تقویت سیستم ایمنی

بهترین درمان طبیعی برای آلرژی : پنج آنتی هیستامین طبیعی برتر برای آلرژی

بهترین درمان طبیعی برای آلرژی

اختصاصی فارمافوری: بهترین درمان طبیعی برای آلرژی چیست ؟ افراد مبتلا به آلرژی ممکن است با استفاده از عصاره های گیاهی طبیعی و غذاهایی که به عنوان آنتی هیستامین عمل می کنند، تسکین پیدا کنند.

آنتی هیستامین ها موادی هستند که فعالیت هیستامین را در بدن مسدود می کنند. هیستامین پروتئینی است که علائم آلرژی مانند عطسه، خارش چشم و خارش گلو را تحریک می کند.

داروهای آنتی هیستامین بدون نسخه (OTC) و تجویزی برای تسکین علائم موثر هستند، اما می توانند عوارض جانبی مانند خواب آلودگی و حالت تهوع ایجاد کنند. در نتیجه، برخی افراد مایلند جایگزین های طبیعی را امتحان کنند.

در این مقاله، بهترین آنتی هیستامین  های طبیعی را شرح می دهیم و نگاهی علمی به آن ها می اندازیم.

ویتامین سی

تعدادی آنتی هیستامین طبیعی وجود دارد که ممکن است به تسکین علائم آلرژی کمک کند.

ویتامین سی سیستم ایمنی را تقویت می کند. همچنین به عنوان یک آنتی هیستامین طبیعی عمل می کند.

بر اساس نتایج یک مطالعه در سال ۲۰۱۸ درباره درمان آلرژی، استرس اکسیداتیو نقش کلیدی در بیماری های آلرژیک دارد. از آنجایی که ویتامین C یک آنتی اکسیدان قوی و ضد التهاب است، ممکن است به عنوان یک درمان برای آلرژی عمل کند.

محققان مشاهده کردند که دوزهای بالای ویتامین C داخل وریدی علائم آلرژی را کاهش می دهد. آنها همچنین گزارش دادند که کمبود ویتامین C ممکن است منجر به بیماری های مرتبط با آلرژی شود.

مطالعه دیگری در سال ۲۰۰۰ نشان می دهد که مصرف روزانه ۲ گرم  ویتامین C مانند یک آنتی هیستامین عمل می کند.

این ویتامین در بسیاری از میوه ها و سبزیجات وجود دارد، از جمله:

فلفل دلمه ای

کلم بروکلی

خربزه طالبی

گل کلم

میوه های خانواده مرکبات

کیوی

توت فرنگی

گوجه فرنگی و آب گوجه فرنگی

اسکواش زمستانی

مکمل‌های ویتامین C، با و بدون بیوفلاونوئیدها، در فروشگاه‌های بهداشتی، داروخانه‌ها و آنلاین در دسترس هستند. همچنین میتوانید ویتامین سی را به صورت جوشان مصرف کنید.

 

باتربور

باتربور عصاره گیاهی از درختچه ای است که در آسیا، اروپا و برخی از مناطق آمریکای شمالی می روید. مردم اغلب برای درمان میگرن و تب یونجه، که به عنوان رینیت آلرژیک نیز شناخته می‌شود، از آن استفاده می‌کنند.

با توجه به اطلاعات مرکز ملی سلامت مکمل و یکپارچه (NCCIH)، باتربور ممکن است دارای اثرات آنتی هیستامینی باشد.

نتایج یک بررسی در سال ۲۰۰۷ از ۱۶ کارآزمایی تصادفی‌سازی‌شده و کنترل‌شده، با آزمایش ۱۰ محصول گیاهی، نشان می‌دهد که باتربور می‌تواند یک درمان گیاهی مؤثر برای تب یونجه باشد.

این بررسی نشان داد که باتربور بهتر از دارونما یا به اندازه داروهای آنتی هیستامین برای تسکین علائم آلرژی موثر است.

بر اساس تحقیقات اکثر بدن مردم باتربور را به خوبی تحمل می کند، اما ممکن است این عوارض جانبی بروز پیدا کند:

مشکلات تنفسی

اسهال

خواب آلودگی

خستگی

سردرد

خارش چشم

عصاره‌های خام گیاهی حاوی ترکیبات خاصی به نام آلکالوئیدها هستند که می‌توانند باعث آسیب کبد و سرطان شوند. عصاره های دمنوشی که حاوی این مواد نیستند نیز در دسترس. با این حال، هیچ مطالعه ای در مورد اثرات طولانی مدت استفاده از این محصولات بررسی نشده است.

عصاره گیاه همچنین می تواند باعث واکنش های آلرژیک در افرادی شود که به راگوسیا، گل داوودی، گل همیشه بهار و بابونه حساسیت دارند.

 

بروملین

آب آناناس حاوی آنزیم ضد التهابی بروملین است.

بروملین آنزیمی است که در هسته و آب آناناس یافت می شود و به عنوان مکمل نیز موجود است.

بروملین یک درمان طبیعی محبوب برای تورم یا التهاب، به ویژه سینوس ها و پس از جراحت یا جراحی است.

تحقیقات روی موش‌ها نشان می‌دهد که بروملین می‌تواند حساسیت آلرژیک را به لطف خواص ضد التهابی و ضد آلرژیک‌اش کاهش دهد.

در برخی از افراد، مکمل های خوراکی بروملین ممکن است باعث عوارض جانبی شود، از جمله:

تغییرات در قاعدگی

ناراحتی گوارشی

افزایش ضربان قلب

افرادی که به آناناس حساسیت دارند باید از مصرف بروملین اجتناب کنند.

 

مکمل های بروملین در داروخانه ها و به صورت آنلاین در دسترس هستند. مکمل آناهیل پلاس حاوی بروملین است.

 

پروبیوتیک ها

پروبیوتیک ها میکروارگانیسم هایی هستند که ممکن است با کمک به بدن در حفظ تعادل سالم باکتری های روده، فوایدی برای سلامتی داشته باشند. این ترکیبات سیستم ایمنی فرد را تقویت می کنند. که می تواند به بدن در مبارزه با آلرژی کمک کند.

 

کوئرستین

کوئرستین یک فلاونوئید آنتی اکسیدانی است که در بسیاری از گیاهان و غذاها یافت می شود. تحقیقات نشان می دهد که افزودن کورستین به رژیم غذایی ممکن است به کاهش علائم آلرژی کمک کند. کورستین می تواند دارای خواص ضد حساسیت و آنتی هیستامین باشد.

در یک مطالعه حیوانی، محققان دریافتند که کورستین می‌تواند اثرات تنفسی آلرژی را در موش‌ها با کاهش التهاب راه‌های هوایی کاهش دهد.

با این حال، شواهد برای اثربخشی آن متفاوت است، و شواهد کافی وجود ندارد که نشان دهد کورستین می‌تواند رینیت آلرژیک را تسکین دهد.

کوئرستین به طور طبیعی در بسیاری از غذاها و گیاهان وجود دارد، از جمله:

سیب

انواع توت ها

چای سیاه

کلم بروکلی

چای گندم سیاه

انگور

جینکو بیلوبا

چای سبز

فلفل

پیاز قرمز

شراب قرمز

با این حال، مصرف مکمل‌های کورستین در درمان آلرژی بهتر از خوردن غذاهای حاوی آن عمل می‌کند. این به این دلیل است که غذاها حاوی مقادیر قابل توجهی کمتر فلاونوئید هستند.

کوئرستین به طور کلی برای اکثر افراد بی خطر است. ممکن است باعث سردرد و سوزن سوزن شدن در بازوها و پاهای برخی افراد شود. دوزهای بسیار بالا، به ویژه زمانی که طولانی مدت مصرف شوند، ممکن است باعث آسیب کلیه شوند.

مردم می توانند مکمل های کورستین را از داروخانه ها یا به شکل آنلاین خریداری کنند.

 

سایر درمان های طبیعی

شواهد کافی وجود ندارد که نشان دهد محصولات طبیعی زیر می توانند به علائم رینیت آلرژیک کمک کنند:

گون

عصاره هسته انگور

اسیدهای چرب امگا ۳

گزنه

عصاره پوست درخت کاج دریایی فرانسوی

اسپیرولینا

 

درمان های جایگزین آلرژی

اگر آنتی هیستامین های طبیعی علائم آلرژی فرد را کاهش ندهند، ممکن است به جستجو برای درمان جایگزین نیاز باشد.

روش های دیگر برای درمان و پیشگیری از علائم آلرژی عبارتند از:
اجتناب از آلرژن

اجتناب از آلرژی معمولاً اولین خط دفاعی در برابر علائم است. سعی کنید آلرژن را شناسایی کنید، که ممکن است گرده، شوره حیوانات خانگی یا هاگ های کپک باشد و قرار گرفتن در معرض آن را تا حد امکان کاهش دهید.

 

داروها

واکسن های آلرژی ممکن است برای افراد مبتلا به آلرژی شدید مفید باشد.

داروهای آلرژی می توانند باعث آرام شدن واکنش سیستم ایمنی بدن به آلرژن شوند. آنتی هیستامین ها با تجزیه هیستامین در بدن عمل می کنند.

داروهای آنتی هیستامین می توانند علائمی مانند عطسه، خارش چشم و فشار سینوسی را کاهش دهند.

افراد مبتلا به آلرژی شدید ممکن است از ایمونوتراپی بهره مند شوند. اگر داروهای آلرژی علائم را تسکین ندهند، این درمان نیز مناسب است.

در طول ایمونوتراپی، یک متخصص مراقبت های پزشکی به فرد یک سری تزریق می کند که حاوی مقادیر کمی از آلرژن است. این درمان ممکن است طی چندین سال انجام شود و هدف آن حساسیت زدایی از بدن نسبت به آلرژن است.

برای افراد مبتلا به آلرژی به گرده، پزشکان ممکن است ایمونوتراپی زیرزبانی را توصیه کنند که شامل قرار دادن یک قرص زیر زبان است تا زمانی که حل شود.

 

درمان اپی نفرین

کسانی که آلرژی شدید دارند ممکن است نیاز داشته باشند همیشه واکسن اپی نفرین اضطراری را همراه خود داشته باشند. انجام این درمان در شروع یک واکنش آلرژیک می تواند علائم را کاهش دهد و ممکن است زندگی فرد را نجات دهد.

 

نتیجه

زندگی با آلرژی می تواند چالش برانگیز باشد، به خصوص زمانی که علائم در بدترین حالت خود هستند. هنگام مواجهه با علائم آلرژی از پزشک کمک و راهنمایی بخواهید.

برخی از مواد طبیعی می توانند خواص آنتی هیستامینی داشته باشند، به این معنی که می توانند مواد شیمیایی ایجاد کننده علائم آلرژی را تجزیه کنند. شواهد بیشتری لازم است تا بفهمیم این درمان های طبیعی چقدر موثر هستند.

به منظور دستیابی به بهترین تسکین، سعی کنید قرار گرفتن در معرض آلرژن را محدود کنید یا از آن اجتناب کنید. تکنیک های خوب مراقبت از خود را تمرین کنید و از آنتی هیستامین های طبیعی استفاده کنید.

از آنجایی که سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) مکمل‌ها را تنظیم نمی‌کند و داروهای طبیعی می‌توانند با برخی داروها تداخل داشته باشند، قبل از شروع هر مکمل یا داروی گیاهی جدید با پزشک مشورت کنید.

این متن توسط تحریریه فارمافوری با استفاده از منابع متعدد تهیه و تالیف شده است. بازنشر آن تنها با ذکر منبع مجاز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *