سبک زندگی

برای جوان ماندن پوست این ده غذا را نخورید!

برای جوان ماندن پوست

اختصاصی فارمافوری: این ده غذا در کنار افزایش ریسک سرطان، بیماری های قلبی و دیابت، التهاب و درد، باعث چین و چروک پوست و سرعت بخشیدن به فرآیند سالخوردی میشود. و شما را پیرتر از آنچه هستید نشان می دهند. پس برای جوان ماندن پوست از این ده غذا اجتناب کنید

 

برای جوان ماندن پوست این ده غذا را نخورید!

 

سیب زمینی سرخ کرده

این غذا بهترین همراه برای برگر و یا ساندویچ مورد علاقه شماست. اما سیب زمینی سرخ کرده، چیپس یا هر چیز ترد و سرخ شده ای خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ و بیماری های قلبی و بیماری های مزمن را افزایش می دهند.

 

رنگ های کاراملی

نوشیدن نوشابه یا آیس تی ممکن است بی خطر به نظر برسد. اما رنگ مصنوعی موجود در این مواد منجر به سرطان و التهاب می شود. برای اجتناب از مصرف این رنگ بر روی برچسب مواد غذایی به دنبال عبارت “رنگ کاراملی” باشید.

 

سوپ کنسروی

یک فنجان سوپ ممکن است انتخابی سالم در نظر گرفته شود. اما بعضی از سوپ ها حاوی موادی مضر هستند. سطح بالای سدیم در این غذا باعث از دست رفتن آب بدن و ایجاد چین و چروک در پوست می شود. مصرف روزانه بیش از ۲۳۰۰ میلی گرم سدیم در روز توصیه نمی شود. توصیه می شود دستکم از سوپهای آماده صرف نظر کنید.

 

کیک و شیرینی

شاید استفاده از فنجان و شیرینی به وعده ی روزانه ی شما تبدیل شده باشد. اما اگر شیرینی که میل می کنید حاوی چربی های ترانس باشد، این غذا با افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی و دیابت سن شما را بالاتر نشان خواهد داد.

 

گوشت فرآوری شده

پپرونی، بیکن، سوسیس و …. به عنوان گوشت فراوری شده در نظر گرفته می شوند. و خطر مرگ را به میزان ۱۶ درصد افزایش می دهند. مواد نگهدارنده ی نیترات و نیتریت خطر ابتلا به سرطان روده ی بزرگ را افزایش می دهند.

 

سبزیجات بادمجانیان : این قسمت بادمجان و سیب زمینی را نخورید

سبزیجات بادمجانیان از خانواده ی سولاناسه هستند. که شامل سیب زمینی، فلفل، بادمجان، گوجی بری، انگورفرنگی، توماتیلو، و گوجه فرنگی است. این سبزیجات سرشار از آنتی اکسیدان بوده و به دلیل وجود پلی فنول ضد پیری هستند. اما همچنین حاوی ماده ی شیمیایی سولانین بوده که باعث التهاب می شود.

 

اسموتی میوه ای و آبمیوه های حاضری

خوردن اسموتی میوه ای پس از ورزش بسیار دلچسب به نظر می رسد. اما باید دانست که این میان وعده حاوی میزان زیادی قند است. مصرف زیاد قند باعث تغییر کلاژن و ساختار پوست و کاهش کشسانی پوست میشود.

 

این متن توسط تحریریه فارمافوری با استفاده از منابع متعدد تهیه و تالیف شده است. بازنشر آن تنها با ذکر منبع مجاز است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *