوباکتری ها مواد شیمیایی تولید می کنند که می توانند فشار خون را کاهش دهند.

نویسندگان مطالعه به این نتیجه رسیدند که پروبیوتیک ها ممکن است برای افراد مبتلا به بیماری هایی که می توانند باعث فشار خون بالا شوند، مفید باشد. با این حال، دانشمندان باید تحقیقات بیشتری را برای حمایت از این ادعاها انجام دهند. همچنین مشخص نیست که آیا مصرف پروبیوتیک ها فشار خون را در افرادی که بیماری زمینه ای ندارند کاهش می دهد یا خیر.

چقدر طول میکشد فشار پایین بیاد؟

مدت زمان کاهش فشار خون در افراد مختلف متفاوت است.

علاوه بر این، برخی از روش‌های کاهش فشار خون برای برخی افراد موثر است، اما برای برخی دیگر نه. یک فرد باید طی چند روز تا چند هفته پس از ایجاد تغییرات لازم در سبک زندگی و رژیم غذایی، تغییراتی را مشاهده کند.

علائم فشار دیاستولیک بالا

فشار خون بالا به ندرت علائم ایجاد می کند. افراد ممکن است فقط در طی یک ملاقات معمولی با پزشک خود یا پس از ایجاد عوارضی مانند حمله قلبی یا سکته متوجه فشار خون بالا شوند.

برخی از علائمی که ممکن است به طور غیر مستقیم با فشار خون بالا مرتبط باشند عبارتند از:

لکه های خون در چشم

برافروختگی صورت

سرگیجه

افرادی که هر یک از علائم فوق را تجربه می کنند باید با پزشک خود صحبت کنند.

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد

اندازه گیری فشار خون تنها راه برای تشخیص بالا بودن آن است. افراد می توانند برای پایش فشار خون معمولی به پزشک مراجعه کنند. از طرف دیگر، افراد می توانند از پزشک خود برای اندازه گیری فشار خون در خانه راهنمایی بخواهند.

افرادی که در معرض خطر ابتلا به فشار خون بالا هستند باید به طور منظم معاینات بهداشتی داشته باشند و فشار خون خود را در خانه کنترل کنند.

همچنین در صورت ابتلا به فشار خون بالا و تلاش برای کاهش فشار خون فرد باید به پزشک خود مراجعه کند.

چشم انداز

فشار خون بالا می تواند منجر به چندین عارضه سلامتی شود. عوارض بالقوه عبارتند از:

سکته

بیماری قلبی

آنژین

نارسایی قلبی

بیماری شریان محیطی (PAD)

از دست دادن بینایی

اختلال عملکرد جنسی

بیماری یا نارسایی کلیه

فرد می تواند چندین مرحله را برای کنترل فشار خون بالا در خانه انجام دهد، چه به صورت طبیعی و چه پزشکی. انجام این مراحل می تواند خطر عوارض شدید را کاهش دهد.

فردی که فشار خون بالا دارد باید فشار خون خود را در خانه کنترل کند. آنها همچنین باید برای بررسی های سلامت منظم به پزشک خود مراجعه کنند.

اگر تلاش های فرد برای کاهش فشار خون ناموفق بود، باید با پزشک خود در مورد راهبردهای دیگری که می توانند امتحان کنند صحبت کنند.

این متن توسط تحریریه فارمافوری با استفاده از منابع متعدد تهیه و تالیف تهیه شده است. بازنشر آن تنها با ذکر منبع مجاز است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *