خانواده سالم

بهترین درمان زود انزالی : راجع به انزال زودرس چه میدانید؟

بهترین درمان زود انزالی

اختصاصی فارمافوری: پزشک شما علاوه بر پرسش در مورد زندگی جنسی و سابقه سلامتی شما ممکن است معاینه بدنی انجام دهد. اگر شما هم دچار انزال زودرس هستید و هم در نعوظ یا در حفظ آن مشکل دارید، ممکن است پزشک متخصص برای بررسی سطح هورمون مردانه (تستوسترون)  آزمایش خون یا سایر آزمایشات را تجویز کند. اگر آزمایش های شما نرمال باشد، آن وقت بهترین درمان زود انزالی برای شما، موارد زیر خواهد بود:

بهترین درمان زود انزالی

 

گزینه های معمول برای درمان انزال زودرس شامل تکنیک های رفتاری، بی حسی موضعی، داروها و مشاوره است. به خاطر داشته باشید که یافتن درمان یا ترکیبی از روشهای درمانی که برای شما مفید باشد ممکن است زمان بر باشد. درمان رفتاری به همراه دارو درمانی ممکن است موثرترین راهکار باشد.

تکنیک های رفتاری چیست:

در ابتدا ممکن است پزشک توصیه کند برای مدتی از مقاربت پرهیز کنید تا در این مدت درمان شما تکمیل شود. و در این مدت روی انواع دیگر لذت های جنسی تمرکز کنید. تا فشار نزدیکی جنسی از شما برداشته شود.

تمرینات کف لگن

ضعف عضلات کف لگن ممکن است توانایی شما را برای به تأخیر انداختن انزال مختل کند. تمرینات کف لگن می تواند به تقویت این عضلات کمک کند. در نتیجه مشکل شما را حل کند.

برای انجام این تمرینات:

عضله مناسب را پیدا کنید. برای شناسایی عضلات کف لگن، ادرار را به هنگام ادرار کردن، در میانه جریان متوقف کنید. یا عضلاتی که مانع خروج گاز معده می شود سفت کنید. در این حرکات عضلات کف لگن به کار گرفته می شود. هنگامی که عضلات کف لگن خود را شناسایی کردید ، می توانید تمرینات را در هر موقعیتی انجام دهید. اگرچه ممکن است در ابتدا انجام آنها به حالت خوابیده آسان تر باشد.

تکنیک خود را کامل کنید. عضلات کف لگن خود را سفت کنید. به مدت سه ثانیه منقبض و سپس در سه ثانیه شل کنید. چند بار پشت سر هم امتحان کنید. وقتی عضلات شما قویتر شد، سعی کنید تمرینات را در حالت نشسته ، ایستاده یا در حال راه رفتن انجام دهید.

تمرکز خود را حفظ کنید. برای بهترین نتیجه، فقط بر روی سفت شدن عضلات کف لگن خود تمرکز کنید. مراقب باشید عضلات شکم ، ران یا باسن خود را خم نکنید. از نگه داشتن نفس خودداری کنید. در عوض، در حین تمرینات آزادانه نفس بکشید.

این کار را ۳ مرتبه در روز تکرار کنید. هر مرتبه ۳ بار، و هر بار به مدت ده ثانیه عضله را نگه دارید.

تکنیک فشار و مکث:

پزشک شما ممکن است روشی به نام تکنیک فشار و مکث را به شما و شریک جنسی تان معرفی کند. این روش به شرح زیر عمل می کند:

  1. فعالیت جنسی را به روال معمول شروع کنید. تا زمانی که تقریباً برای انزال احساس آمادگی کنید.
  2.  انتهای آلت تناسلی مرد را در محلی که سر (گلنس) به محور می پیوندد فشار دهید. فشار را برای چند ثانیه حفظ کنید. تا میل به انزال از بین برود.
  3. از شریک خود بخواهید فرآیند فشار را در صورت لزوم تکرار کند.

 

این کار را هر چند بار که لازم است انجام دهید. بعد از برخی از جلسات تمرینی ، ممکن است حس آگاهی از به تأخیر انداختن انزال به یک عادت تبدیل شود و دیگر نیازی به روش فشار و مکث نباشد.

 

اگر روش فشار و مکث باعث درد یا ناراحتی می شود، روش دیگر این است که قبل از انزال تحریک را متوقف کنید. صبر کنید تا سطح تحریک کاهش یابد. سپس دوباره شروع کنید. این رویکرد به عنوان تکنیک توقف- شروع شناخته می شود.

 

کاندوم

کاندوم حساسیت آلت تناسلی مرد را کاهش می دهد. که می تواند به تأخیر در انزال کمک کند. کاندوم های “Climax control” در فروشگاه ها و داروخانه ها در دسترس هستند. (برای مشاهده محصول می توانید بر روی نام آن کلیک کنید.) این کاندوم ها حاوی عوامل بی حس کننده مانند بنزوکائین یا لیدوکائین هستند و یا اینکه از لاتکس ضخیم تری ساخته شده اند تا انزال را به تأخیر بیندازند.

بهترین درمان زود انزالی : داروها

 

بی حس کننده های موضعی

گاهی اوقات برای درمان انزال زودرس از کرم ها و اسپری های بی حسی که حاوی موادی مانند بنزوکائین ، لیدوکائین یا پریلوکائین هستند استفاده می شود. این محصولات ۱۰ تا ۱۵ دقیقه قبل از آغاز رابطه جنسی برای کاهش احساس و کمک به تأخیر در انزال به آلت تناسلی مرد مالیده می شود. و بعد از پانزده دقیقه شسته می شود.

کرم های لیدوکائین-پریلوکائین برای جلوگیری از انزال زودرس در دسترس است. اسپری های لیدوکائین هم برای جلوگیری از انزال زودرس بدون نسخه پزشک در دسترس هستند.

برای مشاهده انواع ژل ها و اسپری های تاخیری می توانید بر روی ژل تاخیری ایموشن و اسپری های تاخیری کلیک کنید.

اگرچه عوامل بی حس کننده موضعی موثر هستند و به خوبی جذب می شوند، اما عوارض جانبی بالقوه ای هم دارند. به عنوان مثال، بعضی از مردان گزارش داده اند که حساسیت آلت جنسی و به دنبال آن لذت جنسی کاهش یافته است.

داروهای گیاهی

برخی از ترکیبات گیاهی با کاهش احساس لامسه، می توانند اثرات تاخیری داشته باشند. مثل دیلی کیم. همچنین برخی ترکیبات گیاهی هم با افزایش توان نعوظ و قدرت جنسی، در تاخیر نیز موثر هستند. چرا که گاهی با کاهش نسبی تستسترون ما با انزال زودرس مواجه می شویم. این ترکیبات گیاهی می توانند به صورت طبیعی این هورمون را در بدن افزایش دهند. مثل قرص های تستوکال. و همینطور رونالایف. البته این داروها باید برای مدتی مصرف شوند. برای مشاهده این قرص ها می توانید بر روی نام آن ها کلیک کنید.

 

داروهای شیمیایی

این دسته از داروها، عمدتا از دسته داروهای اعصاب، به اصطلاح SSRI ها هستند. به علت تداخلات دارویی و عوارض آن ها، بهتر است توسط پزشک تجویز شوند. معمولا، کسانی که به باقی روش ها و درمانهای خانگی جواب نمیدهند، به سراغ این دسته از داروها می روند.

 

این متن توسط تحریریه فارمافوری با استفاده از منابع متعدد تهیه و تالیف  شده است. بازنشر آن تنها با ذکر منبع مجاز است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *