بهترین مکمل ها, خواص مواد غذایی

توکوترینول ها چه خواصی برای سلامتی ما دارند؟

توکوترینول ها چه خواصی

اختصاصی فارمافوری: توکوترینول ها گروهی از مواد شیمیایی و بخشی از خانواده ویتامین E هستند. توکوترینول ها چه خواصی برای سلامتی ما دارند؟

تاکنون، تحقیقات خواص متعدد مرتبط با توکوترینول ها را کشف کرده است.

توکوفرول ها گروه دیگری از مواد شیمیایی هستند که خانواده ویتامین E را تشکیل می دهند. توکوترینول ها و توکوفرول ها هر دو به چهار شکل آلفا، بتا، دلتا و گاما وجود دارند.

رژیم غذایی متوسط ​​آمریکایی حاوی توکوفرول های بیشتری نسبت به توکوترینول ها است، بنابراین محققان به طور فزاینده ای علاقه مند هستند که بدانند مکمل توکوترینول ها چگونه سلامت را بهبود می بخشد.

نکاتی سریع در مورد توکوترینول ها:

توکوترینول ها گروهی از مواد شیمیایی و  بخشی از خانواده ویتامین E هستند.

بیشتر مکمل های ویتامین E دارای توکوفرول بیشتری نسبت به توکوترینول هستند.

توکوترینول ها ممکن است به مبارزه با آسیب رادیکال های آزاد به سیستم گوارش کمک کنند.

توکوترینول ها چیست؟

هم توکوترینول ها و هم توکوفرول ها ممکن است به عنوان ویتامین E شناخته شوند. ویتامین E یک آنتی اکسیدان است، به این معنی که به خنثی کردن رادیکال های آزاد کمک می کند.

رادیکال های آزاد مواد شیمیایی هستند که با بسیاری از مشکلات سلامتی از جمله پیری پوست، سرطان و بیماری های متعدد مرتبط هستند. رادیکال های آزاد نیز می توانند باعث التهاب مزمن شوند.

دلیل اصلی مفید بودن توکوترینول ها به دلیل خواص آنتی اکسیدانی آنهاست. غلات معمولاً سرشار از توکوترینول هستند.

منابع خوب توکوترینول عبارتند از:
سبوس برنج
جو دوسر
جو
چاودار
روغن پالم خام

چهار شکل توکوترینول آلفا، بتا، گاما و دلتا توکوترینول هستند. هر نوع کارکرد متفاوتی دارد و طیف وسیعی از خواص برای سلامتی را ارائه می دهد.

چه تفاوتی با ویتامین E دارند؟

شیمی ویتامین E

تمایز بین توکوترینول ها و توکوفرول ها شیمیایی است.

تحقیقات نشان داده است که تنها توکوفرول می تواند کمبود ویتامین E را اصلاح کند، که نشان می دهد توکوفرول شکلی از ویتامین E است که بدن برای عملکرد موثر به آن نیاز دارد.

با این حال، دانشمندان پیشنهاد می کنند که افرادی که علاقه مند به دریافت بیشترین فواید از مکمل ویتامین E خود هستند، باید مکملی را انتخاب کنند که حاوی توکوفرول و توکوترینول باشد.

کپسول ویتامین ای یوروویتال توانایی زیادی در خنثی کردن رادیکال‌های آزادی دارد که درون سلول‌های بدن و به طور طبیعی ساخته می‌شوند.کیلیک کنید
فواید ویتامین E

توکوفرول و توکوترینول مزایای مشابهی دارند. هر دو آنتی اکسیدان با قدرت کاهش التهاب هستند و به طور بالقوه ضد سرطان و ضد پیری هستند

کپسول ویتامین ای نکستایل وظیفه تامین ویتامین ای مورد نیاز بدن را دارد. این محصول خاصیت آنتی اکسیدانی داشته و اثرات مخرب رادیکال‌های آزاد را از بین می‌برد.کیلیک کنید

توکوترینول ها چه خواصی برای سلامتی ما دارند؟

با این حال، توکوترینول ها رادیکال های آزاد خاص و منابع التهاب را هدف قرار می دهند. تحقیقات نشان داده است که این اهداف می تواند مزایایی زیر را برای سلامتی داشته باشد:

 

محافظت از مغز

توکوترینول و توکوفرول می توانند از سلول های مغز در برابر رادیکال های آزاد محافظت کنند.

برخی از بیماری های مغزی، از جمله زوال عقل، آلزایمر، و سایر اشکال زوال مغز، با آسیب رادیکال های آزاد مرتبط هستند.

توکوترینول ها ممکن است قادر به مبارزه با یک عامل التهابی خاص باشد که با مشکلات سلامت مغز مرتبط است.

یافته های یک مطالعه در سال ۲۰۱۴ تایید کرد فعالیت آنتی اکسیدانی توکوترینول و توکوفرول از آسیب رادیکال های آزاد به سلول های مغز محافظت می کند.

برخی تحقیقات همچنین نشان می‌دهند که توکوترینول‌ها ممکن است به مبارزه با بیماری پارکینسون کمک کند یا سرعت بیماری را کاهش دهد.

بهبود سلامت قلب

توکوترینول ها می توانند التهاب و آسیب رادیکال های آزاد را که سلامت قلب را تضعیف می کنند، کاهش داده یا معکوس کنند. توکوترینول ها همچنین می توانند قدرت سایر عوامل خطرساز سلامت قلبی عروقی از جمله تاثیر کلسترول بالا بر سلامت قلب را کاهش دهند.

کاهش خطر ابتلا به سرطان

توکوترینول ها ممکن است با مبارزه با آسیب رادیکال های آزاد، خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهند. برخی مطالعات همچنین نشان می دهد که این نوع ویتامین E می تواند رشد سلول های سرطانی را کُند کند. یک مطالعه در سال ۲۰۱۳ نشان داد که توکوترینول ها می توانند باعث مرگ سلول های سرطان سینه در آزمایشگاه شوند.

 

تحقیقات همچنین نشان داده است که توکوترینول ها در مبارزه با سرطان های کبد، روده بزرگ، پروستات، ریه، معده، پوست و پانکراس نقش دارند. برخی از مطالعات نشان می دهد که توکوترینول های گاما و دلتا ممکن است در مبارزه با سرطان موثرتر از توکوترینول های آلفا و بتا باشند.

پیشگیری از پوکی استخوان

توکوترینول ها می توانند از طرق مختلف به پیشگیری و کاهش از دست دادن استخوان های مرتبط با پوکی استخوان کمک کنند. مصرف نیکوتین می تواند باعث پوکی استخوان شود، اما تحقیقات نشان داده است که توکوترینول این خطر را کاهش می دهد. مطالعات روی موش‌ها نشان داده است که توکوترینول ممکن است روند از دست دادن استخوان مرتبط با رادیکال‌های آزاد را کاهش دهد.

قرص کلترکس هلث برست موثر در جهت محافظت و بازسازی بافت استخوانی است و می تواند در پیشگیری از پوکی استخوان به سلامتی بزرگسالان کمک نماید.برای بررسی کیلیک کنید

افرادی که قبلا پوکی استخوان داشتند نیز می توانند از توکوترینول بهره مند شوند. توکوترینول ممکن است از رشد استخوان حمایت کند و به بدن کمک کند استخوان از دست رفته در اثر پوکی استخوان را جایگزین کند.

بهبود سلامت دستگاه گوارش

توکوترینول می تواند اسیدیته را کاهش دهد و از ایجاد ضایعات دردناک جلوگیری کند. توکوترینول به ویژه در مبارزه با اثرات استرس بر سیستم گوارش موثر بوده است.

کپسول کلگارد جهت درمان نفخ، سوءهاضمه و دردهای شکمی و همچنین بهبود اسپاسم های روده در بیماران مبتلا به سندروم روده تحریک پذیر یا آی بی اس فرموله شده است.برای بررسی کیلیک کنید
سلامت پوست و مو

برخی از تولیدکنندگان محصولات آرایشی و مراقبت از پوست، توکوفرول و توکوترینول را در محصولات ویتامین E خود گنجانده اند. از آنجایی که توکوترینول یک آنتی اکسیدان است، ممکن است به معکوس کردن یا کند کردن آسیب های پوستی ناشی از رادیکال های آزاد کمک کند. معنی اش این است که می تواند از چین و چروک جلوگیری کرده و به ظاهری جوان کمک کند.

کپسول ساپلس مدز تقویت کننده مو و پوست حاوی ویتامین E و سایر ویتامین های مورد نیاز ,برای بررسی لطفا کیلیک کنید.
اثرات جانبی

توصیه می شود قبل از استفاده از مکمل های توکوترینول با یک متخصص صحبت کنید. هرچند که مطالعات هیچ گونه عوارض جانبی مداوم و جدی مرتبط با استفاده از توکوترینول ها را کشف نکرده اند.

مانند بسیاری از مکمل های دیگر، تنها خطر دریافت دوز بیش از حد است. مردم باید در مورد دوز صحیح توکوترینول ها با پزشک مشورت کنند و از مقدار توصیه شده روزانه ذکر شده در بسته مکمل تجاوز نکنند.

افرادی که سابقه آلرژی، به ویژه آلرژی های غذایی دارند، بهتر است است با یک مکمل با دوز کم شروع کنند و اگر هیچ عارضه ای را تجربه نکردند، می توانند دوز را به آرامی افزایش دهند.

مکمل های ویتامین E و محصولات حاوی توکوترینول برای خرید آنلاین در دسترس هستند.

مهم است که مارک هایی را انتخاب کنید که از نظر خلوص و کیفیت قابل اعتماد هستند. ویتامین ای برند ابورنز یکی از بهترین های بازار دارویی ایران است. برای مشاهده آن میتوانید روی نام آن کلیک کنید.

حرف آخر

توکوترینول نویدبخش بهبود سلامتی است. از آنجایی که عوارض جانبی کمی ایجاد می کند یا هیچ عوارض جانبی ایجاد نمی کند، برای اکثر مردم امتحان آن بی خطر است. با این حال، جایگزینی برای مراقبت های پزشکی استاندارد نیست.

این متن توسط تحریریه فارمافوری با استفاده از منابع متعدد تهیه و تالیف شده است. بازنشر آن تنها با ذکر منبع مجاز است.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *