تقویت سیستم ایمنی

الکل بر آلرژی تأثیر می گذارد؟

الکل بر آلرژی تأثیر می گذارد

اختصاصی فارمافوری: الکل بر آلرژی تأثیر می گذارد؟ الکل با بسیاری از مشکلات سلامتی بالقوه ارتباط دارد. این موارد از آسیب قلبی و کبد تا خطر بیشتر سرطان های خاص را شامل می شود. برای برخی افراد، الکل همچنین می تواند علائم آلرژی را بدتر کند.

افرادی که پس از نوشیدن الکل احساس ناراحتی می کنند، مانند گرفتگی معده، کهیر، یا سایر علائم غیرعادی ممکن است یکی از موارد زیر را داشته باشند:

علائم آلرژیک ناشی از مشکلات سیستم ایمنی ناشی از مصرف الکل

عدم تحمل الکل به دلیل مشکلات گوارشی

واکنش های آلرژیک یا عدم تحمل مواد تشکیل دهنده غیر از الکل، مانند هیستامین های موجود در شراب قرمز و گلوتن موجود در آبجو و برخی از مشروبات الکلی سفت

بدتر شدن علائم آلرژی به دلیل اثرات الکل

شربت سرفه می تواند حاوی الکل باشد.

آلرژی واقعی به الکل بسیار خاص و نسبتاً نادر است.

اگرچه هرکسی که بیش از حد الکل می‌نوشد ممکن است واکنش‌های منفی را تجربه کند که احتمالاً آلرژی نیستند، اما افرادی که به الکل آلرژی واقعی دارند، ممکن است پس از مصرف مقادیر بسیار کم، علائمی ایجاد کنند.

علائم آلرژی به الکل می تواند بسیار جدی باشد. و عبارتند از:

آنافیلاکسی

مشکل در تنفس

درد در شکم و معده

گرفتگی

غش کردن

راش

آنافیلاکسی یک واکنش آلرژیک جدی است. برخی از علائم آنافیلاکسی عبارتند از تورم، خارش، سفت شدن گلو و دهان، نبض ضعیف یا تند، غش، شوک و از دست دادن هوشیاری.

نوشیدن مشروبات الکلی تنها راه تماس فرد با الکل نیست. به همین دلیل، افراد مبتلا به این بیماری باید احتیاط کنند و قبل از استفاده برچسب‌ها را مطالعه کنند:

سس سالاد

مارینادها

دهانشویه

شربت سرفه

سس و پوره گوجه فرنگی

آلرژی به الکل چقدر شایع است؟

آلرژی به الکل بسیار نادر است. در واقع بدن به خودی خود الکل تولید می کند.

عدم تحمل الکل بیشتر از حساسیت واقعی به الکل است. در واقع، نتایج یک مطالعه نشان داد که ۷.۲ درصد از شرکت‌کنندگان گزارش کرده‌اند که « پس از نوشیدن شراب علائم آلرژی-مانند » تجربه کرده‌اند.

با این حال، تنها دو نفر از ۶۸ شرکت کننده دارای آلرژی تشخیص داده شده پزشکی هستند.

آلرژی های واقعی به الکل، که در آن افراد فقط به الکل واکنش نشان می دهند، بسیار کمتر است.

آلرژی به الکل در مقابل عدم تحمل الکل

مشکلات در سیستم ایمنی باعث ایجاد آلرژی به الکل می شود، در حالی که مشکلات ژنتیکی در سیستم گوارش باعث عدم تحمل الکل می شود. این مشکلات باعث می شود که بدن نتواند به درستی الکل را تجزیه کند.

افراد مبتلا به عدم تحمل الکل به سرعت به مصرف الکل واکنش نشان می دهند. دو علامت رایج عبارتند از گرگرفتگی صورت که در آن پوست صورت به سرعت قرمز می شود و گرفتگی بینی.

علائم دیگر عبارتند از:

راش

ناراحتی معده همراه با اسهال، تهوع و استفراغ

سردرد

شروع علائم آسم

نکاتی برای کاهش واکنش های منفی

مخمر ( قرص مخمر آبجو هلث اید  یک ترکیب غنی از ویتامین‌ها و املاح معدنی در بهبود و درمان آکنه و مشکلات پوستی، حالت‌های التهابی، استرس، اسهال و مشکلات دستگاه گوارش موثر است , در فارمافوری)

رازک

جو

انگور

این متن توسط تحریریه فارمافوری با استفاده از منابع متعدد تهیه و تالیف تهیه شده است. بازنشر آن تنها با ذکر منبع مجاز است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *