خانواده سالم

چگونه همسر خوبی باشید :  ۸ راه ساده برای زیبا شدن زندگی زناشویی

چگونه همسر خوبی باشید

اختصاصی فارمافوری: زمانی که ازدواج می کنید، بچه دار می شوید و یک شغل طاقت فرسا دارید، اولین چیزی که در زندگی روزانه تان فراموش می شود، “وقت گذرانی برای خودتان” هست. دومین چیز، “وقت گذرانی دونفره شما و همسرتان” است. خبر خوب این است که درست کردن معضل دوم زحمت زیادی نمی طلبد. فقط باید بدانید که چگونه همسر خوبی باشید. اگر به نظر متخصصین روابط زناشویی اهمیت می دهید، کارهای روزمره ای وجود دارد که ازدواج ناموفق را از ازدواج شاد و با نشاط جدا می کند. بنابراین به سراغ این کارهای کوچک و شدنی بروید تا رضایت هر دوی شما از زندگی تان دو چندان شود. اگر هر دوی شما به این جزئیات رفتاری در زندگی زناشویی اهمیت بدهید، از رابطه تان، بیشتر از روز اول آشنایی لذت خواهی برد.

 

چگونه همسر خوبی باشید

۸ راه ساده برای زیبا شدن زندگی زناشویی

 

به او بگویید که در رابطه، خیلی عالی است

لازم نیست هرروز یا امروز این حرف را به او بزنید. آپریل ماسینی، نویسنده کتاب های روابط زناشویی می گوید: “همسرتان نیاز دارد که بداند او بهترین کسی است که می توانستید داشته باشید. پس به او یادآوری کنید که بهترین است. در زندگی مشترک، این نکته  زود فراموش می شود. تمام تلاشتان را بکنید تا به او نشان دهید که او همسر رویاهای شماست.”

 

از روابط دوستانه وی حمایت کنید

کارن جونیز متخصص روابط زناشویی و موسس یک سازمان سلامت می گوید: “مردان پس از ازدواج از دوستان سابق خود دست می کشند. و این خجالت آور است. یک راه برای تبدیل شدن به همسر خوب، تشویق مردان برای گذراندن وقت و رفاقت با دیگران است. آنها از دوستی با همجنسان خود چیزی را دریافت می کنند که در رابطه ی زناشویی به آن نمی رسند. این روابط برای آنها مسئولیت کمتری به همراه دارد. و آنها را بیخیال می کند. وقتی که آنها به این حس و حال دست یافتند، از آن استفاده می کنند تا زن خود را شاد کنند. چه معامله ی خوبی!”

 

گوشی خود را کنار بگذارید

زمانی که همسر شما مشغول صحبت کردن با شماست، حتی برای چند لحظه هم که شده گوشی خود را کنار بگذارید. خیلی بی ادبی است که در زمان صحبت همسر خود با گوشی کار کنید. توجه کامل خود را به همسر خود معطوف کنید. او این تفاوت را احساس کرده و احساس ارتباط و قدردانی بیشتری خواهد داشت. اگر به همسر خود توجه بی وقفه ای داشته باشید، ممکن است چیزهای جدیدی در مورد او متوجه شوید.

 

در مورد او صحبت کنید

کارولین مدن، متخصص امور خانواده و نویسنده می گوید که “مرد شما نیاز به تحسین شدن و احترام دارد. تلاش کنید تا به او نشان دهید که شما قدردان او هستید. یک روش موثر برای انجام این کار این است که به او اجازه بدهید تا بشنود که شما با دوستتان راجع به او صحبت می کنید و می گویید که چقدر خوشبختید که چنین همسری دارید.”

 

به او زمانی برای با خود بودن بدهید

دکتر ونسا مری پری موسس سازمان لاو رایت و استراتژیست روابط عاشقانه این چنین می گوید “ما زنان دوست داریم حرف بزنیم. اما مردان چندان موجودات شفاهی نیستند. بنابراین وقتی که مرد شما از سر کار باز می گردد و یک روز سخت کاری را پشت سر گذاشته است، شاید دوست داشته باشیم تا بشنویم که آن روز چه به او گذشته است. مردان می خواهند تا قبل از صحبت کردن، استراحت کرده و خستگی خود را برطرف کنند. به او اجازه بدهید تا خودش بحث را آغاز کند. به او اجازه دهید تا کمی نفس بکشد.”

 

از اهداف او پشتیبانی کنید

پاتریسیا بوباش، مشاوره فنی دارای مجوز می گوید:”اگر او می خواهد تجارت جدیدی را آغاز کند، یک سرگرمی جدید را شروع کند و یا رژیم غذایی خاصی را از سر بگیرد، با او همراهی کنید تا به چیزی که می خواهد برسد. به عبارت دیگر، چیر لیدر او شوید.”

 

بگویید “بله”

چگونه همسر خوبی باشید؟ بگویید بله! بخصوص به چیزی بله بگویید که قبلا به آن “نه” می گفته اید. جرد هیتمن، روانپزشک شهر هوستون می گوید “پس از طی مراحل قانونی ازدواج، زوج از شرکت دو نفره در فعالیت های متفاوت و جدید در اتاق خواب اجتناب می کنند. ولی حالا سعی کنید اغلب به تنوع ها بله بگویید. و به عنوان یک زوج در سرگرمی های جدید شرکت نمایید. سرگرمی ها و تجربه های متفاوت را بپذیرید و همراهی کنید.”

 

قبل از انتقاد کمی صبر کنید

اینکه بگوییم هیچ وقت نباید از همسر خود انتقاد کرد، اشتباه است. اما قبل از آن، مطمئن شوید که تا حد امکان سطح انتقاد خود را پایین آورده باشید. و لحن مناسبی را انتخاب کرده باشید.

روندا میلارد موسس شرکت ریلیشن شیپ (رابطه) می گوید “زمانی که همسر شما مطابق میلتان رفتار نکند، شما به سادگی وارد مرحله ی شکایت کردن از او می شوید. ولی در ابتدا در مورد زمان انتقاد فکر کنید. از خود بپرسید که آیا واقعا حرف زدن راجع به این مساله ضروری است یا نه. اگر ضروری است، خوب پس جلو بروید. اما اگر اینگونه نیست، صبر کنید و از انجام آن خودداری کنید. انتقاد کمتر منجر به احساس حمله ، کنترل کمتر و قدردانی بیشتر می شود. و اگر انتفادتان را ضروری می دانید، با لحنی آرام و مناسب آن را بیان کنید.”

این متن توسط تحریریه فارمافوری با استفاده از منابع متعدد تهیه و تالیف شده است. بازنشر آن تنها با ذکر منبع مجاز است.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *