پوست و زیبایی

راه های درمان نیش عشق / چگونه کبودی را برطرف کنیم؟

راه های درمان نیش عشق

اختصاصی فارمافوری: راه های درمان نیش عشق چیست؟ هیکی یا نیش عشق بی ضرر است. با این حال، برخی از افراد ممکن است بخواهند که آنها را بپوشانند یا ظاهرشان را کاهش دهند. درمان های خانگی بسیاری وجود دارد که افراد می توانند برای خلاص شدن از شر هیکی آن ها را امتحان کنند.

هیکی زمانی اتفاق می افتد که رگ های خونی ریز درست زیر سطح پوست می ترکند و به بافت های نرم اطراف نشت می کنند.

. این لکه‌ها معمولاً زمانی که ظاهر می‌شوند صورتی، قرمز یا بنفش هستند و همچنین ممکن است موقع لمس حساس باشند. هیکی با بهبودی کبودی، ممکن است آبی‌تر شود.

هیکی می تواند در هر جایی از بدن رخ دهد، اما مردم بیشتر آن را با گردن مرتبط می دانند ، جایی که کاملاً قابل مشاهده است. هیکی می تواند چند روز یا بیشتر طول بکشد.

در این مقاله، به برخی از درمان‌های خانگی که ممکن است به بهبود سریع‌تر هیکی کمک کنند، نگاه می اندازیم.

هیکی نوعی کبودی است.

از آنجایی که هیکی نوعی کبودی است، اگر فرد سریع عمل کند برخی از اصول اولیه کمک‌های اولیه می‌توانند به کاهش ظاهر هیکی کمک کنند.

قرار دادن کمپرس سرد یا کیسه یخ در ناحیه آسیب دیده به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه می تواند هرگونه خونریزی را متوقف کند، تورم را کاهش دهد و به روند بهبودی کمک کند.

فرد می تواند با پیچیدن چند تکه یخ یا یک کیسه سبزیجات یخ زده در یک حوله، کیسه یخ خود را بسازد. از قرار دادن مستقیم یخ روی پوست خودداری کنید، زیرا ممکن است باعث درد شود و به پوست آسیب برساند.

اگر هیکی حساس باشد، مصرف داروهای مسکن بدون نسخه (OTC) مانند ایبوپروفن ممکن است به تسکین هرگونه درد یا تورم کمک کند.

برخی افراد همچنین توصیه می کنند که یک قاشق سرد را برای حدود ۱۵ دقیقه روی هیکی قرار دهید. این کار ممکن است به اندازه استفاده از کیسه یخ موثر نباشد.

برخی دیگر پیشنهاد می کنند که هیکی را با یک مسواک مالش دهید یا آن را با یک سکه بتراشید تا گردش خون در آن ناحیه افزایش یابد. با این حال، شواهد زیادی وجود ندارد که نشان دهد این کار موثر است.

آرنیکا

آرنیکا گیاهی است که در برخی از مناطق شرق آسیا، اروپا، ایالات متحده و کانادا می روید. مردم از دیرباز از آرنیکا به عنوان یک درمان سنتی برای درد، تورم و کبودی استفاده می کردند.

آرنیکا به شکل پماد، ژل و گلوله های هومیوپاتی موجود است. یک بررسی سیستماتیک در سال ۲۰۱۴ شواهدی را نشان داد که نشان می‌دهد استفاده موضعی از آرنیکا در دوزهای بالاتر از ۱۰ درصد ممکن است تأثیر متوسطی در بهبود کبودی‌ها داشته باشد.

هنگام خرید ژل یا پماد آرنیکا، بهتر است ژل یا پماد آرنیکا را انتخاب کنید که حاوی حداقل ۲۰ درصد آرنیکا باشد.

 

بسیاری از ژل ها و پمادهای آرنیکا برای خرید آنلاین در دسترس هستند.

کامفری

فرد می تواند از محصولات کامفری به صورت موضعی برای درمان کبودی استفاده کند.

کامفری درختچه ای بومی اروپاست و در بخش هایی از ایالات متحده نیز رشد می کند.

یک بررسی در سال ۲۰۱۳ شواهد علمی پیدا کرد که نشان داد تجویز موضعی ریشه کامفری ممکن است به درمان کبودی، درد و تورم کمک کند.

فرآورده های موضعی ریشه کامفری شامل کرم ها، ژل ها، روغن ها و مرهم هستند. چندین محصول موضعی حاوی عصاره ریشه کامفری برای خرید آنلاین در دسترس هستند.

ویتامین K

ویتامین K نقش مهمی در لخته شدن خون و بهبود زخم دارد. اگرچه کمبود ویتامین K نادر است، اما می تواند فرد را مستعد مشکلات کبودی و خونریزی کند.

یک مطالعه در سال ۲۰۰۲، استفاده از ویتامین K موضعی را در افرادی که برای رگ‌های عنکبوتی صورت لیزر درمانی انجام داده بودند، مورد بررسی قرار داد.

شرکت کنندگانی که پس از لیزر درمانی از کرم ویتامین K استفاده کرده بودند، در مقایسه با افرادی که از کرم دارونما استفاده کردند، کبودی کمتری داشتند. با این حال، استفاده از کرم قبل از درمان از بروز کبودی جلوگیری نکرد.

بسیاری از کرم های ویتامین K برای خرید آنلاین در دسترس هستند.

فرد همچنین می‌تواند غذاهای غنی از ویتامین K یا مکمل‌های ویتامین را برای بهبود بهبودی مصرف کند. منابع خوب ویتامین K عبارتند از:

سبزیجات سبز برگ مانند اسفناج و کلم بروکلی

گوشت، لبنیات و تخم مرغ

روغن های گیاهی، به ویژه روغن سویا و کانولا

برخی از میوه ها مانند زغال اخته، انگور و انجیر

افراد می تواند مکمل های ویتامین K را به صورت آنلاین خریداری کند.

ویتامین سی

گریپ فروت و سایر مرکبات حاوی ویتامین C هستند.

بدن برای ساخت پروتئینی به نام کلاژن به ویتامین C نیاز دارد. این پروتئین برای بهبود زخم و حفظ سلامت پوست، عروق خونی و غضروف ضروری است.

کمبود ویتامین C یا اسکوربوت غیرمعمول است اما می‌تواند علائم مختلفی ایجاد کند. این موارد می تواند شامل کبودی راحت تر و بهبود آهسته تر زخم باشد.

اگرچه شواهد علمی کمی برای حمایت از استفاده از آن وجود دارد، فرد می تواند برای بهبودی، کرم ویتامین C را روی ناحیه آسیب دیده استفاده کند.

انواع کرم های ویتامین سی برای خرید آنلاین در دسترس هستند.

خوردن مقدار زیادی غذاهای غنی از ویتامین C ممکن است به بهبود پوست کمک کند. غذاهای سرشار از ویتامین C عبارتند از:

مرکبات، مانند پرتقال و گریپ فروت

فلفل قرمز و سبز

کیوی

کلم بروکلی

طالبی

گوجه فرنگیها

غلات صبحانه غنی شده

بیشتر داروخانه ها و فروشگاه های بهداشتی مکمل های ویتامین C می فروشند. فرد همچنین می تواند طیف وسیعی از مکمل های ویتامین C مختلف را به صورت آنلاین خریداری کند.

خلاصه

هیکی کبودی است که زمانی ایجاد می شود که فردی پوست شخص دیگری را می مکد. برخی از افراد ممکن است نیاز به پوشاندن هیکی ها در قسمت های قابل مشاهده بدن مانند گردن داشته باشند.هیکی بی ضرر است و معمولاً پس از چند روز خود به خود از بین می رود. استفاده از کمپرس یخ در اسرع وقت در ناحیه آسیب دیده بهترین راه برای کاهش ظاهر و هرگونه درد یا تورم است. مصرف مسکن های بدون نسخه مانند ایبوپروفن نیز می تواند به کاهش حساسیت کمک کند.

سایر درمان‌های خانگی، مانند استفاده از کرم‌ها یا ژل‌های موضعی حاوی آرنیکا، کامفری، ویتامین K یا ویتامین C نیز ممکن است کمک کنند.

با این حال، شواهد علمی برای حمایت از اثربخشی این محصولات محدود است.

این متن توسط تحریریه فارمافوری با استفاده از منابع متعدد تهیه و تالیف تهیه شده است. بازنشر آن تنها با ذکر منبع مجاز است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *