بهداشت فردی, پوست و زیبایی, رژیم غذایی

برای کاهش چربی صورت چه باید کرد

برای کاهش چربی صورت چه باید کرد

برای کاهش چربی صورت چه باید کرد. در بیشتر موارد، افزایش چربی در اطراف صورت در نتیجه افزایش چربی اضافی در اطراف بدن است. با این حال، چند نکته موثر برای کاهش چربی صورت وجود دارد.

ایجاد تغییرات خاصی در سبک زندگی می تواند به کاهش وزن و دستیابی به چهره ای باریک تر کمک کند.

این مقاله هفت نکته موثر را بیان می کند که ممکن است به پیشگیری و کاهش چربی اضافی صورت کمک کند.

تمرینات قلبی را انجام دهید

کاهش وزن به طور کلی اثر لاغری روی صورت دارد.

ورزش های قلبی که به عنوان ورزش های هوازی نیز شناخته می شوند، ممکن است به ویژه برای کاهش وزن مفید باشند.

بر اساس یک مطالعه در سال ۲۰۱۹ بر روی ۲۴ زن دارای اضافه وزن، پیروی از یک برنامه ورزش هوازی ۱۲ هفته ای منجر به کاهش قابل توجه توده چربی و دور کمر، همراه با افزایش توده بدون چربی بدن شد.

افراد می توانند تمرینات قلبی را با شدت کم، متوسط ​​یا زیاد انجام دهند. طبق برخی تحقیقات، انجام تمرینات قلبی با شدت بالاتر چندین بار در هفته به سوزاندن چربی بیشتر کمک می کند.

به عنوان مثال، مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۵ به بررسی تأثیر مقادیر مختلف ورزش بر چربی بدن در زنان یائسه پرداخت. همه شرکت کنندگان به مدت ۱۲ ماه در تمرینات با شدت متوسط ​​تا زیاد شرکت کردند. کسانی که هر هفته ۳۰۰ دقیقه ورزش می کردند نسبت به کسانی که ۱۵۰ دقیقه در هفته ورزش می کردند چربی بیشتری می سوزاندند.

اگرچه این مطالعات به طور مستقیم از دست دادن چربی صورت را اندازه گیری نکردند، اما نشان می دهند که تمرینات قلبی به ویژه در سوزاندن چربی موثر است.

به طور کلی، کاهش وزن، به طور کلی، احتمالاً اثر لاغری بر روی صورت دارد.

تمرینات صورت را انجام دهید

شواهدی وجود دارد که نشان می دهد ورزش عضلات صورت می تواند به کاهش چربی صورت کمک کند.

به عنوان مثال، یک مقاله قدیمی‌تر در سال ۲۰۱۴ نشان می‌دهد که انجام تمرینات صورت ممکن است به تقویت و تقویت عضلات صورت کمک کند. با این حال، مشخص نیست که آیا این تمرینات به کاهش چربی صورت نیز کمک می کند یا خیر.

در واقع، هیچ مطالعه ای وجود ندارد که به رابطه بین تمرینات صورت و کاهش چربی صورت توجه کند. با این وجود، تمرینات صورت ممکن است به هنگام کاهش وزن به صورت سفت‌تر به نظر برسد.

مصرف الکل را کاهش دهید

مصرف بیش از حد الکل می تواند باعث کم آبی بدن شود که می تواند بدن را وادار به حفظ آب کند. در برخی موارد، این امر ممکن است منجر به احتباس آب در صورت شود که می‌تواند باعث نفخ و پف کردن صورت شود.

الکل نیز ممکن است به افزایش وزن کمک کند. حاوی کالری خالی است که هیچ مزیت تغذیه ای ندارد. مصرف کالری خالی کل کالری دریافتی روزانه فرد را افزایش می دهد و باعث افزایش وزن می شود.

همچنین، برخی تحقیقات نشان می دهد که الکل می تواند هورمون هایی را که به افراد کمک می کند احساس سیری کنند، سرکوب کند. این می تواند فرد را تحریک کند تا کالری بیشتری از رژیم غذایی خود دریافت کند.

یک بررسی در سال ۲۰۱۵ درباره مصرف الکل و چاقی نشان می دهد بین افزایش وزن و مصرف بیش از حد الکل ارتباط وجود دارد. به نظر می رسد که نوشیدن زیاد و زیاده روی در الکل بیشترین خطر را برای افزایش وزن ایجاد می کند.

برخی از افراد در پاسخ به مصرف متوسط ​​الکل، همین اثرات را تجربه می کنند. با این حال، برای اکثر مردم، مصرف متوسط ​​الکل باعث افزایش وزن نمی شود.

افرادی که به طور کلی کاهش چربی یا وزن صورت را دشوار می دانند، ممکن است بخواهند مصرف الکل خود را کاهش دهند.

آب بیشتری بنوشید

نوشیدن یک لیوان آب قبل از غذا می تواند به فرد کمک کند احساس سیری بیشتری کند.

این می تواند به کاهش کل کالری مصرفی فرد کمک کند. به همین دلیل، نوشیدن آب قبل از غذا می تواند منجر به کاهش وزن تدریجی شود.

بر اساس یک بررسی در سال ۲۰۱۶ هیدراتاسیون و کاهش وزن، مصرف آب همچنین لیپولیز را تقویت می کند. لیپولیز زمانی اتفاق می افتد که بدن ذخایر چربی را به اسیدهای چرب تجزیه می کند که می تواند به عنوان انرژی از آنها استفاده کند. استفاده از این ذخایر چربی کلید کاهش وزن است.

بیشتر بخوابید

داشتن مقدار مناسب خواب دارای طیف وسیعی از مزایای سلامتی است. برعکس، کم خوابی ممکن است منجر به افزایش وزن شود.

به عنوان مثال، کمبود خواب بر سطوح هورمون‌های خاصی که احساس گرسنگی و سیری را تقویت می‌کنند، تأثیر می‌گذارد. به طور خاص، به نظر می‌رسد کمبود خواب سطح هورمون گرلین را که اشتها را تحریک می‌کند و سطح هورمون لپتین را کاهش می‌دهد که به بدن می‌گوید سیر است، افزایش می‌دهد.

در نتیجه، فردی که دچار کم خوابی است ممکن است بیشتر غذا بخورد و ممکن است به غذاهای پر کالری روی بیاورد.

خواب کافی می تواند به جلوگیری از افزایش وزن کمک کند. این به نوبه خود ممکن است به کاهش میزان چربی ذخیره شده در صورت کمک کند.

رژیم غذایی کلی را بهبود بخشید

رژیم غذایی سرشار از غذاهای فرآوری شده، از جمله کربوهیدرات های تصفیه شده، ممکن است خطر افزایش وزن و چاقی را افزایش دهد.

غذاهای فرآوری شده بیشتر از غذاهای کامل حاوی کالری، نمک و شکر هستند. کربوهیدرات های تصفیه شده گروهی از غذاهای بسیار فرآوری شده با غلات هستند. در طی فرآوری، این غذاها فیبر و مواد مغذی خود را از دست می دهند. در نتیجه کالری خالی زیادی دارند.

کربوهیدرات های تصفیه شده همچنین می توانند باعث افزایش سریع قند خون شوند که ممکن است فرد را به پرخوری تشویق کند.

نمونه هایی از غذاهای کربوهیدرات تصفیه شده عبارتند از:

پاستا

برنج سفید

نان سفید

ساکارز

شربت ها و فراستینگ ها

اکثر غلات صبحانه

محصولات کم چرب

در بیشتر موارد، افراد می توانند جایگزین های معقولی برای غذاهای بیش از حد فرآوری شده و کربوهیدرات های تصفیه شده پیدا کنند. یک فرد می تواند کالری دریافتی خود را کاهش دهد و مقدار مواد مغذی مصرفی خود را با خوردن غذاهای کامل تازه افزایش دهد.

هنگامی که با ورزش ترکیب می شود، یک رژیم غذایی سالم و متعادل ممکن است به افراد کمک کند چربی اضافی صورت و بدن را از بین ببرند.

مصرف نمک را کاهش دهید

رژیم‌های غذایی سرشار از نمک باعث می‌شوند که بدن آب را حفظ کند. احتباس آب باعث تورم و پف در قسمت های مختلف بدن از جمله صورت می شود. این امر ممکن است چربی اضافی صورت را ایجاد کند.

افرادی که مشکوک به احتباس مایعات هستند باید سعی کنند غذاهایی با محتوای نمک بالا را محدود کنند. این شامل اکثر وعده های غذایی و میان وعده های فرآوری شده است. تهیه غذا و میان وعده در خانه به افراد کنترل بیشتری بر میزان نمک در رژیم غذایی خود می دهد.

همانطور که بدن از نگه داشتن مایعات خودداری می کند، صورت باید لاغرتر به نظر برسد.

آیا فقط می توان چربی های صورت را از بین برد؟

حذف چربی اضافی بدن و حفظ وزن متوسط ​​ممکن است به لاغرتر شدن صورت کمک کند و از چربی اضافی صورت جلوگیری کند.

با این حال، شواهد کمی برای حمایت از کاهش لکه‌ها یا کاهش هدفمند چربی از قسمت خاصی از بدن وجود دارد.

در واقع، سلول‌های چربی موجود در سراسر بدن را می‌توان تجزیه کرد و بدون توجه به بخش خاصی از بدن که فرد ورزش می‌کند، به عنوان انرژی در حین ورزش استفاده کرد.

به همین دلیل، بهتر است به جای کاهش چربی از ناحیه خاصی مانند صورت، روی کاهش چربی کلی بدن از طریق رژیم غذایی سالم و تغییر سبک زندگی تمرکز کنید.

جلوگیری از چربی اضافی صورت

بهترین راه برای افراد برای جلوگیری از چربی صورت، حفظ وزن سالم با ایجاد تغییرات در سبک زندگی است. افرادی که دارای اضافه وزن یا چاقی هستند بیشتر از افرادی که وزن متوسطی دارند، در اطراف صورت خود چربی دارند.

برخی از نکات برای دستیابی یا حفظ وزن متوسط ​​عبارتند از:

ورزش منظم و استفاده از روتین های قلبی فراوان

داشتن یک رژیم غذایی متعادل و غنی از پروتئین بدون چربی و میوه ها و سبزیجات کامل

کاهش مصرف غذاهای فرآوری شده

مصرف آب زیاد و پرهیز از نوشیدنی های شیرین، از جمله نوشیدنی های انرژی زا، آبمیوه ها و نوشابه های گازدار

سوالات متداول

در اینجا چند سوال رایج در مورد کاهش چربی صورت وجود دارد.

چگونه می توانم در یک هفته چربی صورت را کم کنم؟

کاهش مصرف الکل، خواب کافی، هیدراته ماندن و محدود کردن مصرف نمک چند راه ساده برای کاهش تورم و احتباس مایعات است که ممکن است صورت را لاغرتر نشان دهد.

چه غذاهایی صورت را چاق می کند؟

هیچ غذای خاصی وجود ندارد که بتواند چربی صورت را افزایش دهد. با این حال، مصرف کالری بیشتر از مقدار مصرف روزانه یک فرد می تواند به افزایش وزن کمک کند، که می تواند به مرور زمان منجر به افزایش چربی صورت شود.

چرا صورتم چاق می شود اما بدنم چاق نمی شود؟

افزایش چربی صورت معمولاً به دلیل افزایش وزن است. همچنین ممکن است در نتیجه احتباس آب باشد که می تواند صورت را پف کرده یا متورم نشان دهد. ایجاد تغییرات در رژیم غذایی و سبک زندگی افراد می تواند به مدیریت وزن کمک کند و از چربی اضافی صورت جلوگیری کند.

خلاصه

مطالعات اندکی روش هایی را برای کاهش مستقیم چربی صورت بررسی کرده اند.

بهترین راه برای پیشگیری و کاهش چربی صورت، حفظ وزن متوسط ​​است. افراد می توانند با تغییر رژیم غذایی، ورزش منظم و خواب مناسب به این مهم دست یابند.

تمرینات قلبی بخصوص برای نابودی چربی های اضافی بدن مفید هستند. کاهش وزن به طور کلی باید صورت را لاغرتر نشان دهد.

اگر فردی برای کاهش وزن تلاش می کند، ممکن است بخواهد با یک متخصص تغذیه، یک پزشک یا یک مربی شخصی مشورت کند. افراد همیشه باید قبل از ایجاد تغییرات اساسی در رژیم غذایی یا برنامه های ورزشی خود با پزشک صحبت کنند.

این متن توسط تحریریه فارمافوری با استفاده از منابع متعدد تهیه و تالیف تهیه شده است. بازنشر آن تنها با ذکر منبع مجاز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *